Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek milyen problémája van...

Kinek milyen problémája van az anyósával/családdal? Hogyan kezelitek, oldjátok meg a konfliktusokat vele/velük?

Figyelt kérdés
2009. nov. 15. 10:44
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
Jaj de jó hogy nem vagyok egyedül, azt hittem belőlem hiányzik a tolerancia, annyira idegesít az anyósom! Egy városban lakunk (autóval 10 perc) és egyszerűen lusták eljönni, én meg nem vagyok hajlandó hetente egynél többet menni hozzájuk és persze mondja miért nem megyünk gyakrabban. 4 hónapos a fiam és 3-szor voltak nálunk, legutóbb negyed órára, akkor szóltak, hogy már mennek, mert pihenni akarnak! Kértem őket első alkalommal hogy ne jöjjenek teljesen váratlanul, legalább fél órával előbb szóljanak, de nem!! Úszott a lakás, náluk meg a földről is lehet enni, akkora a tisztaság, tudom hogy meg volt a véleménye és kipletykál a testvéreivel épp ezt akartam elkerülni. Ja anyukám aki 80 km-re lakik busszal eljön minden hétvégén amikor csak tud, pedig ő dolgozik, anyósomék meg ráadásul nyugdíjasok, és egész nap semmi dolguk, a központban laknak, még kertjük sincs. Meg amikor ezerszer elmondok neki valamit és ő 1001-szer is elmondja, hogy biztos ez-meg az van a gyerekekkel, azért sír. Számtalanszol észrevettem már hogy kibeszél a hátam mögött, szemtől-szembe persze semmi. Ja a legjobb két dolog: Hogy amikor olyan pici volt a férjem, mint most a fiunk, mindig azon aggódott, nehogy meghaljon!! Normális dolog ilyet mondani? Legutób meg sétáltunk (muszáj volt már őt is elhívni), bementem a gyógyszertárba, az anyósom meg addig eltűnt a gyerekkel, a telefont 15 csörgés után vette fel és nem értette mi bajom... Na millió dolgot tudnék még írni, csak az bánt, hogy a férjem nem veszi észre milyen az anyja. És nehéz megállni nem felnyitni a szemét.
2009. nov. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt hittem, hogy csak én vagyok ilyen "szenya", hogy nem bírom magam körül elviselni az anyósomat. Egyszerűen felmegy a vérnyomásom már attól is, ha kezébe veszi a fiamat. Ő is mindig mindenről tudni akar. Még ha átmegyünk vásárolni a szomszéd városba (kb. 10 km) akkor is elvárja, hogy sms hogy megérkeztünk és sms hogy visszaértünk. Mondtam a páromnak, hogy kész röhejek vagytok. Még jó, hogy azt nem akarja tudni, hogy mikor menstruálok. Mikor megérkezik kikapja a gyereket a kezemből és elkezd rászuszogni meg nyalni-falni. Hülyét kapok tőle! Ha éppen alszik a gyerek, addig beszél fennhangon, míg fel nem ébred. Baromságokat beszél neki egyfolytában. Kiakasztó. Mondtam is a nővéremnek, hogy ha én is ilyen hülye leszek anyós koromra, inkább lőjön le.
2009. nov. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
72%

Hát sajna (válaszolván egy korábbi kommentre), szép szóval, úgy néz ki, leállítani nem lehet ezeket az anyósokat. Bennem, szerencsére, elég erősen dolgozik az "önérdek", persze ma már beleértve a kislányomat is, és engem egy fikarcnyit sem érdekel, hogy mennyire sértődik meg az anyósom bármin is. Nem vagyok hajlandó alárendelni kislányom és önmagam annak, hogy Ő mit szeretne, vagy neki mi esik jól. Eszem ágában sincs egy 9 hónapos kisgyermekkel egy 54 éves felnőtt emberhez alkalmazkodni. Én kerek perec megmondtam Neki, hogy márpedig az van, amit Én mondok/akarok, akkor is, ha ott vagyunk Náluk. A gyerek azt és akkor eszik, amit Én modnok, akkor alszik, amikor Én mondom, ha fel meri ébreszteni, nem állok jót magamért, és egy az egyben közöltem Vele, hogy nem tűröm a kéretlen észosztást. Plusz, hozzátettem, hogy ha nem tetszik a rendszer, nem jövünk soha többet. Nekem nem probléma, az sem érdekel, ha soha többet nem látom. Mocskosul beijedt, meg meg is sértődött, kegyetlen távolságot tart azóta, alig mer rámnézni, de azért, persze, sunyi módon próbálkozik dolgokkal, de ezt meg úgy kerülöm meg/el, hogy egy másodpercre sem hagyom egyedül kislányomat Vele. Szóval, be van fenyítve rendesen. Férjemet amúgy nem érdekli a szitu, természetesen mellém áll, ha nekem van igazam, szerencsére nem fél szembeszállni az anyjával, de úgy alapjáraton nem foglalkozik az anyjával.

Én úgy látom, hogy ez a probléma a fiús anyukákkal fordul elő általában, főleg, ha csak fiaik vannak (mint anyósomnak). Valahogy az anyák nem babusgatják úgy a felnőtt lányaikat, mint a fiaikat, talán mert talpraesettebbek a csajok? Vagy nem tudom. Mindenestre leginkább a fiús anyukák hülyülnek meg, és látnak vetélytársat a menyükben, mert nehogymár egy másik nő, aki ráadásul a lányuk lehetne, bármit is jobban csinál, mint Ők. Tök szánalmas....

2009. nov. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:

Az én anyósommal semmi gond nem volt, amig ki nem derült, h terhes vagyok, és h össze akarunk házasodni. Onnantól kezdve állandóan a hátam mögött beszélt szegény férjemnek, már nem mert hazajönni tőlük, mert az anyja mindig pofázott neki valamit. Meg ismerősöktől érdeklődött,h mi jól vagyunk-e, jól élünk-e, mert mi semmit sem mondunk neki. Aztán mikor megszületett a kislányunk, akkor megváltozott, v inkább vissza, jó néha az agyamra megy, mert szeret mindenbe beleszólni, mindent tudni, mindent inézni, de a gyereke körüli teendőkbe sosem szól bele, az ugy van, ahogy én mondom.

Egy valami viszont nagyon bossaznt,h még mindig tartja a kapcsolatot a férjem első feleségével. A nő odajár, trécselni, elkiséri a ngyfiut,(férjem első házasságából született fia) aztán ottragad. Ez bosszant engem, h miért nem mondja meg annak a cafkának, h neki ott helye már nincs. Mind1. 40 km-re laknak tőlünk, igy 2 hetente találkozunk, ha valaki nem betegszik meg, mert akkor nincs találkozo a kicsi miatt.

Még az az egy bossaznt, amikor anyósom rinyál, h nem megyünk, vagy kevés időt vagyunk ott, h ők miért nem tudnak eljönni? Anniy nekik is mint neküönk, nekik is van kocsi, itt is el tudnának tölteni egy pár órát.

Anyámmal nincs gond, vele ha bajom van, megmondom neki kerek perec, ő velünk lakik, csak külön lakrészben. Ő az egyetlen segítségem, mert a férjem rengeteget dolgozik.

2009. nov. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
Teljes egyetértés az utolsó válaszolóval:)
2009. nov. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
Bocs, utolsó elöttivel:)
2009. nov. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:

14:02-nek tökéletesen igazat adok!Nagyon hasonló a szitu nálunk is. :)

Persze a többi válaszoló is nagyon jókat írt! És tényleg én is úgy érzem,hogy a fiús gyerekeknél van ez az "anyós elleni támadás".Hát tényleg nem semmi... :)

2009. nov. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
Ja és még valami!NE hagyjuk magunkat!:))))
2009. nov. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:

Ez egy túllihegett téma....

Hogy anyós nem etetheti, hogy anyós nem sétáltathatja...

Hát nálunk semmi ilyen gond nincs, csodásan megvagyunk anyósékkal, dédivel és szüleimmel is.

2009. nov. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
100%

Hát kedves 15:29-es, nagyon irigyellek!

Sajna az én anyósom se szent. Ha eljön az unokájához, állandóan ez az első: evett rendesen? jól aludt? kaki volt? mennyit evett? De mindig. mintha vizsgáztatna!

Most meg...napok óta nem jött mert az utolsó látogatásakor fel akarta kapni a kicsit amikor sírt ( tudja nagyon jó hogy nem ehhez van szoktatva a pici, mert nem akarjuk éjszaka is felkapkodni ha sírni fog ), és mondtuk hogy NEM. Lehet ringatni őt a pihenőszékben, beszélgetni vele, játszani, de nem kapkodjuk fel. Erre ő felállt, elbőgte magát és elrohant úgy, hogy becsapta maga után az ajtót. Párom utána ment hogy mi baja van, és azt üzente: nem szeretjük a gyerekünket mert hagyjuk sírni... Hát nem tudom elmondani, mennyire rosszul esett ez nekem! Mintha szíven ütöttek volna. Hogyan kérdőjelezheti meg bárki is, hogy szeretem-e a kicsi fiamat???

Azóta nem jön. Pedig neki kéne, Ő csinálta a fesztivált.

2009. nov. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!