Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Beszélhetnénk sokadszorra is...

Beszélhetnénk sokadszorra is a tévézésről?

Figyelt kérdés

Kisfiam lassan 7 hónapos. Tudom, hogy még nagyon kicsi, de amikor csak ketten vagyunk, muszáj neki bekapcsolnom neki a tévét, különben sajnos nem tudok egy picit sem magammal vagy a háztartással foglalkozni. Hozzáteszem, nagyon jól eljátszik magában is, velem is. Én kimondottan szeretek vele játszani, mert már egyre értelmesebb, meg imádom azt is, amikor játék közben hozzám bújik :) de előfordul, mondjuk reggel, hogy kimegyek a fürdőbe, észreveszi, hogy nem vagyok ott, elkezd nyekeregni, és ilyenkor kicsit bekapcsolom neki a tévét arra a 10-15 percre, amíg elkészülök. Néha délután is megtörténik ez. A duck tv szokott menni, az kimondottan kisbabáknak van, nincs szöveg, csak zene meg színes figurák mennek ide-oda.


Azt szeretném kérdezni azoktól az anyukáktól, akiknek már nagyobbak a gyerekei, olyan 5-6 évesek, és hagyták kiskorukban, hogy nézzék a tévét, tapasztalnak-e valami elmaradást vagy bármi rosszat a gyermekeiken? Ugyanis azt olvastam, hogy 3 éves kor után jöhetnek elő a kiskori tévézés káros hatásai.


2013. okt. 16. 09:00
1 2 3 4
 21/40 A kérdező kommentje:

:) már elnézést, de én kezdtem személyeskedni? Elvárjátok, hogy gond nélkül fogadjam a rosszindulatúnak szánt megjegyzéseket, de a reakció már nem tetszik?

Mindegy, hagyjuk, ez nem tartozik a feltett kérdéshez.

2013. okt. 16. 11:42
 22/40 anonim ***** válasza:
nekem sem tetszene ha azt mondanák hogy bébiszitternek használom a tévét csak mert néha egy kis időre bekapcsolom neki a tévét. evégett jogos a felháborodása a kérdezőnek.
2013. okt. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
olvasd végig akkor az egész beszélgetést, az okostojásozásával együtt. Tök mindegy, úgy neveli a gyerekét, ahogy akarja.
2013. okt. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 A kérdező kommentje:
Van erre egy jó mondás: más szemében meglátja a szálkát, sajátjában a gerendát sem veszi észre..
2013. okt. 16. 12:12
 25/40 A kérdező kommentje:

Egyébként meg odaírtam, hogy senkit nem akartam megbántani. De mint mondtam, itt nem olvas némelyik illető..

Mindegy, több szót ez a része a dolognak részemről nem is érdemel.

2013. okt. 16. 12:19
 26/40 anonim ***** válasza:
Napi 2x15 perc tévézés igazán nem árthat. Én sem viszem be magammal a gyereket szarni, tampont cserélni, mert szerintem meg az van rossz hatással a gyerek idegrendszerére... Erről ennyit. :)
2013. okt. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
Szia!Kisfiam 3 éves és amikor nagyon kicsi volt,pár hónapos,nekem szükségem volt arra,hogy menjen napközben kicsit a tv,mert zavart a nagy csend,a rádiót nem szeretem annyira.Utána megszoktam az itthonlétet,egyre nagyobb lett egyre ritkábban kapcsoltam be a tvt.Nekem szerencsém volt,mert kaptunk járókát és pihenőszéket is,így vittem magammal fürödni is,meg wc ajtó stb.De amikor el kezdett mászni és már nem volt el a járókában sem 1 percnél tovább néha én is bekapcsoltam a tvt.Most 6 hónapos a kislányunk és nála egyszerűen elkerülhetetlen,hogy ne nézze a tvt,mert a kisfiam viszont imádja a meséket,nézni és ha a kicsit háttal teszem a tvnek majd kiesik a pihenőszékből,hogy láthassa,ha meg fekszik az ágyon addig küzd,amíg oda nem lát.A kisfiamnak semmi baja szerencsére.És a tiédnek se lesz semmi baja ennyitől.Szerintem ez a téma legalább annyira fel van fújva mint az,hogy szoptatsz vagy nem.Szerintem mindent csinálj úgy,ahogy Te érzed.
2013. okt. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:

5-7 vagyok

3 gyerekes anyukaként azt gondolom, hogy mindenképp érdemes lenne kigondolnod valami megoldást arra, hogy biztonságosan magára tudd hagyni a lakásban a kicsidet pár percre. Most még talán elég a TV, mert nem változtat olyan sebesen helyet, de lehet hogy már csak hetek kérdése, hogy másszon, és akkor veszélybe kerülhet, amíg Te tisztálkodsz, mert a lakás egy csomó veszélyt rejt a kicsi számára.

Bármikor jöhet egy vészhelyzet, pl. hirtelen hánynod kell (bocs, de van ilyen), vagy bármi, és ha nincs se járóka, se kiságy, se semmilyen hely, akkor az nem szerencsés.


Akár bútorokat összetolva is elkeríthetsz egy helyet, ahová leteheted, amikor nem tudsz rá figyelni. Vagy vannak kifejezetten babakarámok. A lakás adottságaitól függően kell kitalálni...


Legjobbakat Nektek!

2013. okt. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Igazából azért is érdekelnek olyan anyukák tapasztalatai, akik hagyták néha a tévét a gyereknek, mert eddig csak olvastam a tévé rossz hatásairól, de még senkivel nem találkoztam, aki a gyerekén tapasztalta volna a hátrányát.


Szóval ha vannak még olyan anyukák, akiknek van tapasztalata, szívesen olvasnám.

2013. okt. 16. 13:00
 30/40 anonim ***** válasza:

Én nagyon sokat tv-ztem kiskoromban mondták is. Kb. 10 éves koromig első dolog amikor hazaértem az iskolából a tv bekapcsolása volt. Aztán 11 évesen felfedeztem milyen jó olvasni, és most 23 évesen nincs tv-m se. Nem lettem agyhalott, és szerintem ha sokat foglalkozol a gyermekeddel az a napi pár perc tv semmi rossz hatással nem lesz rá. Nem ettől lesz egy gyerek visszamaradott, vagy kevésbé fogékony a könyvekre. A fantáziám se ezen múlt, mivel elég élénkre sikerült.


Tény, hogy nem vagyok büszke rá, hogy ennyit tv-ztem, de te amúgy se a tv-re akarod szoktatni a gyereked, csak nem tiltod neki.

2013. okt. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!