Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2-3 éveseteket kiviszitek a...

2-3 éveseteket kiviszitek a temetőbe gyertyát gyújtani?

Figyelt kérdés

Kislányom 2 és fél éves lesz, úgy gondolom, már érteni miről szól - miért megyünk oda...? vagy korai még? Ti mit-hogyan meséltetek erről gyermekeiteknek?

Köszönöm!


2013. okt. 31. 12:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%
Mi már tavaly is kivittük, a fiam most lesz 3 éves.
2013. okt. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
48%
Nem viszem és nem is vinném. Szerintem nem neki való egy temető.
2013. okt. 31. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%

Az én lányom másfél éves múlt és kivisszük. Igaz nem is nagyon lenne kire hagynom.

Ha szoktam járni a nagyszüleim sírjához, virágott vinni év közben akkor is szoktam vinni magammal. Miért ne vinném? Nem temetésre viszem!

2013. okt. 31. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Én úgy gondolom az élet része, hogy szeretteink emlékét ápoljuk... még nem vittem ki kislányomat sosem temetőbe, de most valahogy úgy érzem talán már itt az idelye... ezért kérdeztem, hogy ki mikor-hogyan tette ezt , de az ellenvéleményeket is szívesen olvasom, ill. a miértjüket is!
2013. okt. 31. 12:17
 5/15 anonim ***** válasza:
75%
17 hónapos lesz a fiam.Máskor is volt már velünk a temetőben mamámék sírjánál, most is visszük, mert mindannyian ki szeretnénk menni gyertyát gyújtani. Így van, ez nem temetés, miért ne jöhetne ki velünk?
2013. okt. 31. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
22%

Azért nem vinném ki, mert a kisgyerek még nem ért a halált, vagy legalábbis nem úgy, ahogy mi felnőttek. Ha épp ott futkozni akar, vagy kiabálni és rászólsz, akkor nem fogja érteni, hogy miért kell szépen viselkedni, ráadásul a többi "látogatót"is zavarhatja.

Szerencsésebb a emlékeket fényképekkel ápolni, hiszen az kézzel foghatóbb, mint egy sír.

Ha már mindenképp ki akarod vinni, akkor ne a halottak napi tumultust válaszd szerintem, hiszen bármely nap megfelelő, de legalább nincsenek sokan.

2013. okt. 31. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Igen, azt nem írtam, hogy délelőtt mennénk ki vele, és egy vidéki kistemetőről lenne szó - tömegbe, este semmiképp sem vinném, azt belátom, hogy nem jó ötlet. Mondjuk, az ,hogy rászólok és nem érti miért nem szaladgálhat... sok olyan helyzet van, hogy nem lehet rohangálni, ezt nem mondanám akadálynak. Köszönöm a válaszokat!
2013. okt. 31. 12:40
 8/15 anonim ***** válasza:
74%
Mi a két lányunkat szinte születésük óta visszük a temetőbe. Nekik ez a természetes. Koruknak megfelelően kell nekik elmondani, hogy miért megyünk oda.
2013. okt. 31. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
74%

A 3 éves kisfiamat ki akartuk vinni, de megmondta, hogy nem akar jönni.

Nem is értette, hogy ha a papa az égben van, akkor a sírnál mit csinálnánk...

(1 éve halt meg, a temetés után visszamentünk vele, látta a sírt, emlékszik a papára, de most elzárkózik, tiszteletben tartjuk, majd, ha ő akar menni, akkor visszük.)

2013. okt. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
36%
Nem viszem és nem is vittem. Ha nagyobb lesz, akkor is itthon gyújtunk vele gyertyát egy fénykép mellett.
2013. okt. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!