Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hónaposom leesett ma a...

11 hónaposom leesett ma a kanapéról a kőre. Feldagadt a szeme, van valami amivel le tudom húzni a duzzanatot?

Figyelt kérdés
Szegénykém nagyon beütötte a szeménél az arcát. Fele akkora a jobb szeme, mint a bal, még nem piros, de gondolom majd szép színekben fog pompázni a következő pár napban. Esetleg jegeljem neki, hogy a duzzanat lejöjön, vagy mit csináljak?

2013. okt. 24. 09:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
21%
van egy jo ötletem ORVOS
2013. okt. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
66%

Jaj dehogy kell minden aprósággal orvoshoz szaladni.

Mégis mit csinálna vele, kedves 1.? A dokinéni tartaná a fagyasztott zacskós borsót a gyerek fejéhez??


Kérdező, ha nem csinálsz vele semmit is el fog múlni.

Rögtön az esés után kellett volna kicsit jegelni, de nem lesz vele semmi gond.

2013. okt. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
48%
Kend be feketenadálytő krémmel, bármyelik gyógyszertárban kapsz
2013. okt. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
76%
én azért megnézetném egy orvossal.Mégis csak a fejéről van szó.Lehet,nem csak a szemét ütötte be.
2013. okt. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Esés után azonnal felsírt, kb 5 perc kellett, hogy megnyugodjon, utána bealudt, de amúgy is lefekvésidő volt (ja! Nálunk már du. negyed 4 van) aludt 3 órát utána evett rendesen, most játszik, mintha mi sem történt volna.

Az eséskor nem láttam, hol ütötte meg magát, csak a koppanást hallottam, ezért nem jegeltem. Mielőtt még kapnám a feketelevest ott voltam közvetlen mellette, játszottunk. A játék az, hogy én háttal ülök neki, ő pedig mögöttem hol a jobb oldalamnál, hol a bal oldalamnál mászik elő és kurjantgatunk egymásnak. Amikor jobb oldalt előjött, akkor kicsit nagyobb volt a lendület és lecsúszott a kanapéról a fejére. És sajna itt ebben az országban nincs kirendelt gyerekorvos minden egyes babához, ahhoz, hogy egyáltalán ránézzenek, előbb egy órát kell sorban állni, fizetni vagy 5 ezer forintot és közlik majd, hogy semmi baja, menjünk haza (a baba 39 fokos lázára is ezt mondták).

Köszönöm a válaszokat.

2013. okt. 24. 09:20
 6/14 anonim ***** válasza:
49%
Én azért megnézetném,mert mondtad,hogy bealudt utána.Biztos ami biztos.
2013. okt. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

CT-t kötelezően csináltass!

Rokon látszólag semmiség fejsérülés után két nappal halt meg, időben fel nem fedezett agyi vérömleny miatt. Gondolom ezt nem akarod kockáztatni.

2013. okt. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
52%
A mentőorvos tesómtól tudom, hogy ha az arcukat ütik meg a babák, az nem akkora veszély, mint ha a koponya hátsó részét. Nálunk is volt, amivel nem szaladtunk balesetire. Igazából, amiket leírtál, hogy felsírt, nem hányt, aludt-ébredt-evett rendesen, nem gondolnám, hogy nagy gond lehet. Akkor van gond, ha bágyadt, étvágytalan, hányós, sokat sír. Az én fiamnak is volt jó sokáig lila-kék-zöld krumpli a homlokán hasonló mutatványból kifolyólag.
2013. okt. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
52%
8 vagyok megint. 7-es válaszoló! CT-t szerintem nem csinálnak csak mert anyuka azt szeretné. Az említett fiamnak is mindössze röntgent csináltak, amikor nagyon-nagyon lezúzta a kis arcát (kicsatolta magát a babakocsiból, átbukfencezett a karfán, és kőre érkezett nagy lendülettel, mindezt a hipermarket pénztáránál, míg én fizettem). A rtg felvételen látszott, hogy nincs repedés, törés, hazaküldtek, hogy ha bármi rendkívüli van, menjünk vissza. A fejsérülések valóban nagyon alattomosak tudnak lenni, de azért az sem mindegy, melyik részét, milyen módon üti meg. Nagyon sajnálom az ismerősödet :( mi történt pontosan vele?
2013. okt. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
33%

Szuleim orvosok, apukam balesetin dolgozott, mikor ilyen pici volt a babam is esett, mindig bevittuk az ugyeletre. 2szer esett osszesen sajnos, nem nagyot, egyszer az arcat utotte, mindketszer megcsinaltak a rontgent, mikor arcra esett, akkor uh is volt. Nem akartam rontgent, mert nem sirt mar, nem tunt fontosnak, sajat felelossegre el akartam utasitani, de a szuleim gyorsan meggyoztek, hogy ilyenkor nagyon fontos megcsinalni, kulonben nem biztos, hogy kiderul, ha baj van. Szerencsere minden ok volt. De erdemes elmenni az ugyeletes korhazba, hogy megnezzek.

A jegeles csak akkor hatasos, ha azonnal jegeled neki, kesobb mar nincs semmi ertelme.

2013. okt. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!