Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bevezethetem a bolti tejet 11...

Bevezethetem a bolti tejet 11 hónaposnak, ha már nem hajlandó tápszert inni?

Figyelt kérdés
A boltit kell forralni, vagy nem?
2013. szept. 29. 20:23
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Kérlek ne haragudj rájuk, akárkik is pontoztak le (természetesen nem én.), nekem Te is segítettél, és ez a lényeg, most egy kicsit neked is legyen ez! :)
2013. szept. 29. 20:59
 12/20 anonim ***** válasza:
0%
Koszonom szepen aranyos vagy :-). Nem haragszom en csak ezert utalom mar ezt az oldalt az e,ber tenyleg minden jo szandekkal legjobb tudasa szerint probal segiteni es megis ez megy itt is. Irhatsz sokszor barmit akkor lenezik. Emiatt megy el a kedvem barmit is irni.... de annak orulok ha neked hasznos volt hisz ez volt a celom meg ha nem is irtam teljesen jol mindent. :-)
2013. szept. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Én pont nemrég vettem egy doboz Mizo tejet és olyan szaga volt mint egy tehénistállónak (pedig bőven nem volt lejárat közelében), a minőség sajna nem mindig van összefüggésben az árral. Szerintem azért érdemes forralni, mert biztos ami biztos, és az íze is kicsit más forralva, kicsit édesebb és lágyabb ízű forralva, én tuti forralom majd a gyerekemnek az elején. (Persze nem muszáj, ha eleve pasztőrözött, baja nem lesz tőle forralatlanul sem ilyenkor.) Házi tejet nyilván magatoknak is forralnátok.
2013. szept. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Biztos túl provokatív volt a kérdésem, arra szoktak rákattintani. Pedig próbáltam leplezni a mögöttes gondolataimat a tehenek iránt érzett vonzalmammal kapcsolatban. ÁÁÁÁÁh...
2013. szept. 29. 21:08
 15/20 A kérdező kommentje:
Köszi! Mi Kunságit iszunk, de én már régóta nem érzek tej ízt a tejben. De ma mondta a párom, hogy tescosat többet ne vegyek, mert akkor inkább vizet rak a kávéba. :)
2013. szept. 29. 21:09
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Idézem:


"Hogyan vezessük be a tehéntejet a kisded étrendjébe?


1. Ha anyatejet kap:

Ha a kisded már csak reggel és este szopik, és kevésnek bizonyul a tej, akkor mindenképpen szoptatás után kínáljuk meg eleinte 30 mg forralt enyhén melegre lehűtött tehéntejjel. Amelyik baba nem ismerte a cumisüveget, ott érdemes a pohárból való itatást minél előbb elkezdeni, hogy ezzel majd már ne legyen gond. Ha egy-két nap után sincs kiütése, ekcémája, hasmenése, nyugodtan lehet adni a dupláját, aztán ebben az ütemben haladva emelni az adagot, amíg szükség van rá. Egy kisdednek átlagosan 2-3 dl tejre van szüksége kétszer egy nap, és ennyit általában szívesen is fogyasztanak.


2. Ha tápszert vagy junior bébiitalt kap:

Szintén 30 mg forralt hűtött tehéntejjel kezdjük, amit az annyival kevesebb mennyiségű tápszerhez keverjünk átszűrve. Aztán ha nincs gond, szépen lehet emelni az adagot, míg el nem érjük azt az adagot, hogy a tápszerre már nincs szükség.

Fontos, hogy az átszoktatást eleinte mindig csak egy étkezéssel kezdjük."

2013. szept. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

16-os vagyok.

Azért egy védőnői oldalról másoltam be, mert kiváncsi vagyok ezt a választ is lepontozzák-e. :) Ez most nem saját, hanem hozzáértő válasza! :)

Egyébként üdv a lepontozónak és legyen szíves fejtse már ki a saját véleményét, mit csinál itt mindenki rosszul!

2013. szept. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
73%
nem értem mit kell ezen a pontozáson ennyit idegeskedni. Miért nem mindegy hogy lepontoznak vagy sem??? engem ez sosem érdekelt, nem is szoktam figyelni én amiben tudok segitek és szerintem ez számit, nem érdekel ki mit pontoz erre.
2013. szept. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
En a kisfiamnal 10 honaposan vezettem be a tejet,bolti tejet. 60ml viz 60ml tejet ivott elso nap,masodik nap is es 3.nap adtam neki mar rendesen csak a tejet!Az eg vilagon nem lett semi baja es nem forraltam. En igy csinaltam es nekem bevalt. Mindenkinek a gyereke mas es mi magunk felnottek is masok vagyunk.. Mi ez a butasag hogy masikat herotozzuk ,hogy o hogy csinalja. O dolga.. nekik a babajaval egyutt ha ugy jo akkor ugy jo! Szep napot kedves mindenki! :)
2013. okt. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Mit kell ezen ennyit vitázni mindenki úgy csinálja ahogy akarja,de a bolti dobozos tejet nem kell forralni mert az már hőkezelt csak a zacskósat kell.

Én dobozosat adok a fiamnak 3,5 et nekik ez a legjobb minnél zsírosabb és nem hígítottam.

2013. okt. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!