Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A koraszülést tudtam, de az...

A koraszülést tudtam, de az agykárosodás ez komoly?

Figyelt kérdés
Ezt most olvastam egy meddőséggel foglalkozó honlapon :Az ikerterhességnek (a 2-es ikrek is) nagyon komoly következményei lehetnek, pl. a korai szülés, illetve 9-szer nagyobb a magzat esélye az agykárosodásra.
2013. márc. 14. 13:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az emberi test nem több gyerek kihordására lett kitalálva, ez tény, viszont akár egyes terhességnél is felléphetnek ugyanezek a komplikációk.

A terhességben mindig van rizikó, de ikreknél nagyobb az esély rá, hogy nem lesznek egészségesek a gyerekek.

2013. márc. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Viszont rengeteg iker él makk egészségesen.
2013. márc. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos igaz, amit olvastál. Az ikreknél nagyon sok eü probléma lehet, koraszülöttség miatt de attól függetlenül is. Eleve hálát kell adni, ha mindkét magzat megmarad.


Nálunk már magzati korban látszódtak a problémák, koraszülöttek is lettek, de pénzt, időt, energiát és magunkat sem kímélve jártunk a legjobb orvosokhoz, míg végül 1 éves korukra kimondták, hogy egészségesek lesznek.


De ez a mi történetünk, megnyugtatásként hadd írjam meg, hogy rengeteg ikrest ismerünk, akiknél viszonylag problémamentes volt a terhesség és a babák is rendben megszülettek, egészségesek!

2013. márc. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem 23 hetesen volt 1 nagy műtétem, elpattant egy ér a hasamban, 2,5 l vért vesztettem, felvágtak hosszában, altattak másfél órát. Egy doki paráztatott, hogy oxigénhiányosak lehetnek. Vigyáztam, 39. héten császároztalk, csak kicsik lettek, de egészségesek:)
2013. márc. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!