Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik 36+6 napra szültek?

Akik 36+6 napra szültek?

Figyelt kérdés

Van itt olyan kismama aki a fenn írtak alapján szült,és császárral mert elégtelen volt a méhlepény vérellátása?

Ha igen szülés után minden rendben volt a kicsivel? hány kg volt? most mennyi idős és minden ok vele?


2013. okt. 17. 15:11
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
36+2 napra szultem surgossegi csaszaral de ott nem a lepennyel volt gond hanem a koldokzsinor tekerdett ra a lanyomra. 8 honapos most 8,3kg es 72 cm szuletesekor 2700g volt es 50cm. Teljesen egeszseges. 6 hos volt mikor eloszor felult 7 hosan mar negykezlab maszott es ra ket hetre fel is allt a kisagyba. Mar lepeget oldalazva kapaszkodva. Ugyh ahhoz kepest h kereken egy honappal hamarabb szuletett semmi latszatja nincsen. 2 honapos koraig csak anyatejes volt utana lett tapszeres. Olyan etvagya van h suttyomba eszunk neh meglassa mert cirkuszol erte :D
2013. okt. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
36+6 napra szuletett a kisfiam, igaz termeszetes uton. Pillanatok alatt meghizott most mar nagynak szamit a korahoz kepest. 2550-el szuletett. 10 honapos mult mar elkezdett lepegetni es 9 kg. Makk egeszseges! Soha semmi problema nem volt vele.
2013. okt. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem odairni h a lanyom o besargult es allandoan aludt volna. Nekunk is ugy kellett koltogetni noszogatni h egyen eleinte. El tudom kepzelni mit erezhettel. De hala az egnek tul vagytok rajta :-). Es amint olvasom minden a legnagyobb rendben van. :-) utolso voltam
2013. okt. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Vagyis az elotti :D
2013. okt. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 38hétre született, 2600grammal és azért maradt ilyen kicsi mert nagyon vékony volt a köldökzsinórja, és az utólsó 1-2hétben már egyátalán nem nőtt. Megszületett fél6kor fél8ig együtt voltunk, és este a vizitnél 9kor mondták, hogy már infúzión van, mert a cukra leesett- szóval nálunk is ez volt- ő 4napig volt infúzión folyamatosan adták neki a glükózt, mert ha kicsit lekapcsolták őt, akkor rögtön leesett neki újra. Szinte csak aludt, nem evett semmit, csak öklendezett a cumisüvegtől, vagy ha szoptatni próbáltam akkor is. (én sajna egyébként nem tudtam szoptatni- azaz próbáltam, de nekem semmi tejem nem volt-és mindhárom szülésem után így voltam sajnos). Csütörtökön született és még vasárnap reggelre is nagyon leesett a cukra, akkor azt mondta a gyerekorvos, hogy valami nagyobb gubanc lehet vele, így ad még neki 3órát és ha akkor is rossz lesz a cukra, akkor elviszik valami klinikára. Akkor a nővérke jött vígasztalni, mert nagyon sírtam én is, úgy sajnáltam a picit, próbáltuk etetni, és akkor szerencsére mintha érezte volna, hogy mostmár vége az alvásnak- elkezdett enni, és végre nem öklendezte ki. 3óra mulva határeset volt a cukra, kapott még 3órát, de onnantól szerencsére már 2-3óránként tudott enni. EGyre jobb lett a cukra is, ugyhogy hétfőn már csak sóoldat ment neki az infúzióba kedden kiszedték neki, és utána 2napra jöhettük haza.

Utána már nem volt vele gond- mintha életre kelt volna, evett-aludt... hálistennek semmi gond nem volt vele, ma már három éves elevenség.

2013. okt. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
A tavaly szuletett a kislanyom, csaszarral...3 nap fekudtem a korhazban felugyelet alatt, mivel nagyon sok volt a feherje a vizeletemben es dagadt a labam is. Megcsaszarozott az orvos, meg jo hogy csaszarozott, mivel mutet alatt derult ki hogy a mehlepeny tul a meglepenyhez ragadt, es nem valt volna le, elvereztem volna...de hala Istennek egy nagyon jo orvosom volt. A baba novese is megallt, sot naprol napra kevesebbet mutatott az ultrahangon, vegul 1950 nel szuletett meg, 8 majd 9 es apgarral, szoval oxigenhianyos nem maradt, de az o szervezeteben is keves volt a feherje, es ezert nagyon odemas volt. pontosan 1 honapot maradtunk a korhazban, volt egy kis gondom vele, 3 oranken etettem, szoval az ilyen kicsi babakat kell etetni, ha nem is keri. A korhazban a sok idegesseg miatt a tejem sem akart belovelni, de nem adtam fel, fejtem magam es mindent kiprobaltam csak legyen tejcsi, vegul amikor hazajottunk meglett az eredmeny. Jelenleg 14 honapos, szavakat mond, nagyon sokminden erdekli, a sulya 8 kilo, de egy nagyon vidam gyerek.
2013. okt. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a választ! Nagyon örülök,hogy mindenkinek egészséges és jól fejlődnek a picikéi :)

Jó volt olvasni,hogy voltak hasonló helyzetben,mint mi..

További csodás és boldog életet kívánok Nektek és a Babáitoknak!

2013. okt. 18. 13:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!