Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves baba hány kg kell,...

1 éves baba hány kg kell, hogy legyen? Orvos azt mondta, hogy babám éppen a határon van, kicsit alultáplált.

Figyelt kérdés
5-ször eszik, anyatejes baba, de már csak reggel szopizik. Szinte mindent megeszik, az étvágya nagyon jó! Minden nap főzök neki, és nagyon jó minőségű ételeket változatosan adok neki. 79 cm és 8-9 kg között van. Orvos szerint éppen a határon van. Ez annyira felzaklatott, hisz annyit adok neki, amennyit elfogad, ügyesen elfordul, vagy rázza a fejét, hogy nem kér többet. De csak akkor, amikor már majdnem mindet megette, amit adok neki. (kb. 2-3 nagy üveges bébiételnek megfelelőt eszik) Én is vékonyka voltam, szerintem alkati kérdés, és ő hosszú baba, mert 79 cm. 3100 g-al született, nem nagy súllyal. De azért rosszul esik, ha azt mondják - éppen még nem alultáplált, de a határán van.:( Mit szóltok ehhez?
2013. okt. 8. 22:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%
Az én babám is pontosan akkora.Most voltunk nemrég az egyéves státuszon.Soha nem mondta a doki,vagy a védőnő,hogy szerintük gond lenne a súlyával.Inkább mindig én forszíroztam nekik,hogy lehetne kicsit husisabb,és nem kellene valami mást is kapnia,vagy tápszert váltani.De nekem mindig azt mondták,hogy ő valószínű ilyen alkat,és jól van így.Szerintem ne vedd a lelkedre.Szerintem ez nem alultápláltság,és nincs még a határán sem.
2013. okt. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Úgy mondják, hogy 1 éves korára kell megháromszoroznia a súlyát a gyereknek, tehát a tiednek a "nagykönyv" szerint min. 9300 grammnak kellene lennie.

8-9 kg azért elég tág, ebben a korban 1 kg eltérés is sok.

Ha inkább 9 kg akkor nincs semmi baj, ha viszont 8 kg, akkor valóban soványka, de mivel azt írod sokat eszik, akkor lehet, hogy ő ilyen fajta, ha ki van zárva mindenféle más probléma (pl. vashiány stb.)

2013. okt. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát a doki...


A lényeg hogy legyen gyarapodás. Ne stagnáljon, vagy fogyjon. Legközelebb csak 3 hónap múlva mérik...

Jól csinálod, csak így tovább.

Az én lányom 1 évesen 78 cm volt és 9 kg.

Az átlagok a nagyon vékonyokból és a husiból adódnak ki.

Nem alultáplált, hanem az átlagnál kicsit kevesebb.

Van bármi más? Fáradékonyság, sápadtság, betegesség, vitaminhiányra utaló bármi?

Komolyan bosszant amikor nem a gyereket, hanem a mérleget nézik!

2013. okt. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Nagyon mozgékony baba, már 7 hósan felállt és már egy pár hete elindult egyedül, meg nem állna egész nap. Én is ilyen voltam anyukám szerint. Semmi baja nincsen, boldog, mosolygós, kiegyensúlyozott baba. És mint írtam, az étvágya tökéletes. Sokat eszik. Igaz én sem tápszert nem adtam neki, sem cukros dolgokat. Most kezdek a doki tanácsára tejet adni, és napi 2-szer fog főzeléket kapni. (Eddig csak délbe kapott). Köszönöm a biztató szavakat. Nagyon jól esik, mert azért ettől elég rosszul érzem magam.

Minden héten egyszer májat kap, (vas miatt) és a legjobb minőségű ételeket adom neki. Ma pl. sült lazac volt bulgurral+brokkolival ebédre, és vacsira is ezt kapott plusz sajtot tettem rá. Reggelire pedig zabkását főztem neki babatejjel és körtével. Szerintem mindent megteszek, hogy neki a legjobb legyen. Hisz Ő a mindenem!!!

2013. okt. 8. 22:55
 5/16 anonim ***** válasza:
Az én fiam 1 évesen 76 cm és 9 kg volt. Kérdeztem, h nem kevés, h nem triplázta meg a súlyát (3500-tel született)? Azt mondták, h tökéletes a súlya, ilyen alkat, én sem vagyok hízékony.
2013. okt. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
14%

Még annyit tennék hozzá, hogy már 8 hónapos korától napi 2-szer kellett volna főzeléket ennie.

Reméljük, ha ezentúl így csinálod gyarapodni fog.

2013. okt. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Szerintem ő ilyen alkat, nem hiszem, hogy aggódnod kell. Az én kisfiam már 2 éves, és csak 82 cm és 10 kg, a lába is csak 19-es, nekünk is azt mondta a doki, hogy semmi baj vele, ő ilyen alkat.
2013. okt. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem sem kell aggódnod.Írtad, hogy sokat eszik, de mellette sokat is mozog. Ráadásul kiegyensúlyozott és mosolygós. Ilyen alkat.

Nekem a lányom hasonló. Most lesz 14 hónapos, alig 8,5kg és 75 cm. 53 cm-rel és 3100gr-mal született. Én is aggódtam, főleg a fiam paraméterei után, de megnyugtatott a védőnő, hogy semmi gond vele, másrészt ő is kiegyensúlyozott, mosolygós. Állandóan jön-megy. Ő inkább rám ütött.

2013. okt. 9. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Most mértem meg reggel és 9,3 kg a súlya. Még nincs 1 éves, tehát ez szerintem tökéletes.

Annyira jól eszik, szóval e miatt már nem is aggódom. Nagyobbik gyerekem negyedét sem eszi meg, ő pedig kis vaskos. Alkati kérdés. Teljesen megnyugodtam. Vacsira eddig kétszer evett, egyszer azt amit mi, egyszer pedig lefekvéskor tejpépet. De legyen az, amit javasolt a védőnő, estére is főzeléket kap. Köszönöm a hozzászólásokat!

2013. okt. 9. 09:20
 10/16 anonim ***** válasza:
Az én lányom 8400 g volt 1 évesen, most 22 hónapos, és 10 kg körül van. 3600-al született, a doki szerint 1 éves korára szokták meg 3x-ozni a súlyúkat, hát az nekünk 2 évesen sem lesz meg :S de amúgy mozgékony, egészséges, kiegyensúlyozott.
2013. okt. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!