Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek milyen problémája van...

Kinek milyen problémája van az anyósával/családdal? Hogyan kezelitek, oldjátok meg a konfliktusokat vele/velük?

Figyelt kérdés
2009. nov. 15. 10:44
1 2 3 4
 11/39 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszi a válaszokat látom nem vagyok egyedül az anyósprpblémával!!

Nálunk is érdekes a helyzet mi 8 éve vagyunk együtt a párommal és 1 éve vagyunk házasok.Más városból származunk a párommal,de hazaköltöztünk a páromék városába,hogy ha unoka lesz láthassa mindenki.Jól kijöttem az anyósommal,mindig mondtam,hogy nekem nincs is anyósom mert olyan sértő ránézve ez a szó.De mikor megszületett a babánk 4 hónapja azóta megbuggyant.Anyum(30 éve szülésznő) volt velem az első 3 hétben szülés után ,ezt már nem bírta megemészteni,mert ő akart ott lenni.Sok gondom volt a szoptatással,mert van egy alapbetegségem,de mindent megpróbáltunk.Erre ő azt mondja,hogy herótja van attól,hogy én nem tudok szotatni és fennhangon mondja nálunk kezében a babával,hogy nincs itt egy nő aki normálisan megetetne.Emellett nem bírtam enni az első 3 hétben,nem tudom mi volt velem de se étvágyam nem volt ha meg bírtam enni akkor kihánytam,megjegyzése:miért most fogyókúrázom!Babám koraszülött volt és szegényke csak evett és aludt az első 1 hónapban.Mikor jött anyós mindig azt mondta,hogy megint feleslegesen fáradt ide(5 percre laknak és 2 autójuk van)mert alszik a gyerek.Nem ám,hogy szép és elcsodálom a kiságyban ááá.Ja és direkt csöngetett,hogy felébredjen a baba és ha nem figyeltünk addig macerálta a kiságyban,hogy felébredt.Állandóan a kis száját puszilta amitől a falra mászom.A párom szólt neki,hogy még kicsi és nem is szereti erre ő én szeretem és az lesz amit én akaraok majd megszokja.Na nem ám ő a 60 évével alkalmazkodik ááá majd az 5 hetes kicsi.Meg sosem szólt,hogy jön csak nyomta a csengőt,hogy itt van.Ezért is szólt a párom neki,hogy bármikor jöhet de elötte 10 perccel szóljon oda ki tudja,hogy szoptatok e vagy más.Erre bőgve elrohan,hogy neki be kell jelentkezni persze anyukám itt lakhatott 3 hétig,Ha eljön csak a megjegyéseket teszi,hogy miért fűtünk a kicsire,meg miért volt rajta sapka,mert ő látni akarja a haját.És folyton rázza a gyereket úgy,hogy szegénykének visszajön a kajcsi.Meg refluxa van a babának és a doktornő mondta,hogy ne altassuk hason ameddig nem tud megfordulni magától erre ő hasra teszi le mert a barátnője is hason altatja a gyerekeit.Sértődés volt abból is,hogy 2 hetesen nem engedtük meg neki,hogy kivigye mutogatni a fiamat a munkahelyére.Hazukságokkal tömi a párom fejét,hogy én nem veszem fel a telefont mikor hív(sosem volt ilyen),de van,hogy 3 hétig fel se hív.Sőt 2 hónapja nem is jött,de elvárja,hogy mi hurcibáljuk öltöztessük a kicsit.A másik hogy azért sír nála a gyerek,mert én ellene hangolom(könyörgöm,hogy lehet egy 10-12 hetes babát más ellen hangolni???)egyerűen nem úgy fogja a gyereket ahogy lenni szeret és nem is hajlandó,mert neki úgy kényelmes .Aztán zokogva visszaadja,hogy be kell vennie egy nyugtatót mert nem bírja,hogy sír.Én majd belehalok,hogy ordít a fiam a kezében,de nem kérem vissza mert akkor az lesz,hogy fogni sem hagyom.Meg megkértük,hogy ha megfogja a gyereket előtte mosson kezet mert ki tudja mit fogott előtte(ezt mi is megtesszük mindig)erre,hogy ő koszos azért mondjuk.Na a kedvencem mikor a kezében a gyerek és mondja neki,hogy panaszkodjál mert tudom otthon ütnek-vernek,bántanak enni sem adnak,bezzeg itt a mamánál milyen jó neked,mejd a mama elmegy gyesre veled,hogy tisztességesen felnőhessél.Naaa ez verte ki a biztosítékot nálam.Nem szóltam be neki,de megmondta a páromnak,hogy én többet nem megyek hozzájuk és hozzánk is csak akkor jöhet ha ott van a férjem.

Ti hogy állítanátok le?A párom már elmondta neki szépen a problémákat de ő fel sem fogja!

Miért viselkedik így???

Jó hosszú lett bocsánat!:)

2009. nov. 17. 11:19
 12/39 A kérdező kommentje:

Kedves 10:53-as válaszoló!

Téged és a többieket sem irigyelem.

Nálunk sem mer anyós szemtől szemben provokálni csak a hátam mögött.Amúgy én egy rettenetesen béketűrő ember vagyok és sosem beszélnék vele se sértőn se agresszívan,hiszen ő a férjem édesanyja,de azért ha így megy elbeszélgetek vele.

Amúgy anyum is tisztára más.Ő nem szól bele semmibe 100km-re lakik tőlünk,de minden hétvégén leutazik hozzánk,hogy tehermentesítsen és elmehessünk a férjemmel egyet vacsizni vagy moziba.És legalább egy ill. két éjszaka ő kel fel a picurihoz éjszaka.

Persze anyósomnak ez is baj,de ő egyszer nem mondta,hogy elviszi a picit egy órát sétálni addig takarítsak vagy pihenjek.

2009. nov. 17. 11:27
 13/39 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

Az én anyósom is ilyen nem akarok beleszólni.....de mégis belepofázok fajta. Ő óvónő és a múltok az mondta a gyereknek hogy majd jár te mamához oviba mert itt nem jó az óvoda,és nálam leszel hétköznap. Persze álmaiban hagyom hogy a gyerek 60 km-re legyen tőlem nála hétköznap nem neki születem. Most hétvégén is itt volt fogta a gyereket amikor bekakált közölte, hogy olyan büdös biztos besz@rt és a kezembe nyomta. Az én anyukám megteszi azt, hogy tisztába teszi ha nála történik.Mikor megszületett a pici itt volt 3 napig tök feleslegesen, de ha azt mondom ne jöjjön vérig sértődik. Akkor tápszerezni akarta a gyereket mert biztos nincs elég tejem,mert neki sem volt és az ő anyós s hozott tápszert. A férjem meg néha meg sem hallja miket mond az anyja.

Remélem én nem leszek ilyen anyós!!

2009. nov. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:

Nem semmi!Miért van az,hogy az anyóssal vannak gondok,az Anyukánkkal meg nincs.Ezen már gondolkodtam,de nem jövök rá...Hát az biztos,hogy én nem leszek ilyen buggyant agyú anyós majd annak idején. :)

Egy válaszoló voltam.

2009. nov. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 A kérdező kommentje:
Talán azért van,hogy a saját anyuddal nincs annyi probléma mert ő nevelt.Ismeri az igényeinket és a szükségleteinket.Valószínűleg ezért,de gondolom vannak kivételek is ahol az anyás nagyi a probléma.
2009. nov. 17. 12:06
 16/39 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok! Anyósomat hagyjuk, de anyám sem egyszerű.

Anyósom pont az ellentettje a tieiteknek, soha semmiről nincs véleménye, mindent leszar, semmiben nem segít soha el nem jön. Mindig mi visszük a 8 hós kislányomat. HA nem visszük akkor sincs semmi. Bezárkózós fajta, de legalább nem várja el, hogy sokat ott legyünk.

Anyával minden nap beszélek, mindig lehetett rászámítani, de ahogy nő a kicsi annál kevesebbet alszik, többet hisztizik stb.. Na a lényeg azt vettem észre, hogy anyámnak is egyre csökken a gyerek utáni vágya. Most már úgy kel könyörögni neki hogy egy óra hosszára jöjjön és vigyázzon rá. 3 hónapja meg otthagytuk náluk 2 napra mert volt egy halaszthatatlan elintéznivalónk a férjemmel.Tök jó volt minden.

Sok gondjuk van az igaz, de azért összekaphatná egy kicsit magát. Nekem a tö.öm kivan mindenkivel. Nem igaz, hogy senkire nem lehet számítani, pedig 30km-re vannak, de most már bánom hogy nem 330-ra, legalább nem idegesítene, hogy nem seít senki, mert senki nem lenne a közelben, így meg bánt a tudat.

2009. nov. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
100%

Jó a kérdés:))

Regényt tudnék írni,de most nem teszem:)

A legutóbbi-tegnapi sztori ,még friss..


Anyukám és az anyósom kiakadtak,sőt elmondtak mindennek,mert 4 hós lányomnál látogatási tilalmat rendeltem el-az influenza végett:)


Hááát,akkora balhé lett belőle,rámcsapták a telefont és nem beszélnek velem.



Először én is kiakadtam,hogy miért nem lehet ezt megérteni,(egy faluban lakunk)

de mostmár csak nevetek rajtuk.

2009. nov. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
100%

anyósom mindig az ő fiához hasonlítja a kisfiamat,mindig hangoztatja,hogy az ő fia ekkor már ezt-azt csinált.

engem ez idegesít a legjobban.

2009. nov. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
Az én anyósom hetekig nem jön, csak akkor látja a lányunkat, ha a férjem elviszi hozzájuk. A férjem egyedüli gyerek és így unokája is csak tőlünk van. Ezért nem értem hogy miért ilyen. Mondjuk ha nagy ritkán eljön akkor is csak apósommal. De akkor is minek, mert beszélgetni nem lehet vele, mert semmihez nem tud hozzászólni. Nincs szocializálódva, mert csak a munkahelyére jár és azon kívül sehova. Van 2 kutyájuk, azok a gyerekei. Apósom és a férjem tudják hogy nem csípem. És szerintem ő is. De nem érdekel. Ha egyszer lesz valami alkalom el fogom neki magyarázni a dolgokat.
2009. nov. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Az én anyósom alapvetően nem egy beleszólós fajta, de azért már nekem is "meggyűlt vele" a bajom. Egészen addig nem volt probléma, amíg el nem adtuk az előző lakásunkat és amíg megtaláltuk a jelenlegit, odaköltöztünk hozzá. 5 hónapot laktunk ott. Itt már az első héten összetűztem vele. Kezdődött azzal, hogy anyukám mióta a baba megszületett (2008.májusában) minden nap kijött hozzánk napközben (nyugdíjas), eleinte ugye segített, amíg bele nem jöttem, utána már inkább csak unokázni, de ha valamit kellett csinálnom, akkor addig foglalkozott a gyerekkel. Anyósnak ez szúrta a szemét és amikor odaköltöztünk hozzá, akkor először finoman megkért, hogy az anyu ne járjon minden nap ki. Én mondtam, hogy tiszta sor, nekem valóban egyedül kell boldogulni a gyerekkel, de megtiltani nem fogom anyukámnak, hogy unokázzon, ha ahhoz van kedve. És hát nyugdíjas, tehát ráér. Én ilyen apropóból nem szóltam anyunak, hogy másnap ne jöjjön, jött is, ahogy szokott (apukám is). És amikor anyós este hazajött a munkából, szabályosan nekemesett, hogy hallotta, hogy megint itt volt az anyu és hogy képzelem, amikor megbeszéltük. És jött a szokásos szöveggel, hogy ez az ő lakása stb.... No én akkor nagyon bepipultam (férjem is) és megmondtam neki, hogy ha az nem tetszik, hogy az ő lakásába jön az anyu unokázni, akkor elmegyek napközben az utcára kiviszem a gyereket, csak hogy az anyu láthassa. De nekem senki nem fogja megmondani, hogy az anyám mikor és hányszor jöjjön az unokájához! Amikor és ahányszor és ameddig a kedve tartja. No itt kezdődtek a konfliktusok, innentől én már nem tudom igazán szeretni, kedvelni. Arról nem is beszélve, hogy gyakorlatilag azt mondta (nem szó szerint), hogy rossz anyának tart, mert nem úgy közeledem a gyerek felé, ahogy ő normálisnak tartja (pl. nem énekelek neki). Persze énekeltem én, de sosem voltam nagy éneklős, és ezt inkább arra tartogattam, amikor ketten voltunk a babával. Én pedig mondhatnám, hogy rossz nagymama.... Kb. 5 hónapja nem dolgozik. Kb. 1 órányi útra lakik tőlünk. Férjem 2x is mondta neki, hogy amennyiben szeretné látni az uncsiját, nyugodtan jöjjön el hétközben is bármikor (előtte elég egy telefon). Vagy velem nem akar találkozni vagy lusta, de amióta a férjem mondta neki, hogy jöjjön (kb. 3 hónapja), egyszer sem volt. Pedig a férjem azt is megmondta neki, hogy ha miattam nem jönne, én félretettem a régi sérelmet, ne érezze emiatt rosszul magát, de akkor sem jön. Akkor látja az unokáját, akit pedig szeret, ha mi visszük. A házbéli barátnője pedig amikor kórházban volt, oda bement látogatni. No szóval nekem most ez böki a csőröm.... Bocsi,hogy hosszú voltam, de kikívánkozott. 18 hónapos kislány anyukája.
2009. nov. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!