Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónapos babát le lehet...

2 hónapos babát le lehet szokatni a cumiról?

Figyelt kérdés

a kislányom 2 hónapos, és van már egy 4 évesem is. Nem egy sírós gyerek, de a férjem és a nagylányom állandóan dugdosták a szájába a cumit, és eléggé rákapott már. Napközben nem igényli Hál'Istennek, de engem nagyon zavar, hogy egyáltalán cumizik. Alváshoz viszont már nyafog érte, annyira rákapott. Annyira szeretném ha cumi nélkül is szépen ellenne. El tudnám még venni tőle úgy, hogy ne legyen miatta napokig kínlódás és nagy sírások elalvás előtt?


Köszönöm.


2013. okt. 8. 09:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Komolyan nem értem! Miért baj,ha egy baba nyugtatja magát? Meg ha elveszed a cumit és netán megtalálja az ujját, az miért jobb?
2013. okt. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Úgy lehet leszoktatni, hogy fogod szépen, elveszed és nem adod oda neki. Ennek következményeként, sírva fog elaludni, esetleg éjszaka is többször felsírhat, és hát lesz jó néhány kellemetlen estéd, illetve éjszakád. Hogy ez megéri-e neked, azt neked kell eldöntetni!

Egy babának ez a dolog, hogy vagy cicizik, vagy cumizik, vagy az ujját szopja, ez egy megnyugtató mozdulat. Ettől nyugszik meg. Ettől lazul el.

Amennyiben ezt te elveszed tőle, akkor meg ha nyugtalan, nem fog magától ellazulni, akkor meg hallgatod, hogy miként és mennyit sír.

Ha napközben nem igényli, tök jó, ne adj neki. Ha elalváshoz igen, akkor meg odaadod és ennyi. Nem fogsz vele olyan nagy kárt okozni, mintha állandóan sírna elalváskor, meg éjszakánként. Szerintem.

2013. okt. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

ÉN sem értem mi a baj vele

Kisfiam is csak éjszakára kéri

Most neked az nagyobb öröm lenne hogy 2-3 napig bőg kitudja meddig mert te neked nemtetszik hogy cumizik ??

Mintha valami ördögi dolog lenne vagy mi

De ha neked megnyugvás hogy a gyereked álomba sírja magát,csakmert a maminak nemtetszik a cumi csak hajrá

De ne magadra gondolj ilyenkor könyörgöm

ÖRülj neki hogy van ami megnyugtatja éjszaka

Annak jobban örülnél ha egész éjjel cicin lenne mert csak azzal tud dudózni,megnyugodni ???!

2013. okt. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Én sem értem miért szúrja annyira a szemem a cumi (talán majd a leszokatási mizériától félek?), dehát ez van. Persze hogy a babám nyugalma a legfontosabb, én majd megszokom, és elfogadom a cumit. Csak kíváncsi voltam hogy ilyenkor is megviselné az elvétel? Mert én úgy gondoltam egy nagyobb gyerektől, aki már pl beszél is, attól sokkal nehezebb elvenni, mint a kicsiktől. De ez van, akkor marad a cumi. Köszönöm a válaszokat, nyomok egy zöld kezet mindenkinek.
2013. okt. 8. 10:11
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem a másfél éves lányom cumi nélkül nem alszik. szerintem ebbe nincs semmi rossz. nappal nincs a szájába de ha megtalálja akkor beveszi a szájába néha benn is marad séta közbe is akkor jönnek a megjegyzések óó nem kell az neked... na attól falnak tudnék menni. na de egy szó mint száz én nem venném el tőle :).
2013. okt. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ne butáskodj. Van egy (tőled független) módszere a babának, amivel meg tudja nyugtatni magát és úgy elaludni. Nem kell hintáztatni, énekelni, ölben hordozgatni órákig, vagy halkan kisurranni mellőle, ha elaludt... Ennek örülni kell. :) Egyébként ha nincs cumi, akkor a kezét fogja megtalálni, amiről sokkal nehezebb leszoktatni...


(Egy 3,5 hónapos cumizni nem hajlandó baba anyukája :) )

2013. okt. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Azért cumival a szájában rohangáló vagy alvó felnőttet még nem láttam, szóval egyszer mindenki leszokik a cumiról.:)

Viszont nyugtalan, folyton éjszakázó, nehezen elalvó gyerekről már igen, sokat hallottam.:)

Akkor mi a jobb?

2013. okt. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Szandy89 ***** válasza:
az én kisfiam 5 hónapos volt amikor rászokott!!! volt 1 időszaka mikor nyűgösebb volt! utólag kiderült jött az alsó 2 foga! De neki is csak alváshoz kellett! 10 hónaposan gondolt egyet és mikor este a tápszer után a szájába adtam egyszerűen kiköpte! és azóta nem kell neki cumi nélkül alszik! leszokott róla magától! jövőhéten lesz 1 éves! azóta se kell neki a cumi!
2013. okt. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

én speciel örülnék neki,ha néha elfogadná a kislányom-mert éjszaka vissza lehetne altatni vele

szerintem korai még a leszoktatás.

az viszont tényleg béna,ha játszótéren egy 3évesnek lóg a szájában.

meg szerintem csak alváshoz add-ha nagyobb lesz,és sétáltok,vagy bármi mást csináltok,amivel elfoglalja magát-ahhoz tényleg nem kell cumi

2013. okt. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mindenkivel egyet értek!Ne vedd el tőle!Hidd el nem lesz azt olyan nehéz elvenni tőle majd ha megérik rá!Sztem is ez jobb mint az újjszopás na azt tényleg nemtudod elvenni tőle!
2013. okt. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!