Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek leesett valaha az...

Akinek leesett valaha az ágyról a babája, mennyi idős volt és lett valami baja? Elvittétek orvoshoz?

Figyelt kérdés

Azt hittem hogy velem soha nem fog előfordulni... mert ugye az ilyesmi mindig mással történik.

Kisfiam 1 hete kúszik éppenhogy, szóval még csak kezdő.

Ott hagytam az ágyon hogy kirakhassam a mosógépből a ruhákat, az ágy szélén takaró falat csináltam hogy tutti ne boruljon le. Eddig ez működött, csak hogy most valószínüleg átmászott a takaró helyen és leesett az ágyról. Hasra.

Az ajtóból még visszanéztem, láttam hogy engem néz és csukogatja a szemét (mert hogy alvás idő volt már), fél perc múlva nagy sírás...

Azóta aludt egyet, játszott, evett, mosolyog nevetgél, de az orra fele, a hegye és alul tiszta vörös neki, gondolom azt üthette be... Rettenetesen félek, az orr nagyon érzékeny, agysérülést is okozhat ha az orr megütődik...

Ha láthatóan nincs baja (jókedvű stb) akkor nincs miért aggódnom? Vagy vigyem el orvoshoz?

5 és fél hónapos

Nagy baba, stramm kisfiú, de akkor is...

Kérlek ne kövezzetek meg, amúgy is nagyon-nagyon rosszul érzem magam és míg a kisfiam csak 1 percig sírt én azóta is 5 percenként bőgök.


2013. szept. 18. 12:48
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Takaró hegyen... Elírtam...

Mellesleg úgy esett le mitha valaki felvette volna és lepottyantotta volna a magasból mert a takaró falon egyáltalán nem látszott hogy átmásztak volna rajta és ráadásul teljesen ellenkező irányba volt a gyerek mint ahogy az ágyon hagytam, és mind ezt fél perc alatt csinálta...

2013. szept. 18. 12:51
 2/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs olyan baba akivel 1 éves kora előtt ne történne hasonló baleset. Ha jókedvű és semmi jele gondnak akkor nincs is. Nyugi! Ennél sokkal nagyobbakat fog esni még. És az orr sem olyan érzékeny. Akkor van gond ha eltörik, de nálatok ilyen nincs. Sokkal rosszabb ha a halántékot, vagy a tarkóját üti be, de ott sem törvényszerű hogy nagyobb gond lesz. Ha esetleg hány, vígasztalhatatlanul sír, vagy aluszékony, vagy ha a szemébe világítasz nem reagál rá a pupillája, elveszti az eszméletét, akkor van gond. Egyéb esetben a kórházban sem csinálnak vele semmit, max megfigyelik. HA nagyon nyugtalan vagy, vagy bármi gyanúsat látsz, egy szemészeti vizsgálat kideríti van-e koponyaűri vérzés, de nálatok ez most kizárt.
2013. szept. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nyugi! Lányom etetőszékből essett ki, másfél éves volt. :) Sírt egyet, aztán rohangált. És sajna az ágyról is leesett, bár az is 1 éves kor fölött volt. Nem vittem el orvoshoz. Figyeltem, lázasodik-e, hány-e, ilyesmi, de rohangált, vidámkodott. Ne sírj! Ha nagyon aggódsz, akkor vidd el orvoshoz. De a leírtak alapján nem indokolt!No de én annyira nem vagyok para-mami. Ez alkat kérdés. Valaki már rohanna.
2013. szept. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 4 és fél hónaposan fordult le az ágyról (első átfordulása volt) és szintén arcra esett de nem lett semmi baja. Aztán rá 1 hétre a pelenkázóról esett bele a kiságyba amíg én lehajoltam egy pelusért, akkor sem lett baj szerencsére.

Ha megváltozik (pl sírósabb vagy aluszékonyabb) a viselkedése akkor érdemes elvinni dokihoz de egyébként szerintem nem kell aggódod. Ha 1 napig nincs semmi változás akkor pedig teljesen megnyugodhatsz! :)

2013. szept. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nálunk háromszor fordult elő ilyen, az elsőnél fél éves volt, még csak fordulni tudott, fogalmam sincs hogy sikerült neki egy pillanat alatt átgurulni az ágyon. Én is nagyon megijedtem, de mivel semmi tünetet nem észleltem nem vittem orvoshoz, csak felhívtam. Azt mondta, hogy ha a tekintete tiszta, látható elváltozás, seb nincs rajta, nem aluszékony, figyelmes, nem sápadt, akkor nincs baj. Az orvos tanácsára 72 óráig figyeltem nem jelentkezik-e valami tünet, aztán megnyugodtam. A következő két esés éjszaka történt, ekkor már "rutinosan kezeltem a dolgot.

Sajnos nem lehet minden balesetet megelőzni :(

2013. szept. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
45%
A férjemet 2 napos (!!) korában rántotta le a nővére a másfél méter magas asztalról. Most már 40 és jól van.
2013. szept. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
16%
Az én kislányom 8 hónaposan esett le az ágyról, fejjel előre... A kórházban egyből azt kérdezték, hogy felsírt e egyből, elájult e, hányt e, aluszékonyabb e. A röntgent nem engedtem, így a kutacsán keresztül ultrahanggal megnézték, meg szemvizsgálatra kellett vinni. Így utólag már nem vinném el. Ilyenkor 72 órás kórházi megfigyelés a protokoll. Ha nincs semmi baja, láthatólag élénk, nem bágyadt, akkor nincs gond! A kórházban a főorvosnő azt mondta nekünk, hogy minden gyerek esik egyszer, ne parázzak rá. Én is bőgtem egész nap. És azóta sosem hagyom egyedül sehol. Nyugodj meg, majdnem mindenkivel előfordul!! Ne sírj, inkább hancúrozzatok egyet:D
2013. szept. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha nagyon aggódsz inkább vidd el dokihoz,ártani sosem árt.Inkább,mint baj legyen.Ha sír,nem hány és jókedvű,akkor elvileg nincsen baj.Lányom 11hós,de egy héten belül már 3x esett le háttal ás úgy,hogy pedig le tud mászni,de amilyen szeleburdi ugrálós,gondolom nem figyelt,félreült és háttal potty,feje kopp.Sírt egy darabig,majd abbahagyta és megy a dolgára mindig tovább.Kisebbként volt,hogy sarkon felmászott,majd túloldalon fejjel lassított felvételben leesett.De olyan is,hogy fel akart mászni,visszacsúszott,fenékre esett majd feldőlt.De állás közben félrekapaszkodva is borult már be a fal mellé.Ne aggódj szerintem,sokat fog még esni,nagyobbakat is.
2013. szept. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy ilyen kedvesek vagytok, megnyugodtam kicsit.

Én sem vagyok egy parázós anyuka, sőt elég lazán kezelek mindent (néha talán túl lazán is), viszont most annyira rámjött a lelkiismeret furdalás (mindamellett hogy a babát is féltem) mert sokat gondolkozom azon hogy jó ez az úgy hogy a baba mellett millió egy dolgot megcsinálok itthon, vajon eleget foglalkozom-e vele stb... És most is miért történt ez??? Mert olyan roh.dt fontos volt hogy kiteregessek mielött még elalszik. És mert úgy gondoltam hogy majd ő elalszik egyedül is, nem kellek én oda.

Figyelni fogom, remélem nem lesz baj, csak ez a piros orr ijesztett még meg nagyon. Szegényem, most olyan kis viccesen néz ki.

2013. szept. 18. 13:19
 10/12 anonim ***** válasza:
Az én fiam 7 hónaposan esett le az ágyról.Délutáni szundiból ébredt,én csak a puffanásra,majd az azt követő sírásra lettem figyelmes.Azonnal berohantam a szobába és ott találtam a földön,a hasán fekve.Felkaptam és kiszaladtam vele a nappaliba.Addigra már az apja is odajött.Én remegtem a rémülettől és sírva mondtam a férjemnek,hogy nézze meg ő,hogy egyben van-e a gyerek,mert én szörnyet halok,ha meglátok egy lógó végtagot,vagy akármilyen szörnyű sérülést.Szerencsére nem történt semmi baja a kicsinek és pár perccel később már nevetgélt,így nem mentünk orvoshoz,csak figyeltük a gyereket.Persze kutya baja nem lett,de nekem máig összeszorul a gyomrom,ha eszembejut az eset és azóta egy másodpercre sem hagyom egyedül az ágyon.Délután is kizárólag a saját ágyában alszik,mert onnan nem tud kiesni.
2013. szept. 19. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!