Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek a babája nem mászott...

Akinek a babája nem mászott és elvitte gyógytornászhoz, milyen feladatokat kaptatok otthonra?

Figyelt kérdés
Mármint hogy miket kellett otthon gyakarolni a babával?Direktbe mászatás,térdeltetés??
2013. okt. 1. 13:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hát azért ez nem ilyen egyszerű! Hány hónapos? A mászást hagyta ki, vagy még nem tart ott?

Lehet vinni Dévényre, akkor a tornász kezeli! De viheted "sima" gyógytornászhoz, aki adhat otthoni feladatot. Persze, ha úgy látja,hogy az elég!

2013. okt. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
7 hónaposan még forogni sem forgott a fiam. DSGM tornára vittem 3x, utána forgott, felült, kúszott, mászott egy héten belül. Semmilyen otthoni gyakorlatot nem kellett csinálnunk. (ahogy láttam, azokra a csűrés-csavarásokra saját gyerekemmel nem is lettem volna képes.)
2013. okt. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ezt jobb szakemberre bízni, aki megállapítja az okát, a készség megvan-e vagy komolyabb abaj....a fiam kommandózva kúszott majdnem 2 hónapig, nem szabályosan ezért vittem vissza Dévény-tornára (nyaki hipotóniával született és C-tartása volt) 3 alkalom és napi szintű otthoni gyakorlással 3 hét alatt mászott és kendővel tanítottam.
2013. okt. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Akkor egy kirívó eset - kislányom 11 hónaposan még nem mászott, de nem is kúszott , ekkor ült fel egyedül először--- persze voltunk fejlődésneurológusnál, aki megnyugtatott, hogy nem kell azonnal pánikolni, enyhe alsó végtagi hypotóniát állapított meg, elmondta, hogy ő több száz gyermeket követett nyomon, akik kihagyták a mászást, és semmi olyasmit nem tapasztalt, hogy tanulási nehézségeik lettek volna emiatt... szóval ő azt mondta, hogy ne a mászást erőltessük, kezdjük el állással erősíteni a kis lábait, ehhez volt pár gyakorlatunk ( rugóztatás a mellkason, könyvre ültetni, s felállítani....) , másfél hét mulva egyedül felállt , 2 hét mulva mászott, 14 hónaposan elindult a kislányom, semmi baja azóta sem.
2013. okt. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

[link]

Nem a bébikomp miatt tettem be. Az, hogy a mászás kimaradása, azaz a szabályos összerendezett jobb-bal mozgás okozott-e valamilyen problémát évekkel később derül ki, nem most, de gondolj erre, ha az iskolában esetleg problémái lesznek. Nem törvényszerű, de az összerendezett mozgás (szabályos kúszás vagy mászás kimaradása, de a nem szabályos is) hiánya sokkal gyakoribb a diszes gyerekek között. Ez ma már tény, számtalan orvosi publikáció jelent meg erről. Inkább hét mászás tanítás, és megelőzöm, hogy esetleg egy életre problémája legyen, mert amikor már egyértelmű jelei vannak, csak csökkenthető a probléma.

2013. okt. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Visszatérve mi tanítottuk a fiamat mászni, hónapos volt, 15 hónapos lesz, most kezdte kérni, hogy vezessük. Eddig 1 métert sem vezettem, idáig mászott illetve tologatta a bútorokat. 18 hónapos koráig ráér elindulni, de a mászás igenis fontos, nem csak a kognitív fejlődésben, hanem a gerinc esetében is, mert így erősödik a hátizma, ami kell a járáshoz, ez sem most okoz problémát, hanem esetleg felnőtt korban....
2013. okt. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Van egy 8 hónapos kisfiam aki 2.-ik baba!

Nem kúszik,nem mászik,nem ül fel!Nem is "kutyázik" hanem fekvőtámaszba nyomja magát!Kezét kinyomja,popója az égben,egyenes láb és szinte a nagylába újja éri csak a talajt!

IGEN TUDOM!!nincs elkésve még!Csak ez a fekvőtámaszozás aggasztott egy kicsit és úgy gondoltam megnézetem egy Dévényessel csak a saját magam megnyugtatására!

Mondta,hogy nincs nagy baj a lábaiban kicsit lazábbak az izmok a felsőtestében meg egy kicsit feszesek!

Tegnap csak felmérte,jövőhéten meg elkezdjük a kezelést!Csak ami fura volt hogy addig sem mondta hogy itthon gyakoroljunk(nagyobbik fiamnál is volt hasonló ő sokáig kúszot 11 hónaposan még nem mászott őt mikor elvittem egy Dévényeshez-másikhoz aki sajna azóta már nem rendel-ő akkor térdeltetést,guggoltatást,talicskázást javasolt.Nem is hívott minket vissza további kezelésre hanem mondta hogyha 1 hónapon belül nem mászik a fiam újra telefonálja-erre nem is került sor mert 2 hét múlva mászott a fiam)

Ennél a gyógytornásznál rákérdeztem,hogy otthon ne gyakoroljunk valamit!Azt mondta ne!Szóval nemtudom értitek-e mit akarok kihozni ebből-hogy egy kicsit pénzlehúzás szaga van a dolognak!Még mikor meg sem vizsgálta a fiam csak mondtam,hogy mi a bajom vagyis nem mászik már akkor mondta hogy több alkalommal kelle jönni egészen addig míg nem kezd el önállóan járni!!Ezen kicsit meglepődtem!

Az alatt az egy hét alatt is sztem sokminden történhetne!

A kérdést azért írtam ki mert ha többen válaszoltátok volna azt hogy nektek is guggoltatni,térdeltetni,talicskáztatni kellett a babátokat a mászás ösztönzéséhez akkor én is bele kezdtem volna ebbe itthon a kissebbik fiamnál is!


Pl kedves 3-as válaszoló!Te írod hogy napi szintű otthoni gyakorlást csináltatok..de mit???A kérdésem erre írányult!!


4-es!ne is haragudj de nemtudom milyen gyógytornásznál jártatok aki azt mondta ne erőltessétek a mászást inkább egyből állás...annak idején a nagyobbik fiamnál utánna olvastam ennek a témának nagyon és hát mindenholazt írják hogy a mászás tényleg nagyon fontos!!!


5-s!Köszönöm a cikket,de ezt már én is olvastam!!


Szóval az én kérdésem még mindíg az hogy ti akik Dévény tornára jártatok,kaptatok-e otthoni gyakorlásra feladatot és ha igen akkor mit????


Köszönöm ha még válaszoltok!!!

2013. okt. 2. 13:49
 8/12 anonim ***** válasza:
Igen, gyakoroltunk itthon, de pont azért nem írtam le, mert felelőtlenség szerintem otthon, saját szakállra gyakorolni. Vidd másik Dévényes-hez, a honlapon fent vannak a szakképesítéssel rendelkezők. Ha ez megnyugtat, akkor direktbe kellett mászatni, mögé térdeltem a térdemmel a lábait toltam a kezemmel a kezeit rakosgattam. Amikor már ment, 1-2 alkalom elég volt, akkor kendőt vezettem át a pocakja alatt, mert begyorsított és mindig orra esett, mert a kúszással még gyorsabb volt. 8 hónaposan semmivel nincs elkésve, 8 hónaposan kezdett kúszni a fiam és 10 volt amikor Dévényre vittem a mászás miatt. 2 hónap kell a nagymozgásoknál, hogy megtörténjen a következő szintre lépés, ha ez nem történik meg, érdemes megnézetni.
2013. okt. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, és nem haragszom :) Egy országos hírű fejlődésneurológusnál jártunk , ami azért nem egyenlő egy gyógytornásszal...annál kicsit több! de csak a tapasztalatomat írtam le, nem azt, hogy nem kell mászni egy babának... a mi esetünk is egyedi volt, ahogyan mindenkié, ránk ez vonatkozott, és semmi nyoma a lemaradásnak. ( és igen, komoly pénzlehúzások folynak gyógytorna címén, erre érdemes figyelni...)
2013. okt. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A fejlődésneurológiával nekem is van tapasztalatom, ahol a C-tartásra legyintettek és 6,5 hónaposan elvárta volna a doktornő, hogy tudjon ültetve ülni a fiam. Háááát, én meg nekik nem hiszek. Szomorú, de tény, hogy a Dévény módszerrel olyan gyerekeket hoznak rendbe, amikről a fent említett diplomás orvosok már lemondtak.....én inkább fizetek, legyen az orvos vagy gyógytornász, de a kellő időben, maximálisan tegyen meg mindent a fiamért. Az orvosok azért nem "kedvelik" a Dévényes gyógytornászokat, mert ők gyógyítanak és eredményeket érnek el. Én olyan Dévényehez járok, aki a fejlődésneurológia gyógytornásza volt, tőle hallottam jó pár dolgot....és azt is, mennyire nincs 1-2 orvos tisztában a jelenlegi kutatásokkal....
2013. okt. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!