Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Beszélhetnénk sokadszorra is...

Beszélhetnénk sokadszorra is a tévézésről?

Figyelt kérdés

Kisfiam lassan 7 hónapos. Tudom, hogy még nagyon kicsi, de amikor csak ketten vagyunk, muszáj neki bekapcsolnom neki a tévét, különben sajnos nem tudok egy picit sem magammal vagy a háztartással foglalkozni. Hozzáteszem, nagyon jól eljátszik magában is, velem is. Én kimondottan szeretek vele játszani, mert már egyre értelmesebb, meg imádom azt is, amikor játék közben hozzám bújik :) de előfordul, mondjuk reggel, hogy kimegyek a fürdőbe, észreveszi, hogy nem vagyok ott, elkezd nyekeregni, és ilyenkor kicsit bekapcsolom neki a tévét arra a 10-15 percre, amíg elkészülök. Néha délután is megtörténik ez. A duck tv szokott menni, az kimondottan kisbabáknak van, nincs szöveg, csak zene meg színes figurák mennek ide-oda.


Azt szeretném kérdezni azoktól az anyukáktól, akiknek már nagyobbak a gyerekei, olyan 5-6 évesek, és hagyták kiskorukban, hogy nézzék a tévét, tapasztalnak-e valami elmaradást vagy bármi rosszat a gyermekeiken? Ugyanis azt olvastam, hogy 3 éves kor után jöhetnek elő a kiskori tévézés káros hatásai.


2013. okt. 16. 09:00
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi rossz nincs benne, sőt...az én lányom 17 hós, kiskorától kezdve nézi a tévét, persze csak mértékkel és a minimaxon szoktak lenni mondókák, meg egyebek, és amikor hallja, elkezd belőle egy két sort mondogatni. Sokat hallotta és megtanulta! Van a tévének előnye is. Nekünk is bejött, főleg ha olyat főztem ami mellett ott kellett lennem percekig.
2013. okt. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:

Igen, tapasztaltam. A nagy 5 éves. Na, nem állt le a szellemi fejlődése, de amikor tv-t néz, akkor egyszerűen leáll az agyműködése és utána még fél óra, mire magához tér. Borzasztó. Most már nem engedünk neki Minimaxot, csak nagyfilmet nézhet heti két-háromszor. (Vuk, Barbi, Jégkorszak) Amerikai kutatások bizonyítják, hogy a kifejezetten csecsemőknek, kisbabáknak készült "fejlesztő" csatornák is károsak! Az agyuk nem bírja feldolgozni, azt a rengeteg információt, amit kapnak, az alváshoz hasonló (csak nem pihentető) állapotba kerülnek. Nézd meg: 2-3 mp-enként változik a kép!

Nem hal bele egy kis tv nézésbe, de ha folyamatosan a tv előtt ül, az igenis káros.

Még mielőtt vki azt hinné, hogy nagyon tv ellenes vagyok, hát nem, csak tapasztalatom van...

Ajánlom Neked Ranschburg Jenő Áldás vagy átok (gyerekek a képernyő előtt) című munkáját. Minden kérdésedre választ kapsz!

2013. okt. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
Hát öcsém tv-zett kicsinek,3évesen már volt tv-je neki és nekem is.Megy a tv neki alapzajnak most is 11évesen,de nem is figyel rá.Nekem szintén így van a tv csak,alapzaj,amúgy nem érdekel.Öcsém kitűnő tanuló,két nyelvet tanul,karatézik mellette.Szóval nem maradt le a fejlődése ,mert tv-zett.Igen,lehet alkalmi süketek a gyerekek,de ez tv-től függetlenül is így van.Egybként nekem is sokat tv-zett a kicsi,de mivel nem figyelt rám,kikapcsoltam.Azóta hétköznap csak fél4től van bekapcsolva a tv és már nem is érdekli,játszik mással. 1 éves
2013. okt. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem elkerülhetetlen, hogy időnként tv-zen a gyerek, már az életünk velejárója. Ugyan úgy ahogy "beleszülettek" a számítógép, okos telefon stb. világába.
2013. okt. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:

Nem olyan kézzelfogható következményei vannak, mint hogy "kihullik a haja" ha TV-zik. A TV-ző gyereknek máshogy fejlődik az agya, az idegrendszert terheli feleslegesen, a belső fantáziája, képvilága fejletlenebb lesz, mert nem kell elképzelnie a hallott mesét, hanem minden elé van helyezve.

Nekünk nincs Tv-nk (úgyhogy nem automatikusan az életünk része!), mert mindketten feleslegesnek tartottuk a férjemmel (híreket az interneten lehet olvasni, filmeket DVD-n lehet nézni, szoktunk is, vagy letöltünk valamit, ha érdekel.)

A gyerekeink néznek mesét a számítógépen (elég nagy monitorunk van), de csak amit mi kiválogatunk nekik, és csak amikor megengedjük. (Gyerekkorunk meséi, Pom-pom, Barba papa, Ho-ho-ho horgász, kockás fülű nyúl, magyar népmesék stb.)


A babákat alapvetően nem nagyon érdekli ez, az első gyerekemet két éves korában alig lehetett rávenni, hogy egy 5 perces Kis vakond epizódot megnézzen, két perc után már ott hagyta, nem kötötte le. Aztán a második gyerekem a nagy miatt sokkal korábban kezdet nézni, a pici meg még korábban, ő most 16 hónapos, és fél órát is képes nézni, ha engedjük, szóval résen kell lenni.


Egy barátnőm igazolta, nekik 4 gyerekük van, hogy az első kettő amikor már nagyobbacska volt, akkor vettek TV-t, és bizony a kisebbek nem annyira szeretik a mesélt mesét, csak nézni akarnak mindent, és a képi fantáziájuk nem annyira fejlett. Persze ettől még "normális emberek" lesznek ők is, meg mindenki, aki TV-zik, csak elvesszük tőlük a szabad képi fantáziálás lehetőségét, csökkenthetjük ("HETJÜK"!) a vizuális kreativitást.

2013. okt. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:

Egy 7 hónapos kisbabánál is lehet arról beszélni, hogy nem fejlődik a fantáziája?

Egyébként szoktam neki mesélni is, már amennyire lehet :) egyelőre csak forgatja a könyvet, sokszor nem is tudom olvasni a szöveget, ezért kitalálok a képekhez valami sztorit. Nem szeretném rászoktatni, de úgy gondolom, egyszerűen kikerülhetetlen... Ráadásul nálunk a nappali a játszótér, ott a tévé, és néha magunknak is bekapcsoljuk.

Amikor a gyerekcsatorna megy, azt látom, hogy figyeli, némelyik figuránál jókat nevet, aztán elkezd játszani. Néha-néha felpillant, megint nézi kicsit, aztán játszik tovább. Olyan max. 20 perc után megunja, és már nem is figyeli egyáltalán. Szóval nem ül előtte, és nem bambulja egyfolytában...

2013. okt. 16. 09:59
 7/40 anonim ***** válasza:

Most még nem. Mert ennyit bír.

7 hónaposan 20 percet bír figyelni? Az rengeteg.

Ha nem menne a TV, akkor mással kötné le magát biztosan.

Ti miért nem a baba alvás idejében TV-ztek?

És amit írsz, a tisztálkodás. Hát vidd magaddal a babát a fürdőbe. Ha még el van, akkor pihenőszék vagy autós babaülés, kezébe adsz egy fogkrém tubust, és amíg mosdasz, rá-rá vigyorogsz, énekelsz vagy beszélsz hozzá, szeretik a babák ezt.

Vagy azt is írod, egyedül is eljátszik.

Tedd a járókába, vagy biztos helyre, és nyugodtan egyedül is hagyhatod arra a 10 percre. Nálunk ez nem okozott soha gondot.

2013. okt. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
a fentebb már leírtak miatt nálunk sem megy a TV. Este akkor, ha már elaludt a baba, addig semmi szükség rá. Zuhanyzáshoz jön velem, ugyanígy főzéshez, takarításhoz stb. Egyszer-kétszer ha látta a TV-t, le sem tudta venni róla a szemét, csak jó pár perc múlva, szerintem ilyen kis korban ez teljesen felesleges és káros.
2013. okt. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
100%
Hát nálunk bármikor nézhette a TV-t, nem volt tiltva sosem, ma már 3.-os és egyáltalán nem TV-függő, imád rajzolni, olvasni és kitűnő tanuló.
2013. okt. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:

Gratulálok a nyugis gyerekeitekhez, akik 7 hónaposan egy helyben bírnak ülni, amíg Ti zuhanyoztok, készülődtök, stb. Nekünk nincs járókánk, sem pihenőszék.


És kérlek, olvass figyelmesebben. Nem figyel egyfolytában 20 percig. Hanem ez az az idő, amíg a tv mondjuk be van kapcsolva, és megy. A 20 percből mondjuk összesen 10-et tölt a tévé nézésével, azt is szakaszosan.


Okostojások... :)

2013. okt. 16. 10:53
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!