Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Beszélhetnénk sokadszorra is...

Beszélhetnénk sokadszorra is a tévézésről?

Figyelt kérdés

Kisfiam lassan 7 hónapos. Tudom, hogy még nagyon kicsi, de amikor csak ketten vagyunk, muszáj neki bekapcsolnom neki a tévét, különben sajnos nem tudok egy picit sem magammal vagy a háztartással foglalkozni. Hozzáteszem, nagyon jól eljátszik magában is, velem is. Én kimondottan szeretek vele játszani, mert már egyre értelmesebb, meg imádom azt is, amikor játék közben hozzám bújik :) de előfordul, mondjuk reggel, hogy kimegyek a fürdőbe, észreveszi, hogy nem vagyok ott, elkezd nyekeregni, és ilyenkor kicsit bekapcsolom neki a tévét arra a 10-15 percre, amíg elkészülök. Néha délután is megtörténik ez. A duck tv szokott menni, az kimondottan kisbabáknak van, nincs szöveg, csak zene meg színes figurák mennek ide-oda.


Azt szeretném kérdezni azoktól az anyukáktól, akiknek már nagyobbak a gyerekei, olyan 5-6 évesek, és hagyták kiskorukban, hogy nézzék a tévét, tapasztalnak-e valami elmaradást vagy bármi rosszat a gyermekeiken? Ugyanis azt olvastam, hogy 3 éves kor után jöhetnek elő a kiskori tévézés káros hatásai.


2013. okt. 16. 09:00
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
Szerintem mi is tévéztünk kiskorunkban nem napi 5 percet még sem fejlődtünk félre vagy épp vissza! Az már igen káros ha pl. 10 centiről nézi a gyerek a tévét, de az ha mesét néz benne akár 15-20 percig kellő távolságból, ne mondja nekem senki hogy káros. a számítógép mivel jobb? ha pl. ott nézi a gyerek a 2-3 órás meséket? azt sem tudja felfogni. amúgy meg én is tévéztem sokat mégis el tudok egy történetet képzelni ha valaki mesél valamit. Ne aggódj kérdező, semmi baja nem lesz a babádnak. tapasztalat...sőt. unokahugom 2 éves korától napi 3-4 órát mesézett, most első osztályos, és mégis ő tudja a legtöbb mondókát, és ő a legszorgalmasabb a tanulásban.
2013. okt. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
71%
kedves kérdező: miért írsz ki kérdést, ha zavarnak a válaszok? Vagy egyszerűen önigazolásra van szükséged, ezért várod a megerősítő mondatokat? Mindenki elmondja a véleményét, ami bár fájó lehet, nem biztos, hogy egyezik a tiéddel. A te gyereked, úgyis úgy csinálod, ahogy akarod.
2013. okt. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 A kérdező kommentje:

Egyébként senkit nem állt szándékomban megbántani, csak nem tudom, miért magától értetődő, hogy MINDENKINEK van járókája, pihenőszéke, és meganyugis gyereke.


Nagyon köszönöm az őszinte hozzászólóknak a válaszokat.

2013. okt. 16. 11:02
 14/40 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem a nekem kedvező válaszok miatt írtam, hanem őszinte véleményeket kértem elsősorban azoktól, akiknek van tapasztalatuk. Ezt bele is írtam a kérdésembe. Ha a "szerintem"-válaszokra lettem volna kíváncsi, akkor azt írtam volna, hogy "szerintetek...?".
2013. okt. 16. 11:07
 15/40 anonim ***** válasza:
Nekem 8hósan tanult meg mászni és állni a pici,azóta meg sem áll.Jön utánam a wc-re,konyhába,bárhová szóval megértem a kérdezőt.Én sem tudnék fürdeni a gyerekkel,meg betenni etetőszékbe bármibe.Játszószékből kijön,etetőben forog jobbra balra,járóka nincs,de nem is lenne el benne.Hát jön utánam mindenhová és ennyi.Ha megy a tv,mert sorozatot nézek,akkor is játszik,nem érdekli annyira a tv,ellenben sok állatos reklámon jót nevet,de nem nézi.És én vagyok aki irta,hogy nekem és öcsémnek is volt már tv-nk 3 évesen.És jól rajzolunk mindketten,nem vagyunk fantáziátlanok a tv miatt.Persze,nem jó ha tv-zik egész nap a kicsi,de amig pici,nem érdekli de legalább ha néha rápillant,anya tud pisilni addig magában.Ha nagyobb,akkor meg már nem lesz a fenekében és lehet vele természetbarát életet folytatni tv nélkül.
2013. okt. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
58%
a te döntésed, hogy bébiszitternek használod-e a tv-t. Ez nem a meganyugis gyerekről, járókáról stb. szól, hanem arról, hogy ez az egyszerűbb megoldás
2013. okt. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 A kérdező kommentje:

Tényleg kénytelen vagyok azt hinni, hogy elég kevesen olvassák el, amit itt írok.. Ki beszélt arról, hogy egész nap menne a tévé? Azt írtam, hogy max 2x, többet ha nagyobb lesz, sem engednék. Már most is megmondom neki, pedig tudom, hogy nem érti, hogy anya kicsit bekapcsolja a tévét, de csak egy kis időre.


Sokkal többet játszom vele, mint amennyit a tévé megy. De úgy látom, hogy itt vannak olyanok, akik látják leírva a tévé szót, és beindul a kombinálás..


Köszönöm a megértést.Igen, elég eleven baba, már mászik, minden érdekli, akármerre mozdulok, követ :) el van ugyan választva a nappali a többi területtől, de lát minket, és legtöbbször a "kerítésnél" foglalatoskodik, vagy odamegy nyűglődni elég látványosan. És ha hiszitek, ha nem, olyankor nem a tévét kapcsolom be, hanem odaülök hozzá játszani, félbehagyva akár, amit addig csináltam. De vannak alkalmak, amikor muszáj magára hagynom akkor is, ha nyűgös, és ilyenkor az a 15-20 perc tévé jól jön, segít. Bébiszitter... na, a másik okoska...


Külön köszönet annak az anyukának is, aki leírta, hogy az 5 éves gyermekénél mit tapasztalt.

2013. okt. 16. 11:25
 18/40 anonim ***** válasza:
azt azért gondolom felfogod, hogy úgysem találsz olyan anyukát, aki majd azt mondja, hogy igen, én hagytam tv-zni és de rosszul tettem... :)
2013. okt. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
Ezen picit kiakadtam...nyilván a kérdező beviszi a tévé elé míg elmegy pl.wc-re...vagy vigye magával és nézze a gyerek mikor mit csinál a anyuja bocs a csúnya kifejezésért, de ha betétet cserél,vigye magával?? tapasztalatot írt a kérdező,nem pedig sértő véleményeket kért! egyébként meg első válaszolóként nekem is jön a lányom majdcsak mindenfelé, de néha igen is jól jön egy 10 perces mese ami leköti, amíg kimegyek szakadó esőbe a kinti kamrába fáért, hogy be tudjak gyújtani!
2013. okt. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
a kérdező kezdett személyeskedni, mert nem tetszett neki néhány vélemény
2013. okt. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!