Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kell számolni pontosan...

Hogyan kell számolni pontosan a baba születése után a heteket?

Figyelt kérdés

Úgy értem honnét számoltok ha mondjuk a baba január 10.-én született teszem azt fel csütörtöki napon akkor február 10. -én 4 hetes? Vagy csütörtöktől másik hét csütörtökig számoljátok az 1 hetet? Mert akkor kb 1 héttel előbbre van!

Okosabb szülők magyarázzátok meg nekem mert lehet én nem értem rendesen!



2013. okt. 15. 20:35
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

kedves előző, te nem naptár szerint számolsz és mint kiderül, nem is ismered a naptárat.

egy hét az 7 nap, 4x7 meg 28.

viszont a naptári hónap nem 28 naposak, hanem 30-31 naposak, kivétel a február.

tehát egy 2 hónapos baba nem lehet 7 hetes, vagy 1 nappal 8 hetes kora előtt.

egy 2 hónapos baba 61 napos kb. ami egész konkrétan 8 hetes és 5 napos.

de ha februári akkor is több mindig 8 hetesnél 2 hónaposan mert azon a hónapon kívül minden más hónap több 28 nappal, tehát 4 hétből áll egy hónap hanem pár nappal többől!

(és nem kevesebből ahogy azt te állítód)

remélem így már érted és most már fogod tudni használni a hónapokat! egyébként ha az oltásokat hetekben számoljuk, akkor sem lesz a baba kora más, mindig a születésnapjától számoljuk a hónapokat, ezen nem változtat semmi

2013. okt. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
21es vagyok, bocsánat! közben más is írt, a 7es válaszolónak írtam! :)
2013. okt. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
0%
Hát ti nem értitek mit írtam.Nekem a védőnő csak példaként mondta,hogy nem kaphatja meg 1 nappal sem hamarabb az oltásokat a betöltött hónap előtt.Pl ha 6 hós oltásra megyünk,és 1 nappal hamarabb viszem,mint ahogy betöltené a 6 hót nem kaphatja meg!!Egyáltalán nem állítottam semmi olyasmit hogy a hónapok 28 napból állnak!!Na mindegy,inkább hagylak titeket.Mindenki úgy számol,ahogy akar.De letisztáztam magamban és nov 3-án lesz 6 hós a kisfiam.Egyébként meg már nem is tudom ki írta,hogy még ilyenek nevelnek gyereket,de az biztos szuper anyuka lehet,mert ő még biztos nem ,,hibázott,, soha sem az életben!!Azért a ,,Jézus és még ilyenek nevelnek gyereket,, azt hiszem nem itt kezdődik!!Én sem sértettem meg senkit sem,és én is ugyan ezt várom el,mert azt hiszem,hogy ebben a világban vannak tőlem sokkal de sokkal idiótább anyák,akiknek nem való gyerek.Lehet,hogy engem megkavartak a védőnők a számolásban,de nem vagyok HÜLYE,mert normálisan nevelem a gyerekem!!!!Erről ennyit!
2013. okt. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, de ezt te írtad :



május 3.án született a kisfiam és azt mondja nekem,hogy majd november 3.án lesz 6 hós..hát mondom nem,mert most pénteken lesz 6 hós naptári napok szerint


Szóval szerinted nem 3-án lesz 6 hós, hanem 10.18-án


Kicsit belekavarodtál, nem ?

2013. okt. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!