Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más babája csinál ilyet...

Más babája csinál ilyet éjjel, mitől lehet ez szegénykémnél?

Figyelt kérdés
11 hós kislányom szörnyen rossz alvó éjjel. Születése óta egyszer sem aludta még át az éjszakát. A kezdeti 3 óránkénti kelésnél akkor még nem gondoltam, hogy lesz rosszabb is, de lassan kiborulok. Mostanság éjjelente óránként vagy másfél óránként felébred, előtte el kezd forgolódni, mint aki nem találja a helyét, mindig a kiságy valamelyik végébe nyüglődik, beveri a fejét stb. Aztán jön a sírás, ha nem kelek fel hozzá akkor felül, feláll és addig sír, míg ki nem veszem. Van olyan is viszont, hogy visszaalszik ilyenkor, (ezért nem szoktam egyből kivenni). Ilyenkor teát vagy tápszert adok neki. A cumi nem használ, nem szereti már. Nem tudom mire gondoljak mi lehet a baj. Este 10kor, mert ekkor újra sírva ébredt, adtam neki Viburcol kúpot, jól bekomált tőle, de szokásához híven fél egykor már verte a tamtamot. Szep. szorongása lehet? Van már 8 foga, de az őrlöknek még nyoma sincs. Mit csináljak, hogy javuljon a helyzet, sokáig nem fogom bírni én sem.
2013. okt. 24. 11:52
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteket aranyosak vagytok! Estére nem is tudnám teletömni,ugyanis nem hajlandó enni semmit sem. Próbáltam már a sinlacos tápszert is, de ugyanúgy felébredt tőle éjszaka. Tudom, hogy éhes, de hiába próbálok bármit nem kell neki, tegnap is két félét főztem de a kukába kötött ki, már az eddig kedvelt levest sem eszi meg, sőt sokszor ha már kanalat lát a kezembe elfordul és jön a sírás. De nem tudok mit csinálni, muszáj vagyok neki éjjel adni tápszert, mert kéri és ha nem annyit adok amivel úgymond jóllakna, akkor forgolódik tovább és nyöszörög amig nem adok többet. Konkrétan ma éjjel is 4 dl tápszert kellett összesen bekevernem, asszem ez a rekord eddig, de ha nappal nem eszik, nem hagyhatom, hogy éjszaka is éhezen. Asszem ezt nevezik Patt helyzetnek...:(
2013. okt. 25. 09:11
 12/15 anonim ***** válasza:
Védőnő, gyerekorvos nem tud semmit se tanácsolni? Nem jó, ha csak tápszeren nő a gyerek, biztos van valami oka, h nem eszik meg mást. Kérdezz utána, ne hagyd magad lerázni! Kitartás!
2013. okt. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt ilyen, h alig evett, kész tortúra volt, mert a súlya meg nem ment rendesen. Most úgy tűnik, tejallergiája van, azóta nagyon szépen eszik, éjszaka sem kel már.
2013. okt. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

ha szereti a tejpépet, akkor adj neki azt vacsorára. az elég könnyű és laktató. a tápszert ugyanúgy adhatod neki, ha kéri.


a kedvenc nem csak plüss vagy cumi lehet. nálunk most megint a frissen mosott tetrapelus a menő. de az én kisfiam amúgy is szereti a friss ruha illatát, a friss ágyneműben jobban alszik (de szerintem mindenki)

2013. okt. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy a foga jön? Írtad, hogy ha kanalat lát elfordul, lehet cumisüvegből szívesebben eszik, hiszen a 4dl tápszer ezt igazolja.

Próbálkozhatsz cumisüvegből főzeléket etetéssel is, csak nagy lyukú legyen. Én mondjuk nem próbáltam, szóval nem tapasztalatból írom, de én ezt próbálnám a leírtak alapján. Jól lepürésíteném, hogy jól jöjjön a cumiból és adnék neki valami sütőtököt krumplival cumiból. Nem jó, hogy szinte csak tápszert eszik, mert már rég nem annak kéne fő tápláléknak lennie.

Tejpépből is sokféle van, azt is adhatod üvegből, laktatóbb mint a tápszer.

De már én is kiváncsi lennék mint mond a gyerekorvosotok vagy a védőnőtök erre a helyzetre, mert ez fura nagyon.

Vagy adj neki kenyérhéjat, kekszet, margarinos kalácsot, akár vacsira.

Igen sok féle lehet a kedvenc tárgy van akinek a párna jön be, ilyet is hallottam.

2013. okt. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!