Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a 10 hónapos babám nem...

Ha a 10 hónapos babám nem fogadja el a tápszert, akkor mitévő legyek?

Figyelt kérdés

Most apadt el a tejem, kb 1 hete. Azóta már 3 féle tápszert vettünk, egyiket sem eszi meg. Régebben próbálkoztam csak úgy tejpéppel, az sem kellett neki.

Ilyenkor mi a helyzet?

Védőnő mondja , hogy próbálkozzam tovább a tápszerekkel.

Naigen, csomagja bő 2 e ft.

És mégis melyiket próbáljam?

Nem kellett a Miupa jó éjt, Milupa banános és most vettem a védőnő javaslatára Milumil 1éves+ tejitalt, de ez sem kellett.


2013. okt. 5. 22:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Igaz az én babám most volt egy éves,de mi is pont így voltunk vele.Mind kipróbáltam amit Te is írtál,és nem kevés pénzem bánta,mert egyik sem kellett neki.Most gondoltam egyet és vettem Nestlé kakaós ízesítőt.Azzal csináltam meg a régi tápszerét,és láss csodát,mind elfogyott.Ez csak egy ötlet,és kicsit nekem is bűntudatom van,mert nem akartam neki ilyen korán azt adni,de nem tudtam máshogy fedezni a napi szükségletet.
2013. okt. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Tettem már bele kakaóport 1 kanállal, úgysem ette :(


Reggel általában joghurtot adok neki (Cserpes joghurt), de ez max 2dl.

esetleg délután még elfogad még 1dl túrós desszertet, de azt sem mindig.

Már adtam neki kínomban túrórudit csoki nélkül, azt megette, az 5dkg volt.

Szóval fél liter hogy lesz így meg?

Édesszájú, gondolom az anyatej miatt.

Éjjel pedig vizet nem iszik, de éhes és így 100%-os almalevet adok. Így még a foga is tönkremegy :(

3. baba, a két nagyobbal nem volt ilyen probléma.

2013. okt. 5. 22:13
 3/9 anonim ***** válasza:

Belegondoltam en mit tennek? Mar 10 honapos a tapszer igazabol csak egy eves koraig szukseges. En vennek babamultivitamint, es adnek neki 100%os gyumolcsteat abba belecsoppentve.

Husleves, miegyeb amit ti is esztek csak lightosan. En kokusztejet adtam a kisfiamnak 1 eves kora utan es most is csak mandula tejet iszik, mert erzekeny a tehentejre. - de ettol fuggetlenul kevesebbe kerul mint a tapszer! Probald ki hatha...ismerosom kislanya mindenre allergias o eleg koran kezdte az ilyesmit mert anyatejet sem tudott inni...

Ne adj neki mindenfele hulyeseget amiben a jo Isten tudja mi van! Lehet pont azert nem kell neki. Okosabbak a kicsik mint mi gondolnank.

2013. okt. 6. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Miért nem adsz neki akkor rendes ételt 10 hónapos.Nekem a védőnőm azt mondta,most 6 hós lesz a lányom 4 hóstól kóstoltattam,5 hóstól hozzátáplálok.Na azt mondta a védőnő ha már nem lenne tejem nyugodtan adhatnék neki ételt nem kéne tápszert adnom neki.Én 10 hósan tuti nem adnék neki tápszert
2013. okt. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kedves 4-es, bár mindenki megtehetné amit írsz. Nem bunkóságból írom ezt. Nekem 11 hós a lányom és a fő tápláléka a tápszer, szeretném ha leszokna róla de akkor valszeg éhen halna. Nagyon rossz étvágyú, a hozzátáplálás is baromi nehezen ment, és most sem eszik. De nem is ez a lényeg a kérdező szempontjából. Arra én is kíváncsi lennék, hogy mi mást eszik még azon kívűl amit felsoroltál? A védőnőnk nekem azt mondta (igaz még nem próbáltam), hogyha ki szeretném váltani a tápszert, akkor adjak neki, köleskását, vagy rizspelyhet ezekből is csak a Holle márkájúakat. Amúgy kislányom születése óta a Beba H.A. tápszert fogyasztja, és sajnos úgy néz ki ez a kedvence, igaz mi más tápszert nem is próbáltunk.
2013. okt. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Mit eszik? általában:

reggeli: túrós babadesszert vagy cserpes joghurt, 150-200gr

délelőtt: babakeksz

ebéd: vagy húsos babakaja zöldséggel vagy gyümölcsös, ha nem kéri a húsos kaját.

max 200gr


délután: gyümölcsös babakaja (rizzsel vagy gabonapehellyel vagy kétszersültes vagy amit a kecskeméti gyárt, de mindig van benne a gyümölcsön kívül valami plusz)


zöldséget, gyümölcsöt is szoktam neki adni, kb fél körtét eszik meg vagy 10db szőlőt vagy kb 10 db zöldséget, amit párolok neki.


Este megint kekszes vagy túrós babadesszert vagy gyümölcsös.


mostanság néha túrórudi csoki nélkül.


Közben egész nap vagy babatea vagy 100%-os almalé.

Éjjel pedig legalább 2 dl almalé

most éjjel is próbáltam a tápszert, amikor már annyira sírt, mert éhes volt, de nem kellett neki, viszont az almalevet megitta.


Míg volt tejem, iszonyat sokat szopott, de hirtelen elapadt a tej, gondolom az itthoni problémák miatt. Próbálom szoptatni, de alig jön valami és sír utána, nekem pedig iszonyúan fáj a szívása, mert nincs benne tej.

2013. okt. 6. 12:42
 7/9 A kérdező kommentje:
és séta közben szoktam zsömlét adni neki, van amikor egy egészet is megeszik belőle.
2013. okt. 6. 12:46
 8/9 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Babaviz?! Hatha azt meginna. Mert ahogy latom, igazabol mindent megeszik csak a muanyag nem kell neki - kis okos Torpike!
2013. okt. 7. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tápszerből csinálj tejpépet (szóval kanalasra keverd be tejpéppel még).Én is 10hósan váltottam erre,mert a cumisüveget nem kérte már,de szívószállal meg nem inna meg egy vacsira való tápszert,ami neki 300-350gramm.
2013. okt. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!