Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem fogadja meg a...

Miért nem fogadja meg a tanácsaimat, miért nem látja be hogy nem akarok rosszat?

Figyelt kérdés
Lányomról van szó akinek van egy 9 hónapos kislánya. Annyira sietteti a mozgásfejlődését a kicsinek, és nem látja be hogy ez nem jó a kislánynak. 5 hónaposan már kompba tette. Az oké hogy 6 hónaposan elkezdett mászni, de még szinte el sem kezdett mászni folyamatosan felállította. Látszott hogy inog a kis lába még és nem egyedül áll fel. Aztán 7 hónaposan elkezdte vezetgetni, most 9 hónapos és egyik nap mondja nekem hogy nézzem meg milyen ügyesen megáll egyedül. Fogta a kicsit és felállította, és elkezdte neki mondani hogy na állj, állj meg egyedül. Erre a drágám fogta magát és letottyant. Mondtam neki hogy ne erőltesse ennyire neki, ha nem magától csinálja. Persze rögtön mondta hogy otthon meg tudta már csinálni. Most tegnap átjöttek hogy elindult a kicsi, megtett pár lépést önállóan, le is fényképezte nekem hogy lássam. Ott előttem is elkezdte vezetgetni és egyszercsak elengedte a kezét és két három lépést ment egyedül előre, aztán leült. Szegény kicsikémnek látom hogy nagyon görbe a lába, és a lábfejét teljesen befelé fordítja. Vékonyka is meg olyan picike még, nem értem miért erőltet a lányom neki mindent. Egyszerűen bármit mondok nem fogadja meg. De miért? Egyébként nem egy gyerekről van szó, mert 27 éves lesz lassan.
2013. okt. 16. 08:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szólni kellene az orvosnak és a védőnőnek, hogy magyarázzák el neki, hogy nagyon rosszat csinál. Egy életre tönkre teheti a gyereket, ez nem játék.
2013. okt. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Nem nagyon tudsz mit tenni ha ugy se halgat rád.Esetleg elmondhatod neki hogy a gyerek ugy tanul ha magátol csinálhatja,és tanulja meg a dolgokat.Ha siettetik,kéöbb lesznek gondjai,lábával,gerincével,és hasonlok.Tudom ennyire nem vészes de kérdezd meg mit fog tenni ha nagyobb korában örökké gyogytornára kell majd hordania,és kiderül hogy a korai vezetgetés,ültetés miatt tropa teljesen a gerince?
2013. okt. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Tényleg nagyon káros, amit a lányod művel.

Esetleg kereshetnél neki a neten olyan írásokat, videokat (rengeteg ilyen van, de ne fórumokat, meg laikusok által írt dolgokat keress, mert az nem elég meggyőző), ahol elmagyarázzák, hogy miért nem szabad siettetni a mozgásfejlődést, különösen az állást, járást, hogy miért káros a bébikomp, a vezetgetés, stb.

Itt van pl. egy cikk a bébikompról: [link]

És egy video a vezetgetésről: [link]

2013. okt. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ja! mondd meg neki hogy ne hasonlitsa a gyerekét máséhoz,és ez nem verseny hogy kinek a gyereke tud valamit hamarabb...vannak babák akik fél évesen állnak,de nem azért mert anyuka állitotta fel,hanem az a baba erősebb,mozgékonyabb,stb.

Fiam csak 15 hósan indult el,szerettem volna ha hamarabb,de igy is gondjai voltak a mozgásával,jártunk is gyogytornára.

2013. okt. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

De gyerek, mert a te gyereked! :)

Az első gyerekét meg mindenki elrontja valamilyen formában. Ebbe beleszaladtunk mi is, és ahogy körülnézek elég sokan.

Ha annyira problémásnak látod, próbáld meg kideríteni ki a védőnőjük, és konzultálj vele, mi a véleménye neki a dologról. Ő szakember abban is, hogy lehet, hogy más oldalról közelíti meg majd a dolgot, és a lányod jobban elfogadja majd tőle, mint tőled!

A komp 5 hónapos korban már elég megszokott. Nekünk az első fiúnk 1 évesen már stabilan járt, bár nem erőltettük. A második másfél évesen sem igazán akart még talpra állni. Mindkettő 20 körül van most, és a másodiknak volt (még néha most is van) gond a járásával...

Szóval szerintem vagy nyugodj bele, mert csak feszültséget okoz a lányod és közted, ráadásul nem tudod élvezni az unokádat, vagy a lányod által igénybe vett szakemberrel konzultálj - de titokban, ne a lányod előtt!!!

2013. okt. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Igen ezeket mind elmondtam neki, hogy milyen gondok lehetnek később, meg hogy nézzen utána a neten is. Mindig mindenre azt mondja, de ezt már magától csinálja... szóval nem értem miért siettet mindent ennyire. Van egy barátnője, akinek 1 hónappal idősebb a lánya és úgy vettem észre mintha vele versengene. 7 hónapos volt az a kislány mikor egyedül felállt és akkor rögtön utána már a mi kicsikénk is "meg tudta" csinálni.

Egyébként 5 hónaposan normális a bébikomp? Olyan gyereknél aki még nem is tud ülni? Mert szerintem 5 hónaposan kevés baba tud még megülni.

2013. okt. 16. 09:13
 7/11 anonim ***** válasza:
Elég baj, ha a komp megszokott 5 hónapos kortól. A komp minden korban káros, de ilyen korán, amikor a baba még nem tud stabilan ülni, nagyon-nagyon rossz dolog. Ilyenkor nem csak az a baj, hogy járásra készteti a babát, de a csípőjét és a gerincét is nagyon megterheli.
2013. okt. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Amig nem tud ülni,az azt jelenti hogy nem tudja tartani magát,tehát csak görnyed a kompban,ezzel rosszul terheli a gerincét.
2013. okt. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hát ismerősöméknek is mindig állt a pici,mert ugye a reflex kicsiként benne van és ők meg hagyták neki.Még nincs 7hónapos és már feláll magától.Szerintem biztosan amiatt van,hogy hagyták erölködni,mert hogy hát magától csinálja,pedig nem szabad hagyni állni 1-2hónaposan sem.Mászik is már a pici ügyesen,de ülni még magától fel nem tud.Unokatesómnak szintén ennyi idős a kicsi,ő is hagyja a kicsit állásban ha feltolja magát.De mindkettő baba olyan feszes kézben fogva,nem lazítanak sose.Nem tudom ez igy oké-e,mert csipő uh-n nem volt bajuk,de én lányom nem feszítette magát sosem.Sose állhatott reflexből pár hónaposan sem.8hónaposan állt fel magától,1éves és még nem indult el kapaszkodás nélkül,pedig már 9hós kora óta lépeget is.Szerintem sok mindent nem tehetsz a lányoddal,ha ép ésszel nem érti meg.Manapság az anyák versengenek kinek a babája csinálja elöbb a dolgokat.És nem értik meg,hogy ártanak nekik ezzel.Az ültetéssel,álltatással.Felnőtt nő a lányod,ha ennyi idősen nem érti meg ezt...
2013. okt. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Jajj :(. Hát a mostani anyukák körében sajnos verseny már hogy kinek a babája áll fel hamarabb mászik stb. Nekem 18hónapos a lányom 2métert megy ha van kedve többet nem. Engem már a többi anyuka tornára küldött volna meg dokihoz, engem nem érdekel ki mit mond türelmesen kivárom amíg elindul ez nem verseny. Védőnő és az orvos szerint minden okés. A lányodnak is velük kéne erről beszélned nem a többi anyukára hallgatni.
2013. okt. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!