Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves baba hány kg kell,...

1 éves baba hány kg kell, hogy legyen? Orvos azt mondta, hogy babám éppen a határon van, kicsit alultáplált.

Figyelt kérdés
5-ször eszik, anyatejes baba, de már csak reggel szopizik. Szinte mindent megeszik, az étvágya nagyon jó! Minden nap főzök neki, és nagyon jó minőségű ételeket változatosan adok neki. 79 cm és 8-9 kg között van. Orvos szerint éppen a határon van. Ez annyira felzaklatott, hisz annyit adok neki, amennyit elfogad, ügyesen elfordul, vagy rázza a fejét, hogy nem kér többet. De csak akkor, amikor már majdnem mindet megette, amit adok neki. (kb. 2-3 nagy üveges bébiételnek megfelelőt eszik) Én is vékonyka voltam, szerintem alkati kérdés, és ő hosszú baba, mert 79 cm. 3100 g-al született, nem nagy súllyal. De azért rosszul esik, ha azt mondják - éppen még nem alultáplált, de a határán van.:( Mit szóltok ehhez?
2013. okt. 8. 22:20
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Egész nap eszik 2-3 üvegnek megfelelőt?

Mert az kevés.De nyilván nem tudod beleeröltetni a többet,ha nem kell neki.

Egyébként nem kell 2x főzeléket ennie,mit ahogy egyik hozzászóló írja.Lányom is 1 éves,80centi és 10kiló+.3400al született.És én azt hallgattam mindig,hogy nagy...

Én reggelire szendvicset adok neki kakóval/tejjel/vízzel.Tízórai gyümölcs.Ebéd főzelék és nem mindig husis pl.Uzsira kap joghurtot/kefírt és vacsira tápszert tejpéppel vagy sinemillel.

2013. okt. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Csak az ebédre eszik 2-3 NAGY üvegesnek megfelelőt, vagyis a 0,5 l-es turmix alja majdnem mindig tele van, és azt megeszi. Ma reggel pedig csináltam neki tejbegrízt, igaz abból nem sokat evett (2,8%-as tejet bevezetem neki), ezért adtam még neki sajtot és kiflit. Azt is csak csócsálgatta, de nem sokat evett belőle. Viszont a tízórait jóízűen megette, túrókrémet (fél doboz activia, egy nagy maroknyi túró, egy egész körtével, keksszel). Most alszik a drágám. Gyönyörű, nem vékony egyáltalán, pont tökéletes, formás baba. Olvastam, hogy van akinek kisebb súlyú, mégis egészséges, boldog babák. És ez a lényeg! Jövő héten viszem oltásra, és akkor megbeszélem rendesen a dokival, mert most sajnos köpni-nyelni nem tudtam, mikor mondta, annyira ledöbbentem. Szerintem nem szabad ilyen könnyelműen dobálózni ezekkel a szavakkal, hogy "alultáplált". Ezt el fogom mondani!

Utolsó anyukától kérdezem: te melyik tejpépet adod a babádnak? Én a 8 hótól valót adtam eddig (reggel sztracsatellás, estére a jó éjszakát változatát). Lehet ez már nem elég tápláló egy 1 évesnek?

2013. okt. 9. 11:11
 13/16 A kérdező kommentje:

- Lányom is 1 éves,80centi és 10kiló.

Neked azt mondták, hogy nagy?

De hát az én fiam 1 évesen 9,3 kg és 79 cm. Alig alig különbözik a tiedtől. Ezt végképp nem értem. Megnéztem a táblázatot, mi szerint a minimum súly 1 évesen 8,8 kg. Az én fiam nem a határán van, hanem fél kg-al több is.

2013. okt. 9. 11:15
 14/16 anonim ***** válasza:

Én kisfiam 3050grammal született és 8780gramm volt 1évesen és 76cm. (most 20hónapos és kb 85cm és 11kg)

Ő is kicsit vékonyka volt- azaz inkább úgy mondom, hogy nem ilyan kis hurkáscombú mint az átlagos kisbabák.

A másik fiam 3800grammal született és ő 77cm és 9200gramm volt egy évesen.

Szerintem tökéletes a súlya a kisfiadnak.

2013. okt. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Jézus, de utálom az ilyen dokikat!Képzeld, az én 3 hónap híján 3 évesem 98 cm és 12 kg 40 dkg.Magas és vékony igen.De!jó az étvágya,nem válogat,a világból kigyalogol,alig volt eddig beteg.A védőnőnél én is megkaptam párszor-sőt olyantól is aki nem körzetes-hogy alultáplált.Az anyukájuk füle!A gyerekre rá nem néznének, csak a táblázatot bújják.Szerencse, hogy ő a 3. gyerkőcöm és nem esem ezektől kétségbe már,viszont azért mindig rosszul esik, hogy így "leszólják", hiába mondom, hogy nem foglalkozom vele.
2013. okt. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtál, örülök a visszajelzésnek.
2013. okt. 10. 08:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!