Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miert nem mond meg semmit 11...

Miert nem mond meg semmit 11 honaposom?

Figyelt kérdés
Eddig szepen mondta, hogy nana (anya), dudu, de most mindenre azt mondja, hogy toto. A traktor tato egyedul. Olyan ertelmesen nez ram es mondja toto toto, de nem ertem mit akar. Ez meg kialakul vagy baj van?
2013. okt. 21. 21:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

11 hónaposan ne várd, hogy beszéljen.

Az én lányom is 11 hónapos, még semmit se mond.

2013. okt. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Csak olvastam mar itt h 11, 12 honaposan mondjak h mama, tata, apa, vau-vau, es mar azt hittem h az en gyerekemnek van baja.
2013. okt. 21. 21:26
 3/16 anonim ***** válasza:
Még pici.
2013. okt. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
6%

Hát nem tudom.Az enyém 9 hónapos és mondd szavakat.

Pl:mama,baba,papa,te,aja(anya),pa(apa),pápá

2013. okt. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
85%

1. vagyok

A lányom ugyan nem beszél, viszont már elindult kapaszkodás nélkül.

Általában azok a babák kezdenek hamarabb beszélni, akiknek lassabb a mozgásfejlődése és ez fordítva is igaz.

Úgyhogy ne aggódj, ráér még a beszéddel.

2013. okt. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
79%

1. vagyok megint


A lányom is mond egy ideje pár dolgot, pl. nekem "mamama", ha sétálni megyünk akkor "tátá", de én ezeket nem veszem szónak, ez nem igazi beszéd még.

2013. okt. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor még nem kell beszélnie.Ne várd el tőle.Az én lányom nagyon korán indult el ennek köszönhetően most 2 évesen kezdi el mondani ,hogy anya-apa,baba,mama,pápá,cicus.Ennyi,nincs miért aggódnod,majd jön magától neki.
2013. okt. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam is sok mindent mondott ennyi idősen, ana, apa, baba, mama, tiszi (kisautóra-tiszi-toszi), cic, esz (eszik), isz (iszik), ide, oda, gye (gyere), ez, stb. Tök jó volt, hogy "megértettük" egymást, pl. kérdeztem, hogy szomjas vagy, erre ő mondta, hogy isz. Aztán 1 éves kora körül elkezdett kapaszkodva lépegetni. Abban az időben nem mondott semmit. Minden csak "ez" volt, ami később "eve" lett. Mióta megtanult járni, azóta megint kezd beszélni. Vau-vau, ku (kuka), apa... stb.

Olvastam is, hogy a mozgásfejlődés és a beszédfejlődés nem megy egyszerre. Mikor nagymozgást tanulnak (mászás, járás), akkor csak arra koncentrálnak, és háttérben a beszéd. Mikor már sikerült tökéletesíteni a mozgásformát, újra jön a beszédtanulás.

Véletlenül a te gyerkőcöd nem most tanul járni? Nincs nála ilyen mozgásbeli változás, mert ha igen, akkor lehet ez a ludas.

2013. okt. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Miért lettem lepontozva???
2013. okt. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nem en pontoztalak le! Meg nem pontoztam senkit, de mindjart fel pontozok mindenkit, mert mindenki hasznos valaszt adott. Koszonom. Most kezdett el egyedul allni, ugy h nem esik el. Mar tapsolni is tud ugy, hogy nem kapaszkodik :) Es igen, most tanul jarni is.
2013. okt. 21. 22:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!