Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha gyakran vágjuk a babánk...

Ha gyakran vágjuk a babánk haját, akkor később tényleg sűrűbb és erősebb lesz? Tapasztalat?

Figyelt kérdés
2013. okt. 27. 11:11
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Én nem tudom,h igaz -e?De én nem szeretem,ha nagyon kicsiknek mindig copfban van,mert én úgy tudom,az nem egészséges a fejbőrnek...Ez igaz?
2013. okt. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
3%

Itt már megint miféle lepontozgatás ment? Szánalmas...

Tapasztalatot kért a kérdezó, amit le is írtunk páran, nincs okunk mellébeszélni.

Nálunk igenis SOKKAL sűrűbb lett a haj a levágása óta.

Az, hogy miért, nem tudom, mert nem néztem utána, de EZ A MI TAPASZTALATUNK.

Aztán lehet újra lepontozni, pont lesz@rom, ettől nem lesz dúsabb hajatok, nekem meg kevesebb, az tuti :D

További jó szórakozást!

2013. okt. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
3%

Ja, és akkor álljon itt még egy példa, hogy újra lepontozhassatok!

Keresztlányom 16 éves koráig pár szál hajjal rendelkezett babakora óta. Megunta és levágatta. Kb. két év után kezdte újra növeszteni, azóta szép - DÚS hosszú haja van.

Fodrász (ha az) hozzászólónk biztos meg tudja mondani, miért. Ugyanis az én húgom valóban az, és elmondta miért.

2013. okt. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
29%
Na, és mit mondott a húgod?
2013. okt. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
47%
Nagyon röviden: akkor egészséges a hajhagyma, ha a hajszál hossza végig az, tehát nincs elvékonyodva a vége ( babahaj), vagy megtörve. Ezért kell a vágás.
2013. okt. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
58%
Tehát nem a dúsítás miatt kell vágni, hanem csak azért hogy a hajszálak egészségesek legyenek.
2013. okt. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
62%

Igen.

Attól, ha a hajszál egészséges, még nem több a haj, de eleve dúsabbnak látszik, mint egy elvékonyodott, törött végű.

Ennyi.

Ezért látszik sűrűbbnek, erősebbnek.

Na ki nyerte meg a vitát?

2013. okt. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, kivéve az idiótázóst, aki idióta kérdésre is időt pazarol az életéből és válaszol és még azt is gondolja, hogy a "nem" elegendő érv és az az igazság, ha Ő mondja... Na persze. Szóval a világon az egyik legmegosztóbb témakör a gyerekekkel kapcsolatos, az ember alig kap egzakt, általánosan elfogadott, tudományos választ a kérdéseire, mint pl. oltás igen vagy nem, vagy tejterméket mikortól stbstb. Tegnap ránéztem a babánk megnyírt fejecskéjére, aztán gondoltam, megkérdezek másokat is. Ennyi válaszra ne m számítottam, főleg nem ilyen harciasokra. Gyerek témakörben tényleg háborúk "törnek ki" a fórumokon. Amire jutottam ebben a vitás;-) kérdésben: ha levágjuk a baba haját és később sűrű lesz, nem fogjuk megtudni, hogy egyébként is sűrű lett volna-e, vagy a vágás miatt lett az. Ha kevés marad a haja, lehet az oka, hogy pl. uszoda után hidegben megfáztak a hajhagymák vagy hormonális okok vagy egyéb. A genetika nehezen igazolható, mert nálunk van olyan a családban, aki valószínűleg a nagyapja kevés haját örökölte, nem a szülei dús haját.. Azt nem tudjuk, nyírták-e vagy nem. Szóval, mivel a hajnak jót tesz, ezért nyíratni fogjuk neki, amíg kicsi, addig lehet. Pincsit mi sem akarunk belőle csinálni, nézni is rossz. Egy dolog még (idiótázó itt ne olvass tovább, nehogy agyvérzést kapj!): állítólag a SZŐRszál azért nő vissza ugyanarra a hosszra nyírás után (tehát nem végtelenül mint a haj),mert a szőrtüsző "érzi" a súlyát a szőrnek, hogy kisebb lesz és ezért visszanöveszti a szőrt az eredeti hosszra. Gondolom itt is eltérő vélemények lennének.
2013. okt. 28. 22:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!