Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyakorlott anyukák 19 lány...

Gyakorlott anyukák 19 lány vagyok és gyermeket szeretnénk párommal. Néhány ötlet?

Figyelt kérdés
sziasztok anyukák. meséljetek mik a legfontosabbak a terhesség alatt, mikor venni a cuccokat a gyerköcnek, összefoglalná valaki a tapasztalait? anyagi körülményeink kiváloak, a párom 28 éves. mondjatok el mindent amit tudnom kell légyszives. koszonom
2013. okt. 17. 18:51
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
53%

En ha visszamehetnek, 20-22 evesen szulnek...

Gyerek mellett is lehet tanulni, dolgozni, bar teny, hogy tobb szervezest igenyel, mint nelkule... De a sajat peldamon latom, hogy ha mar ott a karrier, az ember hajlamos halogatni a gyerekvallalast, aztan egyszercsak kopog a 40. szulinap... Szerintem 40 kozeleben szulni egyreszt kockazatosabb, masreszt nem mindegy, hogy nagymama korukent mit tudsz kezdeni egy tinivel...

2013. okt. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Elozo vagyok, folytatom :)

Elso gyereknel senki nem tudja, mit vallal :) szoval ez nem indok :)


Gyakorlati kerdesekhez:

En babonabol a 7. honap utan kezdtem vasarolgatni, a babaszoba a 37. hetre lett kesz.

Kisruhakbol eleg 3-4db/ tipus, majd amikor nem no annyira rohamosan, akkor erdemes tobbet venni neki :) neten, ebayen, webshopokban vettem sok markas ruhat olcson (pl adidas melegitonadragot 3£-ert), erdemes mar most nezelodni, keresgelni, hogy ne akkor menje el az ido... Ami meg hasznos: soksoksok textilpelenka, egy csendes porszivo, egy jo vasalo, eros turmixgep. Ezeket szep sorban meg lehet venni, a gepeket ugyis hasznalja az ember amugy is.

Noveszd meg a hajad, hogy ossze tudd fogni (en a roviddel nagyon szenvedek, mindig akkor alszom el, amikor semmi eselyem rendbehozni a frizuramat :D), kezdj el sportolni, hogy legyen egy jo izomzatod, egyetek egeszsegesen (ez a terhesseg, szoptatas alatt es kisbabaval is fontos lesz), hogy ne az esetleges terhessegi cukornal kelljen drasztikusan eletmodot valtani...

Hirtelen ezek jutottak eszembe, remelem segit valamit :)


Jo tervezgezest!

2013. okt. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
22%

Én,mint 22éves anyuka egy 1 éves gyerekkel,azt mondom ne szülj.A házasság semmit nem jelent,a jól keresés sem.Attól még,hogy házasok vagytok,nem tuti,hogy veled marad örökké.Attól még,hogy jól kerestek,nem biztos,hogy ez 10hónap múlva is így lesz.Nem arra kell építeni,hogy párod el tud tartani.A korod a fő gond,nem az anyagiak.REndben,hogy öcsédet nevelted,de teljesen más a saját gyerek.És én is vártam volna még a gyerekkel,de becsúszott.Nekem párom most 32.Nem könnyű vele,pedig nem problémás a kicsi.De ha nem a hazátokban vagytok,vannak-e ott rokonok,barátok?Hidd el,egy kis kikapcsolódás jól jönne néha.Nekem sajnos nincs itt segítségem,mert 130km-re van minden rokonom,páromnak meg sajnos már csak egy nagynénje van,de ő is a város másik felén van és 60éves.Barátaink,illetve párom barátai,akik már nekem is azok lettek,ők is a város másik felén,de nekik is babájuk van,így oda sem fogom lepasszolni a kicsimet.


Legfontosabb terhesség alatt a nyugalom,ne dohányozz,ne igyál alkoholt,sok zöldség és gyümölcs,sok folyadék,eljárni a vizsgálatokra.És a cigit ,ha dohányzol tedd le terhesség elött fél évvel,hogy tisztuljon a szervezeted.(Csak azért írom,ha netán dohányoznál)(Bocsi,nem olvastam el a többi hozzászólást,lehet írtál erről)

Megvenni a cuccokat szerintem a vége felé érdemes,mert elején sajnos bármi történhet még :( Szerintem a 32-34.héttől érdemes elkezdeni csak vásárolni. Listát érdemes hamarabb írni már,miket szeretnél,neten nézni mások szerint mi fontos még.De rengeteg felesleges dolgot írnak mások,meg gondolnak egyes anyák,hogy kellenek ,aztán mégse.

2013. okt. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

13.vagyok

ÉS ezt én is úgy írom,hogy van 4 testvérem.Sose voltam bulizós,pasizós,szóval lemondanom semmiről nem kellett a piciért,de nagyon rossz,hogy 0-24 őt kell lesnem és még a wc-re is jön velem.Imádom,szeretem,de hogy még tojni is vele kell... :D Ez kicsit sok.Sajnos miatta a szakmám sem lett meg,nem tudtam bejárni a suliba.Én gyesen is vagyok ,nem olyan hu de jók az anyagiak,de támogattak minket szerencsére.Nem minden az anyagiak egyébként,de a korod miatt aggódom.Én szerettem volna előző párommal gyereket,nem jött össze.Mostanival meg 4hónapja voltunk együtt,amikor terhes lettem.De még így is nehéz,hogy nem 19,hanem 21 évesen szültem.Mindig fiatalon akartam gyereket,na de 24évesen,nem 21 :D

De ha biztos vagy benne,vágjatok bele,nem 16 vagy már azért,párod is felnőtt már.Nekem totál könnyű terhességem volt,az ég világon nem voltam rosszul semmitől,nem voltam kívánós,nem vizesedtem...A szülés sem volt vészes szerintem.Inkább 19évesen szülj,mint 40.És igaza van egyik hozzászólónak,ha nagyon a karrierre építenek a nők,akkor meg sose lesz gyerekük.De ezt nagyon gondold át azért,mert rendben hogy házasok vagytok és jól keres párod is,de ha a rokonok nem ott vannak,nehezebben tudnak segíteni is ha később baj lenne bármi téren is.

2013. okt. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
71%
Azért a 19 év és a 40 év között van még átmenet!
2013. okt. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Terhesség alatt szedj valami vitamint.

Mi a 12. héttől vettünk 1-2 kis ruhát.

Amikor megtudtuk a nemét, onnantól sorba mindent.

Kiságy, matrac, babakocsi, hordozó, légzésfigyelő (ez nem muszáj, de nekünk jó hogy volt..), ezek a drágább dolgok.

Ruhák, lepedők, takarók, textilpelenkák is kellenek majd. Pár játék sem árt :)

2013. okt. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

1.vagyok

Még azt tanácsolnám, hogy inkább még gondoljátok át, mérlegeljetek, nézzetek a jövőbe is ne csak a jelent lássátok, gondoljatok esetleges rossz fordulatokra is. Ha átgondoltátok, várjatok néhány hónapot vagy egy évet és ha még mindig úgy érzitek, úgy gondoljátok, hogy kell a baba, akkor hajrá! Jusson eszedbe ha már megvan a baba azt nem tudod visszacsinálni de ha még nincs, bármikor lehet.

Viszont ha most bevállaljátok

2013. okt. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!