Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 18 hónaposan tisztán kellene...

18 hónaposan tisztán kellene hogy ejtse a szavakat?

Figyelt kérdés
18 hónapos lesz a jövőhéten a kislányom, és mindent mond már, sőt rövid mondatokat is alkot. Ma nálunk járt a védőnő és kérdezte hogy mennyire beszél tisztán. Ugye vannak szavak, amiket még nem rendesen mond, pl: labda-dabda, pingvin-pinkin, kutya-kuta, lámpa-ámpa stb... Szerintem ez tök normális hogy még nem mond minden szót teljesen tisztán és tökéletesen. Vannak ennyi idős gyerekek akik még nem is beszélnek. Erre a védőnő azt mondta hogy biztos logopédiára kell majd járnia mert vannak betűk amiket még nem tud kimondani. Szerintetek normális ez a nő? A 18 hónapos gyerekről megállapítja hogy később logopédiára kell járnia!?
2013. szept. 30. 13:25
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Első válaszoló , milyen mondatokat mond, mert az én lányom most múlt 1 éves, de még szavakat sem mond, most kicsit elkeseredtem
2013. szept. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Utolsó,ne keseredj már el ezen:)

1 évesen nem beszélnek a babák!tisztelet a kivételnek!(ja és beszédre nem összefüggő egymás után kimondott szavakra gondolok)Nem mindenki egyformán fejődik.Van aki "babája" 2 évesen kezd beszélni,van aki 2 évesen szobatiszta..Sok gyerek/baba van most a környezetemben,de azért 1 év alatt még nem hallottam "beszélni" a baba-mama-n kívül..

2013. szept. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Első vagyok, "apa alszik", "anya inni", "baba sír ott", "anya ad ham". Eddig ezeket mondta. Az enyém beszél, viszont még nem jár és csak 3 foga van. :D


Mindenkinek más a gyereke...

2013. szept. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Még mindig első. A férjem nagybátyja 3 évesen kezdett beszélni és nem autista. :D Sőt be sem áll a szája azóta. :)


Egyébként sokan másfél- kétévesen kezdenek beszélni, szavakat mondani, ezen aztán nem kell aggódni. Én sem aggódom a járás miatt, még ráérünk. Egyik napról a másikra csinálnak mindent a gyerekek.

2013. szept. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nem kell aggódnod. Az én fiam ennyi idősen csak szavakat mondott. Most 3 éves, már folyékonyan beszél, de nem ejt minden hangot tisztán. Az oviban az első szülői értekezleten ez is téma volt. Abban az évben, mikor betölti az 5-t megvizsgálja az ovi logopédusa, és ő ad szakvéleményt. Korábban el sem kezdik a fejlesztést, csak akkor, ha az nem életkorból adódó beszédhiba. 18 hónaposan kijelenteni egy gyerekről, hogy logopédushoz kell járnia, túlzásnak tartom.
2013. szept. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Hogy a gyerekek mennyire különbözően fejlődnek, még egy családon belül is, arra az én 3 gyerekem is példa.

Nagyfiam 2 éves koráig meg sem szólalt, csak azt tudta mondani, hogy nem, de azt sűrűn használta. 3 évesen mikor óvodába ment, alig lehetett érteni a beszédét, annyira beszédhibás volt. Na neki joggal céloztak rá az óvónők, lehet, hogy logopédushoz fog járni. Mire arra került volna a sor, már szépen beszélt.

A középső fiam villámgyorsan fejlődött, 9 hónaposan már járt és szavakat mondott, 1 évesen már mondatokban beszélt. Persze nem tisztán, ilyeneket mondott:

Hóvan a szisza megkereszem.

Medek anához.

Kéjek szépen amát.

A legkisebb a lányom olyan 15-18 hónaposan kezdett igazán beszélni, és járni is(!), most 2,5 éves, folyékonyan beszél, be nem áll a szája, de persze idegenek nem mindig értik amit mond, mert még ő sem beszél tisztán.

Mindegyikkel egyformán foglalkoztunk, és ilyen különbözőképpen fejlődnek. De ez mind belefér az egyéni eltérésekbe.

A védőnőnek ezt tudnia kéne.

2013. okt. 1. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!