Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg túl korai?

Tényleg túl korai?

Figyelt kérdés
Babám még nincs 8 hónapos, de kapaszkodva felhúzza magát állásba, és sokáig meg is tudja tartani magát. Pár napja próbálkozik vele, és ugyan nem bíztattuk, tegnapra teljesen felegyenesedett. Most rám ijesztettek, hogy túl korai, ne hagyjam. De hogy? Ülni nem tud, térdelésből csinálja, kúszik/mászik oda mindenhez, amire rátámaszkodhat, rugózik lelkesen. Tényleg nem szabadna neki még? :/ Mi baja lehet tőle? Diszlexia? Meg lehet előzni valahogy?
2013. okt. 30. 09:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Amit magától csinál attól nem lesz baja. Nem mászik? Mert a tanulási nehézségek a mászás hiányától alakulhatnak ki, nem a korai felállástól.
2013. okt. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én olyat még nem hallottam, hogy egy gyereknek meg kellene tiltani, amit magától meg tud csinálni. Az lenne tilos, ha te még fognád a kezét, segítenél neki az asztal és az ágy között átlépkedni, netán sétálgatnál vele úgy, hogy fog a két kezét. Na, az lenne gáz. Mindenesetre az tényleg igaz, hogy a kúszást-mászást és egyebeket nem szabad kihagyni, így olyan helyzeteket kellene teremteni neki, ahol erre van rákényszerülve. Szoba közepén a szőnyegen úgysem tud felállni, így kénytelen lesz elkúszni-mászni az ágyig, fotelig, ha fel akar állni. Felügyelettel építhetsz neki székekből alagutat, kis akadálypályafélét, hogy legyen kedve bújni, megszerezni egy finom falatot vagy játékot.
2013. okt. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Ja, írtad, hogy mászik. Akkor ne aggódj, nem lesz semmi baja.
2013. okt. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
vannak gyerekek, akik előbb tanulnak meg állni, mint ülni. nincs ezzel probléma. ilyet még én se hallottam, hogy valamit ne hagyj neki, ami meg tud csinálni és nem káros. pl az enyém úgy állt fel először, hogy a behajlított lábujjaira állt. na azt nem hagytam, de ha normálisan áll, az ok.
2013. okt. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!