Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akiknek nincs tejuk, tapszer...

Akiknek nincs tejuk, tapszer helyett miert nem mas anyukatol vesznek tejet?

Figyelt kérdés
Meg fiatal vagyok, tavol a gyerek tematol, de ezt sosem ertettem. Allitolag abban van a rengeteg termeszetes vitamin, meg immunerosito, es rengetegen aruljak a feles tejuket. Azt miert nem szoktak venni tapszer helyett azok a kismamam, akiknek egyaltalan nincs tejuk? Nem jo a babanak, nem tudnak rola, vagy draga? Vagy a tapszer "kenyelmesebb", megbizhatobb? Valaki magyarazza mar el nekem, hadd legyek okosabb. :)
2013. okt. 12. 17:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem volt elég a tejem, kellett pótlást, az anyatejet felírják receptre is, így ingyenes. Nekem nagyon idegen,hogy egy másik anyuka tejét kapja az én babám,idegenkedtem tőle,jobbnak láttam,ha tápszert kap!
2013. okt. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
83%
Ha nem tudtam volna szoptatni a gyerekeimet, akkor tápszert kaptak volna. A tápszer összetevői rajta vannak a dobozon, ellenőrzik a minőségét. Ezzel szemben más anya teje nincs folyamatosan ellenőrizve. Kellenek bizonyos vizsglatok az előtt, hogy valaki tejleadó legyen, de ennyi. Aztan, hogy a tejleadó anyuka iszik, dohányzik, egészségtelenül táplálkozik vagy úgy gyüjti a tejet, hogy nincs biztosítva a minimális higiénia sem azt már nem ellenörzi senki. Szóval én ezért nem adnám más anya tejét a gyerekeimnek.
2013. okt. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
80%
Nem túl jó, ha más tejét kapja. Pláne az illegálisen adott tejeknék nem, ahol semmi ellenőrzés nincsen. A tápszerben minden benne van. Én mondjuk szoptattam az enyémet, de ha nem lett volna akkor sem adtam volna más tejét.
2013. okt. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon idegen, hogy egy másik ember testnedvét adjam a babámnak.

Bocsi, de csak így tudtam kellőképpen szemléltetni az ellenérzésemet.

Nagyon tisztelem azokat az anyákat, akik tejleadók, mert tudom, micsoda meló és plusz idő szoptatás után még fejni is, úgy, hogy közben egy kisbabát is el kell látni. És jó, hogy így a koraszülött, kis súlyú babák anyatejhez jutnak.

De én nem tudnám a saját gyerekemnek adni.


Azt még elárulnád Kérdező, hogy mit jelent az, hogy sokan árulják a FELES tejüket? Lefejt akar lenni?

Egyébként meg ellenőrzés nélkül remélem senki nem vesz anyatejet. Főleg, hogy ha szükséges, az orvos felírja receptre.

2013. okt. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

A feles az a felesleges akar lenni. :D

En ezt az ellenerzest nem ertem, mert szerintem jobb, mint a tapszer, de tiszteletben tartom, ha valakinek ez furcsa. A higeniaval inkabb lennenek problemaim, de bizakodok, hogy rendesen ellenorzik a tejleado allomasok. (vagy mi fene a nevuk) Koszi mindenkinek a "felhomalyositast"! :)

2013. okt. 12. 18:27
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Én 2 hétre kórházba kerültem, amikor 3 hetes volt a babám, és fejni sem tudtam. A védőnő "közvetített ki minket" egy közelben lakó, hasonkorú babájú orvos anyukához, akitől kaptunk ingyen, háztól tejet. A férjem járt át érte naponta többször. Végül megszűnt ez a "forrás", de addig is hatalmas segítség volt, mert a fiam nem akarta elfogadni a tápszert, csak nagy üvöltések árán lehetett beletömni. (Később, mikor hazatértem, sok munkával, de újra anyatejes lett, mert valamiért annyira utálta.)
2013. okt. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
51%
Egyrészt HA LENNE a környékünkön beszereztem volna, másrészt KILÓMÉTEREKET autókáztam volna érte. Azért ez sem mindegy. Illegális úton, ellenőrizetlen tejet meg tudod mikor...
2013. okt. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
A nagynéném a szomszédasszonyól kapott anyatejet. Még anno az 50-es években. Az asszony rákos lett meghalt. A nagynéném 9 évesen leukémiás lett és meghalt. Ezzel elmondtam mindent... tudom ma már más a helyzet. De inkább tápszer ha nics saját.
2013. okt. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
34%

Nem minden esetben jobb az anyatej, mint a tápszer. Egyetértek a 2-es válaszolóval, az oké, hogy kivizsgálják a tejleadó nőt, de nem vizsgálnak meg minden egyes adag tejet, hogy az adott "donor" anyuka épp nem cigizett, ivott, drogozott-e.

De ha lenne egy olyan tejleadó anyuka, akiben 100%-osan megbíznék, akkor sem szívesen adnám a tejét a gyerekemnek, bennem is van egy kis viszolygás ettől.

Egyébként nem kell annyira félni a tápszertől. Amit a tápszer nem pótolhat, az a szoptatással járó meghitt kontaktus, de ha más tejét adjuk a gyereknek, akkor ez ugyanúgy nem valósulhat meg.

2013. okt. 13. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
46%
Százszor jobb az anyatej a kisbabáknak, mint a tápszer, csak sajnos nagyon sokan idegenkednek a más tejétől. Az anyatej többek között tartalmaz úgynevezett T immunsejteket, élő sejtet nem tudnának a tápszerbe rakni. Viszont emiatt lehetett az, amit az egyik válaszoló leírt, mert a T-sejtes leukémia átadható szoptatás útján. Nagyon ritka betegség, de sajnos előfordul ilyen is.
2013. okt. 13. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!