Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kell számolni pontosan...

Hogyan kell számolni pontosan a baba születése után a heteket?

Figyelt kérdés

Úgy értem honnét számoltok ha mondjuk a baba január 10.-én született teszem azt fel csütörtöki napon akkor február 10. -én 4 hetes? Vagy csütörtöktől másik hét csütörtökig számoljátok az 1 hetet? Mert akkor kb 1 héttel előbbre van!

Okosabb szülők magyarázzátok meg nekem mert lehet én nem értem rendesen!



2013. okt. 15. 20:35
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
84%
Hát, a 7-es jobban tette volna, ha nem szól hozzá! És ilyenek nevelnek gyereket! Uram isten!
2013. okt. 16. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
90%
Most komolyan...nem tudod hogyan kell kiszamolni? a vedono nem nezett nagyot?
2013. okt. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
90%

azért engem érdekelne, hogy mikor lesz 1 éves a 7. válaszoló gyereke :D

május 3.-án született (ugye ezt írtad?)

akkor majd jövőre március végén tartja az 1 szülinapját? mert a te logikád szerint...


mondjuk tényleg nem értem, legalább a védőnőt ne oktattad volna ki, ha már nem ismered a naptárat :)


csak aztán nehogy 5 évesen küld iskolába a gyerekedet, mert nálatok egy hónap az 28 nap és pont, gondolom ebből nem engedsz, a 31 napos hónapokban sem :D

2013. okt. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Ne a hét napjait nézd, hanem, hogy hányadika van. Ha pl. január 10-én született, akkor október 10.-én volt 9 hónapos.
2013. okt. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
90%
Jézus ereje! :D
2013. okt. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
83%
Hát a 7. válaszoló egy iq -bajnok
2013. okt. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
14%

7-es vagyok:

Köszi szépen mindenkinek a kedves szavakat,csak úgy elmondanám,hogy NEM ÉN TALÁLTAM KI,hanem a védőnőm kolléga nője mondta az első oltáskor,hogy ők nem úgy számolják,hogy május 3-án született és majd június 3.án lesz 1 hós,hanem naptári napok szerint számolják,mert a 2 hós,azaz a 8 hetes oltást nem kaphatja meg 1 nappal sem a betöltött 8. hét előtt.Én azért számolom azóta így.Amúgy én is úgy számoltam először,hogy minden hónap 3.án tölti,de mivel megzavart ezzel a védőnő,ezért számolom naptári napok szerint.Úgyhogy először kérdezzetek és utána ítéljetek legyetek szívesek!!!!

2013. okt. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
0%
Ja és akkor az első és a második válaszoló elmélete is megdől.Mert ha 1 hét=7 nap,akkor ugyan az az eredmény jön ki,mint ahogy én számolom a gyerekem életkorát!!Mert én is 7 naposával számolok egy hetet,és mivel nem minden hónap 30 vagy 31 napos,ezért már hosszú távon elcsúsznak a napok,mint ahogy nálunk is!!Úgyhogy jó lenne,ha nem csak az én válaszomon botránkoznátok meg,hanem figyeljetek már kicsit oda jobban mások válaszára is.Mert úgy látom rajtam kívül vannak is más IQ bajnokok is(mint ahogy ti fogalmaztatok).
2013. okt. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Mivel általában minden hónap több, mint 4 hetes, ezért sosem lesz 2 hónaposan kevesebb mint 8 hetes.

A te gyereked is július 3-án már 8 hetes 5 napos.

Remélem érthető.

Neked meg gratulálok, hogy mindent elhiszel a védőnőnek

2013. okt. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
86%

Az ő elméletük jó!

1 hét az 7 nap .

De egy szóval nem mondják, hogy 1 hónap az 4 hét.

Szóval megint nem lett igazad.

2013. okt. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!