Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A vashiány a babáknál tartós...

A vashiány a babáknál tartós állapot? Van köztetek, akinél ilyen probléma áll fenn?

Figyelt kérdés

Márciusban 8 hónapos volt, akkor 7,7 lett az eredménye, most 14 hónaposan 6,7. Az alsó referenciaérték a 10,6.

Kapta a Maltofert eddig, de ezek szerint semmi eredménye?


2013. okt. 3. 15:25
 1/6 Lues ***** válasza:
Sajnos nálunk is hasonló a helyzet annyi különbséggel, hogy az én picim 8 hetes lesz szombaton. Sajnos én is vérszegénynek bizonyultam és ebből kifolyólag (mivel szoptatom) ő is vérszegény. Szedek vasat, de... Bocsi, hogy érdemben nem tudtam segíteni. Bízzunk benne, hogy minden rendbe jön!
2013. okt. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lányom tavaly november óta szed Maltofert, akkor picit 10 alatt volt, most picit 10 felett, szóval nem volt nagy javulás. További 4 hónapnyi adagot kaptam. Egyébként ez valószínűleg tartós állapot lesz nála. Ami nem azt jelenti, hogy egész életében mindig, de állandó jelleggel fog visszatérni. Különösen kell majd erre ügyelni mikor menstruálni kezd, műtétek előtt, hirtelen növekedésnél, vagy akár versenyszerű sportoláskor is. És persze terhességnél :-)
2013. okt. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

A kisfiam gyakran étvágytalan, vagy keveset eszik de egyéb tünete nincs.

2013. okt. 3. 16:31
 4/6 anonim ***** válasza:

Kisfiam tavaly októberben kezdte kapni a Maltofert egészen májusig. Júniusban azt mondták semmiképpen se adjam, mert elegendő, a normál érték felső határán volt. Majd most 3 hónappal később a kontrollon kiderült, hogy ilyen rövid idő alatt szinte teljesen kiürült, 3-as az értéke.

Nálunk tehát volt értelme adni, használt, viszont ha nem kapja teljesen kiürül a szervezetéből.

2013. okt. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Lányom nagyon jó evő, 2 éves méréskor volt 96 cm és 15 kg. Szóval szerintem az csak tévhit, hogy a nem evő, kis, vékony gyerekek a vashiányosak.
2013. okt. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ma voltunk megint ez ügyben az orvosnál.

Januárig szednie kell a Maltofert, aztán ha nem lesz javulás, akkor lisztérzékenység gyanújával vinni kell tovább a gasztroenterológiára.

2013. okt. 8. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!