Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan legyek következetes?...

Hogyan legyek következetes? Tapasztalt anyukák kérlek írjatok!

Figyelt kérdés
A problémám a következő: kisfiam egy éves lesz nemsokára: az éjszakai alvás katasztrófa: amióta megszületett, szünet nélkül rémálom. Én levert, ingerült, hisztis, elviselhetetlen lettem. Kikészülve érzem magam. Csomó mindent kihagyunk a babávaal, mert sokszor nincs erőm levinni, összekészülődni, végigsétálni a várost....egy ideje eszméletlen hátfájásom is van, a fejem is napi szinten fáj. Most nézegetik az orvosok, mert pocakbajunk is van rendesen, de nem tudjuk mitől...én sírni hagyni nem merem, amíg ki nem derül van e vmi egészségügyi gond...az orvos azt is mondta, amennyit lát belőlünk, következetlen vagyok, és a fejemre fog nőni a gyerek, mert érzi, hogy ő diktál, én meg ugrálok neki...és tényleg ezt érzem...tudom azt sem jó megoldás, hogy azért mert nem tud elülni 2 percet sem és így szinte semmit nem enne, bekapcsolom neki a gyerekénekeket a laptopon és nézi amíg eszünk...demit csináljak vele, ha nem akar enni, mert unja, de ha leköti vmi, simán megeszi mert ízlik neki? Az orvos azt is mondja, hogy már annyira hozzászokott, hogy éjszaka kel, hogy rossz berögződés miatt is kelhet, met úgyis tudj, hogy pattanunk ha sír. Volt hasonló cipőben járó anyuka? Aki, hogy elejét vegye annka, hogy nagyon el legyen rontva a gyerek pl hagyta éjszaka sírni, és rendeződött az alvás? HOgy csináljam, hogy ne uralkodjon a kisfiam?Már pedzegették a neurológiát is...annyi mindent mondanak, de nem történik semmi....
2013. szept. 25. 20:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%
Ne higgy az orvosoknak. Próbáld meg kipihenni magad, és hallgass az ösztöneidre. Ne találj ki egy rendszert, amibe a babát kényszeríted, egyszerűen neked kellene többet pihenned, nincs segítséged?
2013. szept. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Anyósék segítenek amit tudnak, de az ha időnként elviszik 1-2 órára sétálni, nekem már kevés....ráadásul olyankor meg takarítok, mert babával már neki se állok...nekem az kéne, hogy rendeződjön az éjszaka, ezek az 1-2 órás pihenések nem segítenek, ahhoz túl régóta csináljuk ezt az éjszakázást....mókuskerék, mert amíg nincs éjszaka, én sem vagyk kiegyensúlyozott, így a baba sem lesz az
2013. szept. 25. 20:51
 3/13 anonim ***** válasza:

érdekes ez, nálunk is a baba csinálta a napirendet

a kelést, az evéseket, a játékot

én szinte az órát se nézem egész nap, de már tudom tőle mi következik :)

2013. szept. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szia! Bocsánat az Offért,de a válasz engem is érdekelne.. Kislányom most lesz egy éves,és még soha sem aludta át az éjszakát. Rengeteget kel és én is nagyon fáradt vagyok. Én sem tudom és nem is szeretném sírni hagyni. Tehetetlennek érzem magam. A doki csak annyit mondott,hogy ő ilyen és majd kinövi. Hát ezzel nem vagyok kisegítve. :-( remélem valakinek lesz valami jó ötlete.
2013. szept. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Mondjuk ebből nem derül ki, mit csináltok egy nap, hogyan telik el az idő. Mert én arra is tippelnék esetleg, hogy nem fárad el rendesen, ezért kel éjszaka.

Egyébként sokaknak az válik be, hogy nem hagyják sírni a gyereket éjszaka ugyan, de nem is kapkodják fel. Ha elkezd sírni bemész, megsimogatod, elmondod, hogy alvás van, de nem veszed fel, az ágyban marad, és ezt ismételgeted.

Nyilván ha egészségügyi problémája van akkor más a helyzet. Ha a baba hasfájós annak is nézz után, vannak teák amik erre beválnak, esetleg változtass az étrendeden. Na de a legfontosabb, persze könnyű azt mondani, de nyugodj meg. Simán lehet, hogy miattad feszült a baba is. Mi lenne, ha mondjuk anyóst/anyukád áthívnád, hogy pl délután foglalkozzanak a gyerkőccel (ne csak 1-2 órát sétáltassák), te pedig lepihensz aludni, vagy kikapcsolódsz valahogyan, esetleg jóga, pilates, egy jó könyv.

2013. szept. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nekem még segítségem sincs, csak hétvégén fő anyukám. 3 hete hetente 2xjárok jógázni ez lelkileg és testileg is helyre billentett. Kb ennyi, amit nem a gyerkőccel töltök. Amíg szopiznak, általában nem alusszák át az éjszakát. Vizsgáltasd ki, de az én fiam is cici függő, alig eszik, jön a foga, mégis 11 kg 14,5 hónapos. A dokim és a védőnő, meg a szopis tanácsadó szerint is nyugi van. Én azt csinálom a kajával, hogy a szokott időben megkínálom, 3x próbálkozok, ha nem kell nem kell. Elpakolok és kész. Ez ilyen időszak túl kell lenni rajta, erőt kell venni magadon és csinálni kell, akár milyen nehéz ezt a lapot kaptuk. A fiam is kell vagy 5x, kiságy mellém húzva, oldala leszerelve én nem leszek zombi és marhára nem érdekel ki mit mond sem az éjszakai ébredésről, sem az 1 éven túli szoptatásról. Szállj magadba, felejtsd el a sok jó tanácsot. Válassz ki egyetlen személyt, akiben bízol és hiszel, az sem baj ha ez saját magad és az ösztönödre és a megérzésedre hallgatsz. Ne másoknak akarj megfelelni, csak te tudod felejthetetlenné és boldoggá tenni ezt az időszakot, ami nagyon rövid és az ő életükben nagyon fontos.
2013. szept. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Fiam is 1 éves..kb 2 hétig csinálta a nem alvást éjszaka..ki voltam..láttam rajta hogy álmos,alig bírta nyitvtartani a szemét,de azért is kelt fél-1 óránként..

megitattam.már magától visszafordult aludni,majd újra felkelt.ivás....pont.pont.stb.stb

én is arra gyanakodnék hogy tesztel téged..mert anya ugrik..nyekkenek és már itt is van...

én meguntam

2 éjszaka alatt megoldottam : az első ébredéseikor megitattam aztán már csak visszatakartam.majd visszafektettem.utánna már oda se mentem...

3. ÉJszaka már tudta hogy hiába sírok,hisztizek anya nemjön..aludni kell

Plusz..adtam neki egy plüsskutyust és még mielőtt beteszem a kiságyába aludni,mondom neki hogy most este van.aludni kell.de itt van a kutyusod.ő is alszik már

nagyjából ennyi

2013. szept. 26. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Evés téma:

ha nem akarja megenni amit adsz neki,ne adj mást,kináld meg vele a köv. evés idejében.ha éhes eszik.(saját gyerekemnél igy csináltam)

de laptop elött egyen.rászokik,és nehéz lesz leszoktatni róla,korábban volt kérdés amiben anyuka érdeklődött hogy a 3 évest hogy szoktassa le arról hogy tévé elött egyen?


Most épp nálam van tesomék 9 hós kisfia.azt mondták nem akar enni,csak tápszert,és mindenböl max. pár falatot eszik, és alig eszik meg pár dolgot.Én ugy csinálok vele mint a kisfiammal anno,és eszik rendesen,csak türelmesen ki kell várni amig megeszi amit adok neki.és megevett olyan adagokat hogy utána nem kérte a tápszert.


Szoval saját tapasztalat.

2013. szept. 26. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
52%

Ne haragudj, utolsó, de olvasd el Dr. Bagdy Emőke vagy Dr. Ranschburg Jenő előadásait: a sírni hagyással csak azt erősíted benne, hogy hiába hív, nem számíthat rád. Persze, hogy pár nap alatt megtanulja :( de nem azért mert rájött, hogy aludni kell,hanem mert úgysem megy senki, ha szüksége van rá.

http://www.youtube.com/watch?v=aAMis5NOdG4

2013. szept. 26. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

nem hiszem hogy egy ilyen szinten az a segítség, hogy törődj bele, meg hogy hagyd a gyereket hadd csinálja. Nem, ha egyszer az anyja már ennyire kivan - szerintem sokkal jobb, ha a gyereke egy kiegyensúlyozottabb, pihentebb anyukát kap, mint egy olyat, aki már alig él a fáradságtól és nincs ereje, türelme, energiája. Az arany középút a jó véleményem szerint, szóval a családnak is alkalmazkodni kell a babához, de a babának is a családhoz. Ne dobjunk el mindent miatta, attól még nem lesz lelki sérült, ha nem úgy történik minden, ahogy ő akarja.

Hát nehéz lesz, de mindenek előtt neked kell letisztáznod önmagadban, hogy ez így nem mehet tovább és igenis megpróbálsz változtatni. Ha az elhatározás megvan, utána kőkemény szív és még több plusz energia (tudom, honnan?) a véghezvitelhez. Írj egy listát: mit szeretnél, persze egy ésszerű listát és mindig a legapróbb lépéssel kezd. Nem két hét alatt lesz meg, de ha elindulsz az úton, onnan már csak előre nézz, vissza ne.

Sokat segíthet Vida Ági könyve, blogja (kismamablog.hu), ő babapszichológus, gyakorló anyuka és a tanácsokat több ezer babán végzett megfigyelései alapján adja, és persze ott van, akiknek segített. Bevallom, nekem sok mindenben, és ugyan messze nem "tökéletes" a babám, de elégedett vagyok a helyzettel és még aludni is tudok (nem, nem sírni hagytam a gyerekem, mielőtt erre gondolsz), napközben pedig van időm, energiám babázni, házimunkázni, stb. Tudom, nem lesz mindig így, de most egyelőre így van :)

Orvostól ne várj semmit, ezt neked kell megoldanod, maximum tanácsokat kaphatsz hogy merre és hogyan indulj. Kitartást és erőt kívánok, szorítok!

2013. szept. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!