Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 39,4 fokos lázzal nem kell...

39,4 fokos lázzal nem kell orvoshoz menni a védőnő szerint? Most mit csináljak?

Figyelt kérdés

39,4 fokos lázat mértem 14 hónaposomnak, utána rögtön germicid kúp, hűtő fürdő. rá félórára már csak 38,5 volt. A védőnő szerint elég csak holnap délután elvinnem a gyerekorvoshoz. Szívem szerint vinném valahová mert ne merek így nekimenni az éjszakának.

Én aggódom túl? Ti mit tennétek?


2013. okt. 21. 14:35
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Én se szoktam rohanni ügyeletre, orvoshoz stb, ha nincs más tünet és letudom vinni normál lázra. Nekem nagyon lázas fajta gyerekeim vannak, pillanatok alatt 39,5 fölé is megy. 4 óránként kapja felváltva a lázcsillapítókat és hűtőfürdőzöm. Persze ez csak akkor érvényes, ha nem köhög nem fullad stb. És letudom vinni a lázát. Volt olyan, hogy hiába volt minden maradt 39 fölött. Akkor vittem az ügyeletre. ÉS SEMMIT SEM CSINÁLTAK!!!!Azt mondták majd lemegy. Ha úgy érzed nagyon beteg, bágyadt alig van életkedve, fekszik, szürkés a színe akkor doki. Ha csak láz, de úgy ahogy elvan, akkor elég holnap délután. Ezt sajnos neked kell mérlegelned. De ha megnyugtat és nagyon ideges vagy akkor inkább vidd az ügyeletre. Nem vesztesz vele semmit.
2013. okt. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

En Angliaba elek, itt ki van irva a haziorvosnal, hogy influenza szeru tunetekkel maradjon otthon. Ha lazzal es kohogessel viszem a gyereket dokihoz nem irnak gyogyszert.

Ha nagyon aggodunk, telefonon hivom a gyerekkori orvosomat de az is csak annyit mond, hogy 39 feletti laz eseten 3 nap utan kell aggodni. Legalabb 8 betegseg alkalmaval volt a kisfiam 39.5-40 fok kozott. Valtva adom neki a nurofent es a paracetemolt es hutofurdoztetem.

2013. okt. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nem vinném sehova egyenlőre. Ha huzamosabb ideig magas láza van, akkor vinném, de tök igaza van a védőnőnek, teljesen felesleges a többi beteg közé vinni.


Nekünk egyszer volt lázas a gyerek, akkor azt mondta, csillapítsuk a lázat, kúp, szuszpenzió, végső esetben hűtőfürdő, de ha lehet, ne vigyük a hányásos-hasmenéses betegek közé.

Pár napig hőemelkedése volt, ennyi. De nem kapott el semmit pluszban.

2013. okt. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!