Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudnátok segíteni abban, hogy...

Tudnátok segíteni abban, hogy mit kezdjek egy beteg babával?

Figyelt kérdés
Friss anyuka vagyok, a babám még csak 3 hetes. Összeszedtem valami vírust 1-2 napja. Ilyen torokfájós köhögős stb Most azt hiszem a baba is elkapta mert folyamatosan tüsszög meg szörcsög, meg már kezd taknyos is lenni. Fogalmam sincs most mit csináljak. Ilyenkor mit lehet adni neki?Hogy segítsek rajta? Olyan pici még...:(
2013. okt. 11. 22:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Vidd orvoshoz
2013. okt. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
elsősorban hívd ki az orvost,ha taknyos,mindenképpen szívd az orrát orrszívóval!
2013. okt. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nezd meg van-e laza is es orvos!
2013. okt. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hívjam az ügyeletet? Vagy várjak még?
2013. okt. 11. 22:07
 5/10 anonim ***** válasza:
53%
Sztem ha nincs magas láza, akkor ne hívd ki az ügyeletet. Orrszivas nagyon fontos, mert az ilyen pici babák csak az orrukon tudnak még levegőt venni. Tegyél a baba fekhelye mellé sós, kamillas forró vizet. Vki el tud menni az ügyeletes gyógyszertárba? Lazcsillapito, orrcsepp mindenképpen kellene.
2013. okt. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Először is mérd meg a lázát ha posiban méred fél fokot vonj le belőle. Ha lázas adj neki a germicid kúpbòl amit felírt a doki. Én csak 38,2 felett adtam neki. Ha nem segít 3 óra múlva kaphat más hatóanyagú lázcsillapító kúpot. A noziát tartsd tisztán szívd neki mert ő még főként ott veszi a levegőt. Rakd gyakran cicire ilyen esetben fontos a folyadék. Holnap vidd dokihoz. Ha úgy látod nincs jól akkor.nyugodtan hivd ki. Remélem nem lesz beteg.
2013. okt. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én hívnám az ügyeletet, orvost, mert 3 hetes még olyan pici... Max megnyugtatnak, ha nem kell aggódni.
2013. okt. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
láza nincs, az orrát kiszívtam, és most egész békésen alszik...meglátjuk mi lesz éjszaka...
2013. okt. 11. 23:00
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha még aktuális: nekünk segített, hogy az ágyának a fejrészét kicsit megemeltük, és a közelébe egy néhány darabra vágott hagymát tettünk, az is tisztítja az orrot. Ezen kívül 2-3%-os sóoldatot (vagy gyerek sterimart) lehet csöpögtetni az orrába, az is tisztít, kiirtja a bacikat. Ha be van dugulva az orra, nasivin baba változata is segít.

38 fok fölött fél germicid (ha popsikrémet kensz rá, könnyebb beadni).

Váladékozhat a szeme is.

Az orrszívás tényleg fontos, jó alaposan kell, mert a füle is begyulladhat.

És hívd fel az orvost, kérdezz tőle. Mi is most mentünk át egy ilyenen, látatlanban is sokat segített.

2013. okt. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja, és szoptatás. A tejjel átmennek az általad termelt ellenanyagok.
2013. okt. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!