Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek hogy a lehangoltság...

Mit tegyek hogy a lehangoltságomat elűzzem? A minden napi teendők a baba körül és a háztartás, olyan monotonnak érzem, kezdem elveszteni az érdeklődésemet minden más iránt.

Figyelt kérdés
Babám 3 hónapos lesz,testvére 5 éves.Minden napunk majdnem ugyanolyan,ha valamit eltervezünk a párommal,mire sor kerül rá már nincs kedvem hozzá.Pl elmenni sütizni,vásásrolni,szexről ne is beszéljünk,mind-mind nekem problémás,tortúrának érzem.Ő ezt már kezdi unni,de én meg nem tudok vele mit csinálni,délután,este felé már nincs ehhez kedvem,addig talán jó passzban vagyok.Babám mostanában keveset eszik,nyűgös,vannak egyéb családi problémák,a nagyobbikkal is némi gondok vannak,kutyánk nem rég el lett altatva betegsége miatt,szóval túl sok bajom van úgy érzem,nem nagyon tud okozni semmi túl nagy örömöt,gyerekeimet pedig nagyon szeretem,de mit tehetnék?Van más is aki hasonló problémákkal küzd?
2013. okt. 8. 13:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Jó kérdés. Kb ebben vagyok. Csak nekem hozzájárul, hogy idegen helyre költöztünk, semmi társaságom. Pedig lehet már időnként feldobná a napomat ha valaki megkérdezné miért nem volt a gyerek oviban stb. Egy anyukával lettem jóban, rendszeresen tartottuk a kapcsolatot, a saját itthoni hangulatom is javult. De ők elmentek innen. Most olyan magányosnak érzem magam megint. Pedig itt a gyerekek a férjem, de valahogy hiányzik valami.
2013. okt. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát igen.Engem is már az feldob ha váltok pár szót egy ismerőssel.Mert olyan monoton ez,csak a gyerekek,semmi más,úgy érzem a külvilág kezd megszűnni számomra.
2013. okt. 8. 14:55
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem már az megoldás lenne ha napi 1 órát valami kellemes ember környezetében töltenék, aki nem csak a saját bajáról beszél hanem felhőtlenül lehet vele beszélgetni. A legjobb az lenne ha egykorú gyerekeink is lennének, legalább játszanának addig.
2013. okt. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

ne haragudj, de a kérdésedben azt írod, ha valamit elterveztek, már nincs kedved hozzá mire odakerültök, aztán meg az a baj, hogy minden egyhangú. Szerintem próbáld meg rávenni magad a kimozdulásra, ha egyszer megtervezitek, hidd el, ha megtetted, sokkal jobban fogod érezni magad utána.

Nekem a nagy kimozdulás az, hogy elmegyünk együtt a nagybevásárlásra a tecsóba, de már az is feldob, mert embereket látok :)

2013. okt. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kicsit ütöd a sajât kèrdèsed....hiszen neked nincs kedved kimozdulni...mi is videkre költöztunk nem ismerek senkit.párszor voltam baba-mama klubba de nem volt jobb...nekem a suli hozta meg a sikert.meg csak 3x voltam idèn de szinte kicsereltek...
2013. okt. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kérj néha a párodtól egy szabad délutánt a gyerekek nélkül, és tervezz olyan programot, ami csak rólad szól. Ez segít picit feltöltődni, és más színben látni a világot. Így talán a többi problémát is könnyebb megoldani.
2013. okt. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 homo ludensz ***** válasza:
Ez a gyes vagy gyed neurózis tipikus esete. Te abban fáradsz el hogy elvégzed a monoton elvégzendőket a párod meg a napi munkájában fárad meg. Mikor a fiam kicsi volt átvittem anyámékhoz és elmentünk moziba vagy csak sétáltunk egy nagyot és beszélgettünk. Az otthon lévő anyukáknak kel összefogni hogy alkalomadtán egymás gyermekére vigyáznak míg a másik(ok) kicsit kiszabadulnak otthonról.
2013. dec. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!