Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek is kövér a kislányom?

Szerintetek is kövér a kislányom?

Figyelt kérdés

11 hónapos múlt, 13 kilo, kb 80-82 centi. Angliaban élünk, két hete voltunk mérésen akkor azt mondta a védőnő hogy a felső átlag felett van. Kérdezte miket eszik, mondtam, hogy jorészt azt amit főzök (amit korának megfelelöen ehet) nasinak gyümölcs (erre figyelek mert en nem voltam gyumolcsszerető gyerek, felnőttkoromra szerettem meg csak) vagy joghurt. Erre ma telefonalt hogy kijönne családlátogatásra mert aggódik a gyerek sulya miatt. Nem tudom, hogy ez mit takar, hogy marad egy delutant figyelni, vagy benez a hütőbe, de rosszul érzem magam.

Ja, meg azt elfelejtettem, hogy az elalvasnal szopik meg valamint mellettunk alszik (ettol is elore felek mert hiaba mondtam hogy ez nekunk kenyelmes, szerinte le kell szoktatni rola, mert mar nagy-akkor volt 8 honapos...)


2013. okt. 22. 22:10
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
12%
14 es vok. Te prim8tiv id..ta. Nem kerdeztem hogy neked mi a velemenyed a gyerekemrol. Ranezesre nem latszik hogy mennyi kilo. Meresen derult ki es mivel mindenfele vizsgalaton tul vunk ahol megallapitottak h semmi baja nem tudon ki a f..sz vagy Te hogy lekoverezd a gyerekem. En nem a kerdezo vok en nem voltam k8vancsi a velemenyedre ez nem egy forum hanem a gyik. Itt a kerdesre kell valaszolni nem a valaszokra kommentelni.
2013. okt. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
100%
20.vagyok.Képen nem tűnik azért husinak,a kis feje husos csak.De nem tünik 84centinek,ne haragudj...Egyébként meg éheztetni úgysem tudod,fogyóztatni még nem lehet egy ekkora babát.Egyébként attól még,hogy ti nagyok vagytok,nem jelenti ,hogy neki is annak kell lennie,mert nevelőanyám is 174,apám 192 és öcsém kb 9-10évesen volt 26kiló.Most 11 éves,nagyon vékony,de 40-es a lába és 165centi.Én is 167 voltam már 11évesen,azóta 22 vagyok és csak 171re nőttem.
2013. okt. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a választ, aki segítségből írt bármilyen módon. Mindenkinek ment a zöld kéz. Csak azt értsétek meg, hogy nekem eddig mindenki azt mondta, hogy jó húsban van, nem kórosan túlsúlyos. A mozgásfejlődésével sem volt gond, nyugodt, boldog baba, alig sír.

És nem mekivel meg kolával-szörppel tömöm, hanem próbálom tudatosan a helyes étkezés felé terelni, ezért "lepett meg" a dolog.

2013. okt. 23. 10:14
 24/43 anonim ***** válasza:
100%

Szia! 7 és 12-es válaszadó vagyok. Így, hogy lemérted, hogy 84 cm. Így már pontosabb egy kicsit, ha ez alapján nézem a percentilis táblázatban, akkor 90 és 97 % között van. A kép alapján nem tűnik vészesnek, az adatok alapján sokkal hurkásabb kislánynak képzeltem.

Amiket leírtál, hogy miket eszik ez így teljesen jónak tűnik, főleg, hogy csak vizet kap folyadéknak, és nem iszik cukros teát meg hasonlókat.

Az, hogy már feláll, és mászik nagyon jó, nemsokára talán el is indul önállóan, aztán pár hónap alatt szépen le fogja mozogni a kis hurkáit.

Nem kell teljesen kétségbeesni, a lényeg, hogy egészségesen táplálkozzon továbbra is, és 2 évesen már sokkal kevésbé lesz hurkás, 3 évesen meg már olyan lesz mint a többi átlag súlyú gyerek.

Ettől függetlenül, ha megy védőnő vele érdemes átbeszélni majd ezt az egész dolgot. Az nem baj, ha jobban odafigyel rátok, akinek sovány babája van, azokat is küldözgetik mindenféle vizsgálatra, meg állandóan azt kérdezgetik, miket , mennyit eszik. Nekik is ugyanolyan rosszul esik ez, mint a duci babák anyukájának, és sokszor persze túlzottan is beparáztatják őket. De jobb ha odafigyelnek a fejlődésre, abból baj nem lesz.

Most nyugodj meg, aztán majd minden rendben lesz.

Az együttalvásos dolog meg a ti dolgotok, ahhoz nem sok köze van az eü. dolgozóknak.

2013. okt. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
Én azért egy kivizsgálásra elvinném, már csak a magam megnyugtatása miatt is, mert ha nem eszik semmit, ami ilyen mértékű "hízást" eredményezhet nála, akkor lehet valami anyagcsere gond van. Persze az is lehet hogy alapból ilyen és 1-2 év múlva már eltűnnek a hurkák. De akkor is amondó vagyok a várkaozás helyett egy vizsgálat "nem kerül semmibe" és ha nincs gond mindenki megnyugszik, ha meg ne adj is probléma lenne tudjátok már kezelni is, még időben.
2013. okt. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
66%
Kép alapján normálisnak néz ki a bébid :)
2013. okt. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
100%
Most néztem a képet, meg hogy miket eszik, hát nem mondanám rá, hogy 13 kiló! Igen, kicsit husi, de egyáltalán nem néz ki kórosan kövérnek. Az étrendje meg jó, nincs is mitől elhíznia. Ha a védőnő azt tanácsolja, hogy vidd el orvoshoz, akkor fogadd meg, hogy ki lehessen zárni a betegségeket.
2013. okt. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, husis, de az adatok alapján egy kis elhízott hájgombócra számítottam... így viszont eléggé hasonlít az én egyik kislányomra, aki fél éves koráig csak anyatejet kapott, mégis olyan volt mint egy Michlen baba. Mindenki cukkolt, hogy olyan zsíros tejem lehet mint a fókáknak.

Egy éves korában kezdett formásodni, úgy 4 éves korától pedig telesen átlagos. Nem csontsovány, de vékonyka.


Kíváncsi vagyok mit mond a védőnő. Ha beutal vizsgálatokra, akkor elmennék rá, mert ha később derül ki, hogy baj van, akkor azt nehezen tudnám megbocsátani magamnak.. De szerintem nem lesz.

Én várnék még fél évet, azalatt nagyon figyelnék az étkezésre, hogy eleget mozogjon. Ha továbbra is duci, akkor mindenképp ki kell vizsgáltatni, de szerintem 99% hogy ahogy nő, formásodni fog és vékonyabb lesz.

2013. okt. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
100%
szerintem sem kövér, a kép alapján, csak kis husis :) de egyetértek az előttem lévővel, várjatok fél évet, és meglátjátok, szerintem lemozogja majd :)
2013. okt. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek.
2013. okt. 23. 13:25
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!