Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Beszélhetnénk sokadszorra is...

Beszélhetnénk sokadszorra is a tévézésről?

Figyelt kérdés

Kisfiam lassan 7 hónapos. Tudom, hogy még nagyon kicsi, de amikor csak ketten vagyunk, muszáj neki bekapcsolnom neki a tévét, különben sajnos nem tudok egy picit sem magammal vagy a háztartással foglalkozni. Hozzáteszem, nagyon jól eljátszik magában is, velem is. Én kimondottan szeretek vele játszani, mert már egyre értelmesebb, meg imádom azt is, amikor játék közben hozzám bújik :) de előfordul, mondjuk reggel, hogy kimegyek a fürdőbe, észreveszi, hogy nem vagyok ott, elkezd nyekeregni, és ilyenkor kicsit bekapcsolom neki a tévét arra a 10-15 percre, amíg elkészülök. Néha délután is megtörténik ez. A duck tv szokott menni, az kimondottan kisbabáknak van, nincs szöveg, csak zene meg színes figurák mennek ide-oda.


Azt szeretném kérdezni azoktól az anyukáktól, akiknek már nagyobbak a gyerekei, olyan 5-6 évesek, és hagyták kiskorukban, hogy nézzék a tévét, tapasztalnak-e valami elmaradást vagy bármi rosszat a gyermekeiken? Ugyanis azt olvastam, hogy 3 éves kor után jöhetnek elő a kiskori tévézés káros hatásai.


2013. okt. 16. 09:00
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
A duck tv-ben nincs semmi rossz,nyugodtan nézheti egy kis ideig.Az enyém is nézte,amúgy egyáltalán nem tv függő.Ezen a csatornán kifejezetten kisebbeknek vannak műsorok,tehát nem ugrál másodpercenként a kép,szépen,lassan bandukolnak benne a figurák:D Nekem nagy ritkán-bár már erről is leszokott-Bogyó és BAbócát is szokott nézni és abban sincs semmi káros-sőt!Nyugodtan csináld így,mint eddig!
2013. okt. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:

[link]

Itt mindenre kapsz választ.

2013. okt. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 A kérdező kommentje:
Ezt a cikket már olvastam korábban.. ő a nagyobb gyerekekről ír.
2013. okt. 16. 13:30
 34/40 anonim ***** válasza:
gondolom, ha most hozzászokik a tv-hez, nagyobb gyerekként már nem is érdekli... felesleges ezért kérdést kiírni, csak a saját igazadat akarod hallani
2013. okt. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:

Gondolhatod, hogy ha nagyobb gyerekekre igaz, akkor a kisebbekre még inkább.

A babákkal való "kísérletezés"-hez nehezebb megkapni a szülők beleegyezését, ezért a babákkal ritkán kísérleteznek.

2013. okt. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 A kérdező kommentje:
én már nem mondok semmit..
2013. okt. 16. 14:25
 37/40 anonim ***** válasza:
Ha ennyire meg vagy győződve az igazadról, akkor tényleg felesleges bármilyen tudományos vizsgálatra hivatkozni. Majd kiderül nálatok mi lesz. Ennyi. A te gyereked, a te döntésed. Nálunk reggel megy fél órát a tv, amíg pelusozás van és ágyazás és sajnos este apa tévézi, de ez is 1 óra max, de addig vacsi, játék és fürdés van. Néha elbambul a fiam és nézi, de odaültetve nincs elé soha. Ha dolgom van, ott van velem, nincs pihenőszékünk és járókánk sem.
2013. okt. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 A kérdező kommentje:

Édes Istenem.. próbáltam, de ezt az utolsót nem bírom szó nélkül hagyni.. ki mondta, hol olvastad, hogy nekem bármiben igazam lenne??!! Tapasztalatokat kértem. A cikket én már korábban olvastam, és akkor is megállapítottam, hogy az inkább nagyobb gyerekekről szól. Most ezzel a megállapítással mi volt a gond??


De nem kell válaszolni, költői kérdés volt. Most meg majd jön valaki azzal, hogy minek kérdeztem akkor... de hátha majd valaki megválaszolja helyettem! Mert jobban tudja..

2013. okt. 16. 15:20
 39/40 anonim ***** válasza:

Itt egy cikk babák TV nézéséről, talán hasznos:

[link]


Bár az én babám még csak 5,5 hónapos, de azért leírom a tapasztalatom.

Korábban annyira nyűgös volt, hogy alig lehetett elaltatni, hasfájós is volt, mint a legtöbb baba 3-4 hónapos korában, szóval nem volt egyszerű. Akkor néztünk vele TV-t, mert olyan szívesen elnézegette. Aztán elég hamar rájöttünk, hogy inkább csak úgy bambult bele a Tv-be míg el nem aludt. Ezután jobban utána olvastam a témának és inkább még egy percre sem teszem a TV elé, én így vagyok nyugodt. Mert tényleg úgy bambul bele, mint egy agyhalott és belealszik a képekbe. Ez szerintem biztosan nem tesz jót neki. Ennek ellenére egyáltalán nem ítélem el azokat, akik mértékkel tévéztetik a gyerekeiket.

2013. okt. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Elgondolkodtató.. és érthető.
2013. okt. 17. 17:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!