Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, akiknek másfél év...

Gabszem kérdése:

Anyukák, akiknek másfél év körüli babája sokat van fent éjjel, hogy bírjátok?

Figyelt kérdés
Van valami sejtésetek, hogy miért nem alszik babàtok rendesen? Én már teljesen tanácstalan vagyok és hulla fáradt és már mindent kipròbáltam...
2013. szept. 1. 21:58
 1/7 anonim ***** válasza:
mindent?mi az a minden?részleteznéd?
2013. szept. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

ha egy 1,5 éves sokat van ébren éjjel, annak tényleg oka van, talán nem mindent próbáltál meg. tényleg lehet, hogy annyira egyszerű az ok, hogy a homlokodra fogsz csapni mikor beugrik :D

de így nehéz tanácsot adni, hogy nem írsz semmit...

lehet nem eszik elég vacsorát, vagy nem iszik utána eleget, vagy épp túl nehezet vacsizik, túl sok tejet kap még. lehet fázik, melege van, jönnek a fogai, túl sokat alszik nappal, túl sok inger éri délután, vagy épp túl kevés...

2013. szept. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Éjjeli fény, plüssmaci,rongybaba,baba nappal lefárasztása, puha takaró, nappal kevesebb alvás, puha takaró, többféle pizsama. magunk mellé még nem vettem az ágyba mert félek, hogy többé nem tudom visszaszoktatni az ágyába.
2013. szept. 1. 22:50
 4/7 anonim ***** válasza:

éjjeli fény-minek?

plüss maci-még korai

nappal kevesebb altatás-ha nap közben nem alszim eleget,éjszaka rosszabbul fog aludni.

ha felsír éjszaka,menj be hozzá,nézd meg h kakás-e,itasd meg,ha nappal eleget evett,tuti nem éhes,de egy másfél év körüli baba,nem normális ha éjszaka is eszik,vagyis akkor nem kap eleget napközben.

ha semmi baja nincs,tehát nem kakis,nincs 15,vagy 39 fok a szobában,nem szomjas,nem éhes,akkor valszínű arra vágyisk hogy veled legyen.erre viszont neked kell megtanítanod hogy éjszaka alvásra való.a módszert találd ki,én a kisfiamat hagytam egyszer sírni(jöhet a lepontozás nyugodtan,de nekünk ez vált be)20 percet sírt,másnap éjszaka eljátszotta megint,akkor 15 percet sírt,de utána soha többet nem kelt fel éjjel,este 8-kor alszik,reggel 7-kor kel,meg se mukkan,pedig 7 hónapos koráig pokol volt az éjszaka.1-2 óránként kelt,már kikészültünk.

Sokan elítélik ezt a módszert,ezek az anyukák néznek ki úgy mint a mosott sz..,ők bohóckodnak még 3 ées korukban is a gyerekkel,vagy ami rosszabb,maguk közé veszik,apuci meg lelécel...

2013. szept. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én még szerencsére szoptatok és velem alszik, így jól bírom, mert éjjel ha felriad, akkor előkotorja magának a cicit, hozzámbújik és megnyugszik. Mivel van már pár gyerekem, ezért tudom, hogy nem fognak velem aludni 18 évesen és nem is ciciznek addig. Ha 3 éves korig igényli az intenzív közelségem, hisz én vagyok az anyja, akkor addig kapja meg. Miért akarják a mai szülők megszabni a gyereknek, hogy felejtse el az anyját és oldja meg a problémáit már pár hónaposan, vagy neadjisten hetesen?
2013. szept. 2. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem gondolom hogy a plüss maci korai lenne másfél évesen, hiszen neki is jó érzés lehet odabújni a puha macihoz. éjjeli fény azért kell mert korom sötét lenne, hogy oda se találnék a gyerekszobához.

A kicsivel alvásról meg annyit, hogy egyszer megfogadtam , hogy sose teszem az ágyunkba. Ettől még ugyanúgy szeretem a gyerekem, de egyrészt neki megvan a saját ágya, másrészt amúgy is rosszul és keveset alszunk. ha a baba közöttünk aludna az tragédia lenne ugyanis ő rugkapál álmában. nem hiszem hogy ez lenne a megoldás.

A sírni hagyás már megfordult a fejemben...

2013. szept. 2. 13:33
 7/7 anonim ***** válasza:
5-ös!azért mert gyereket nevelni nem 17 évesen kezdünk,akármennyire is furán hangzik.a szoptatás más tészta,bár akkor sem egészséges a babával együtt aludni.vegye már a fáradságot az anyuka,és menjen már át a másik szobába megetetni azt a gyereket,bár tudom hogy egyeseknek ez nagy fáradság.Egy franciaágy 2 emberre van kitalálva,nem 2+1-re.Kérdező!Próbáld a hagyom sírni módszert,nem fog belehalni,megtanul egyedül visszaaludni.Ettől még nem lesz pszichopata felnőtt korában...
2013. szept. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!