Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Akik NEM VÁRTÁTOK,...

Anyukák! Akik NEM VÁRTÁTOK, NEM AKARTÁTOK a babátokat (? )

Figyelt kérdés

Olyan anyukák leveleit, válaszait várom, akik nem akartak gyereket, viszont teherbe estek, megtartották, de mégsem várták a terhesség alatt őt! mit éreztetek amikor megtudtátok, hogy jön a baba? a párotok hogyan reagált? miért tartottátok meg mégis? hogyan viszonyultatok a babához a szülés után? vagy olyan történet is jó lenne, ahol az apa nem akarta egyáltalán a gyereket!

A szakdolgozatomhoz nagy segítség lenne néhány ilyen történet! senkit nem bírálok felül, és nem ítélek el, akármit is ír! nekem ez segítség lenne! előre is köszönöm, remélem lesz olyan aki ír!



2013. okt. 3. 19:54
 1/10 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem ezt itt neked nem nagyon fogják bevallani mert tabu. Vagy ha igen, akkor is csak ilyen klisés sztori lesz, hogy "hát igen, nem akartam, de amikor először megláttam az uh-t/megmozdult/rámnézett, azonnal beleszerettem és azóta minden tökéletes..."
2013. okt. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
lehet, hogy így lesz, de egy próbát megér! :) nincs az ismeretségi körömben ilyen anyuka, (vagy nem tudok róla). amit írtál, hogy meglátja az uh-t és minden szép és jó, azok a sztorik sajnos nekem nem jelentenek segítséget. szóval ilyet inkább senki se írjon!
2013. okt. 3. 20:01
 3/10 A kérdező kommentje:
na meg itt anonim módon lehet irkálni, szóval hátha...
2013. okt. 3. 20:02
 4/10 anonim ***** válasza:
49%
Nem provikációból írtam, csak tapasztalat. :) Én sem akarok gyereket, ezért engem is érdekel ez a kérdés. Mondjuk én bármit meg teszek, hogy ne is legyen! De nekem mindig ezt mondják, ezzel próbálnak meggyőzni többek között, hogy a "tiéd az más" meg majd meglátod és imádni fogod.
2013. okt. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
20 évesen estem teherbe, soha nem akartam gyereket. Élveztem az életet, a munkámat. Amikor megláttam a pozitív tesztet nagyon vegyes érzések fogtak el. Örültem is, meg utáltam is. Az apa örült, bár nem voltunk együtt régóta. Ő amolyan konzervatív, hívő, így számára az abortusz nem elfogadható, bár rám bízta a döntést. Jöttek a hormonok, és egy ideig elvakítottak. Mindent rózsaszínben láttam, úgy gondoltam minden szép és jó lesz, a kisbaba pedig csak boldoggá tesz. Abbahagytam a káros szenvedélyeket is. Majd amikor kitisztult a fejem, kb a terhesség felénél, magamba zuhantam. Míg a párom ide-oda mehetett, dolgozhatott, bulizhatott, ihatott, én otthon ültem és csak sírtam, mert megbántam, hogy megtartottam. Inni akartam, bulizni, dolgozni, pasizni, mindent, amit a velem egykorúak többsége megtehetett. Így telt a terhesség, nagyon mély megbánásban, amiről soha, senkinek nem beszéltem. Még szülni sem akartam. Tudtam, hogy ha a baba kinn lesz, rosszabb lesz. Sokszor eszembe jutott, hogy leugrok az erkélyről, és megszűnik minden gondom. Reméltem, hogy ha már szülök, császárom lesz, mert nem lettem volna hajlandó kinyomni magamból a babát. Egyáltalán semmilyen erőfeszítést nem akartam tenni. 1 nap vajúdás után sürgősségi császár lett. Nem öntött el az a bizonyos mámor, amikor megláttam. Egyáltalán, semmit nem éreztem. Ez az első fél évig kitartott. Nem szerettem, de nem is utáltam a gyermekem. Minden kötelességemet teljesítettem (bár szoptatni nem voltam hajlandó sokáig, hogy legalább cigizhessek), az anyai ösztönök megvoltak, de a szeretet nem. Csak teltek a napok, mindig ugyanúgy. Amikor beteg lett, vagy oltást kapott mindig szomorú voltam, és sokszor rettegtem is, hogy nehogy elveszítsem, de semmi mást nem éreztem. Aztán persze el kellett fogadnom, hogy a testem megcsúnyult. Lóg a mellem (ami összement), löttyedt a fenekem, striás vagyok válltól térdig, a hasamon lóg a bőr. Nagyon nehéz volt és még mindig az ezt feldolgozni. 20 évesen úgy nézek ki, mint a nagyanyám. De már kezdek beletörődni. Az apuka velünk maradt, de tudom, hogy csak azért, mert így nevelték. Nincs már köztünk szex, szerelem meg végképp. Hibáztatom magam, amiért teherbe estem, ha visszamehetnék nem tartanám meg. De most már 2 éves, és a mindenem, már nem bírnám ki nélküle, szép lassan kialakult mindenféle kötődés és szeretet. Imádom a fiam. De boldogtalan vagyok, és ezt ő is érzi. De mindig úgy érzem, hogy sokkal többre vihettem volna, ha nem tartom meg. Talán akkor boldog lennék. Félre ne értsd, nem a gyereket bántam meg, hanem hogy ilyen korán jött, és úgy, hogy nem akartam.
2013. okt. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig úgy voltam vele, hogy nem szeretnék gyereket, valahogy soha nem érdekeltek. Anyai ösztönöm nulla volt, egy kismacska láttán elolvadtam a gyönyörtől, de egy kisbaba totál hidegen hagyott. Úgy voltam vele, hogy a sorsra bízom a dolgot, ha lesz lesz, ha nem, hát nem.

Aztán megbeszéltük a párommal (aki most már a férjem), hogy nem védekezünk, aztán lesz ami lesz (neki nem mondtam ezt az ellenszenvemet, ő szeretett volna). 3 évig nem estem teherbe, de ez egyáltalán nem keserített el, ha azt álmodtam, hogy terhes vagyok, az rémálomnak számított, a frász is kitört, hogy mi lenne velem egy gyerekkel.

Aztán terhes lettem...

A teszt láttán ennyi jutott az eszembe: "Nah, így jártál..."

Mikor az egyik ultrahangon megmondták, hogy kisfiú, fájdalmasan felnyögtem (ha már így alakult, legalább lányt képzeltem el, fogalmam sem volt, hogyan fogom szeretni). Szóval a terhesség inkább érdekes volt számomra, de az az imádat és várakozás, rózsaszín köd soha nem volt, inkább bizonytalanság és félelem.

Aztán megszületett a kisfiam (császárral), még közvetlenül a szülés előtt sem tudtam elképzelni és felfogni, hogy hogyan is lesz ez az egész, bár nagyon bíztam abban, hogy majd megjönnek az anyai ösztönök.

És lőn...:)!!!

Mikor először hozták szoptatni (na, ez a másik dolog volt amitől a hideg is kirázott), csak hülyén pislogtam, ő nézett rám a kis gomb szemeivel, és csak néztünk egymásra, nem tudtam, most mit is kéne éreznem. Kb. szégyelltem magam, hogy mi van már, miért nem érzek semmit?

Aztán eltelt néhány nap, és azt mondtam, hogy a szerelem az sehol nincs ehhez az érzéshez képest amit érzek :). Nem egyik pillanatról a másikra alakult ki, hanem észre sem vettem, az első napokban valahogy, folyamatosan.

Mikor hazajöttünk a kórházból, csak néztem, hogy milyen gyönyörű, nem tudtam levenni róla a szemem :)))).

Kb. egész nap szoptattam (igény szerint, és neki nagy igényei voltak :) ).

Elmondhatom, hogy igazi nagy betűs ősanya vált belőlem. Két évesen még mindig szoptatom, annyira szeretem, hogy az el sem tudom mondani, és tervezzük a kistesót is.

Már minden babát gyönyörűnek és édesnek látok (szóval nálam ekkor kezdődött az, ami a nőknél normál alapbeállítás, hogy elolvadnak egy csecsemő látványától).

Még egy óvodai dajka tanfolyamot is elvégeztem, mert annyira megszerettem a gyerekeket.

Szóval nagy fordulatot vettem, az biztos :).

2013. okt. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm, hogy megosztottátok velem a történeteteket, nagyon nagy segítség! ha van még valaki, írjon bátran, akár üzenetet is!
2013. okt. 3. 20:37
 8/10 anonim ***** válasza:
42%

De az a válaszoló, aki egyáltalán nem akar gyereket, az vajon miért olvasgat itt?

Erre nagyon kíváncsi lennék.

2013. okt. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
21%

Említették már neked, hogy a kérdések a főoldalon is látszanak? Vagy takarjam el a szemem amíg eltekerek a gyerekes téma fölött? A gyerektelenes kérdéseket (amik engem érdekelnek) is vagy ebben, vagy a családos témában teszik, mert hol máshol tennék? Főzés, politka vagy atomfizika? Ehhez van köze.

Amúgy meg ott olvasgatok ahol akarok, nem kell benfenteskedni, ne aggódj attól amiket itt látok, csak még jobban megerősödik a döntésem!

2013. okt. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Sehol nem látom kiírva h tilos annak belépnie aki nem akar gyereket!!! Vagy itt csak azok lehetnek???

Félre ne értsetek van gyerekem, de nem értem mit piszkálódsz és okoskodsz annak akinek nincs és nem is akar. Attól lehetnek itt olyan kérdések és témák amik őt is érdekelhetik. Pl a megannyi terhességi tünet, vagy fogamzásgátlás stb... igazat adok az előttem szólónak h hova írja a tudomány rovatba?? Vicc vagy komolyan. Biztos nagyon megkeseredett ember lehetsz ha már téged ez is zavar.

Bocsi h nem a kérdésre válaszoltam de sokan az ilyenek miatt nem merik leírni az ilyesfajta történeteiket. Pedig engem is érdekel hiába nem egy a gondolkodásunk csak szeretem olvasni h másnak mi, hogy alakult. Bocsi még egyszer.

2013. okt. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!