Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Keresztelőre milyen ajándékot...

Keresztelőre milyen ajándékot szokás, illetve illik adni?

Figyelt kérdés

Párommal nemsokára keresztszülők leszünk és teljesen tanácstalan vagyok. Sose voltam még keresztelőn és fogalmam sincs, ilyenkor milyen ajándék lenne a legjobb.

Valami személyeset szeretnék, lehet kézműves dolog vagy népművészethez kapcsolódó.

Anyukám azt mondta, toronyórát láncostól... :) De minimum arany fülbevalót vagy ékszert. Én ezt túlzásnak tartom és ez már a keretünkbe sem férne bele.

Bármilyen ötletnek, tanácsnak nagyon örülnék!


2009. nov. 8. 13:48
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
53%
Vegyél neki borostyán nyakláncot, szép is, árban is megfizethető, és már újszülött kortól hordható.
2009. nov. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
68%

Én kimondottam utálom ha egy gyereken arany van, nem tudják még értékelni.De ha megkérdeztek volna akkor biztos valami hasznos tárgyat kértem volna, amire én sajnálom a pénzt.

Nálunk Erdélyben már nem divat az ajándék , ékszert, mi pénzt kaptunk kivétel nélkül mindenkitől20-30 ezer Ft között.

2009. nov. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

Megmondom őszintén, én ékszert semmiképpen nem adnék a fiamra és ezért sem szívesen vennék azt ajándékba (még kislánynak sem, aki most lesz 7 hónapos).

Láttam múltkor babaúszáson egy 2 éves kisfiút arany karlánccal és (elnézést, ha valakit megbántok) nekem visszatetsző volt.

Az ezüst szelence és a gyermekbiblia se rossz ötlet! Elárulnád, mennyibe került a szelence, ha nem gond?

2009. nov. 8. 19:32
 14/28 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi arany bébifülbevalót vettünk a keresztlányunknak, nem volt drága, 10000 Ft - nál nem több.

Aztán a mi kislányunk is ezt kapott, mi kértük. Plusszban még kaptunk tortát is és a templomi szertartást is a keresztszülők fizették.

Szerintem az arany medál a baba nevével is szép ajándék.

Legvégső esetben adjatok pénzt, bár ezt én sem nagyon szeretem.

2009. nov. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én kisfiamnak 1 évesen lesz a keresztelöje de nem szeretnék én sem aranyat rá adni!!

Mivel a hugom lesz a keresztanyja már ő is kérdezgeti hogy mit vegyen neki de én mondtam hogy amit gondol!

Én nem ragaszkodom ahhoz hogy most ilyen 20-30 ezer ft-at kölcsön a fiamra!!!

Ami kell azt mi ugyis megvesszük neki ugyhogy szerintem egy ilyen kis jelképes ajándék is megfelel!!

Én nem a pénz miatt választok keresztszülöt hanem azért hogy majd a kisfiam ha nagyobb lesz akkor tudjon rá is számitani!!

Ez csak az én véleményem és szerintem nem kell ilyen drága ajándék!!

Amit te gondolsz azt vegyél!!


5,5 hós kisfiú anyukája

2009. nov. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
Mi ezüstözött bársony fényképalbumot kaptunk, macis domborművel, egy Svarowski kristálycumit, és egy fehér arany bébiláncot. ezen kívül pénzt és sok játékot. figyelj, valóban az a szokás, hogy ékszert vegyenek a gyereknek (nekem sem tetszik), de van más szép dolog is, amit adhatsz. Az én fiam keresztanyja pl. 6 éves koráig minden évben kapott egy ezüst kiskanalat. Az elsőt a keresztelőre, szintén egy nyaklánccal mellé. Sok minden van, de szerintem olyat válassz, amit emlékbe el tud rakni. Lehet kapni pl ezüst keresztlevéltartót, kis dobozkát...stb.
2009. nov. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
A gyerek arany fülbevaló nem olyan drága is van. 10000 Ft körül vannak szépek már. mond neki azt hogy válasza ki te meg megveszed neki.Ezüst kiskanál a nevével glavírozva. Állítólag az ezüst kanálal evés nagyon jó mert sok betegségtől megvéd. De nekem tetszik a medál és a biblia gondolat is. Milyen idős?Lehet kapni olyan fényképtartót amibe bele lehet rakni az első hajtincset és az elsőfogacskát. Mi főleg pénzt kaptunk és a kereszt anyuka fülbevalót vett neki úgy hogy én megvettem ő meg kifizette az árát.A kereszt apukájától meg gyerek cipőt kapot. Én mindenek örültem.
2009. nov. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

én most úgy írok, mint leendő anyuka. Bár kisfiam lesz, de ha kislányom lenne, aranyat nem szeretnék akkor sem neki, még fülbevalót sem, mert az én gyermekkori fülbevalómat szeretném ráhagyni örökül.

Tanácsot csak annyiban tudok adni, hogy próbáld meg valahogy mégis kipuhatolni, hogy mijük nincs, mert én, mint anyuka nem örülnék olyasmiknek, amiket úgysem fogunk sosem használni, mert bóvli márka, mert nem tetszik, stb. Én is inkább pénzt szeretnék kapni, hogy arra költsük, amire a picinek szüksége van. De arra nem gondoltál, hogy mi lenne, ha valami szép egyedivel lepnéd meg? Például patchwork-ágyterítővel, saját készítésű játszószőnyeggel, keresztelési ágyterítővel? Azt emlékbe is el lehet tenni, és később elő lehet venni, hogy: látod, kislányom, ezt keresztanyádtól kaptad. Ilyesminek örülnék. Nem drága, de szép, igazi emlék majd későbbre

2009. nov. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
Egy szép ágynemű szerintem is jó ötlet. Aranyat én is csak lánynak vennék és csak fülbevalót.
2009. nov. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
53%

Ne szabadkozz, amiért nem tetszett a kisfiún az ékszer! Elég nagy hiba, hogy ilyen apró gyerekekre ékszert aggatnak, a játékban is akadályozza és a nadvesség, a rátapadó kosz, illetve maga a dörzsölés is komolyan kikezdheti a kicsi bőrét. Az ékszert nem azért kapja a keresztelőn a kicsi, hogy már pelenkásan hordja, hanem emlékbe. Ha neked nem telik láncra, hát ne szégyeld! Vehetsz esetleg egy kedves medált (pl. keresztet, a hátán a kicsi nevével és a keresztelő dátumával), amit aztán felnőttként vagy ráaggat a nyakláncára vagy csak őrzi majd az emlékei között.

De nagyon jó ötlet, amit az egyik előttem szóló írt, hogy saját magad készíts neki valami kedves ajándékot, pl. ágytakarót. Ez igazán nem kerül sokba, de sok évig tudják használni.

2009. nov. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!