Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A Ti párotok mennyire veszi...

A Ti párotok mennyire veszi ki részét a gyereknevelésből? Segít? Milyen feladatokat végez el?

Figyelt kérdés
Akinek nem túl aktív, mennyire hatott ki a kapcsolatotokra? Változott?
2013. nov. 2. 12:40
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Az enyém nonstop dolgozik. Ha épp ráért mikor még itthon dolgozott,akkor keveset játszott velük,mostanában ha kell leült a naggyal tanulni mikor nekem már nem volt türelmem- úgy elnéztem,hogy ahhoz képest,hogy Ő az,aki azt mondja magáról,hogy nem apának való,csuda türelme van :-) legalább is olyankor,amikor nekem már semmi.

Enni szokott volt adni Nekik ha én nem értem rá,és ha kellett kiengedte a nagyobbaknak a vizet-bele tette őket,kivette őket,akit kellett törölt,öltöztetett. - igen ritka alkalmak voltak ezek,de jók voltak :-) - míg itthon dolgozott.

Most minden rám szakad,havi 2x jár haza pár napra,akkor is alszik és utána oda van-mindig vagy bevállal valami melót,vagy a kocsival van valami,vagy kint csinál valamit- pl a hét elején volt itthon,akkor a házat másodolta- Az esetek többségében akkor szokott hazaérni,mikor alszanak a gyerekek.

De pl szakít időt hogy a suliba a szülőire elmenjen,vagy évnyitóra elvitte a nagylányt (elsős,én meg itthon voltam a kisebbekkel,van közte anyatejes is,ezért vitte Ő). Ha tudjuk,hogy lesz valami,amikor jó ha itthon van,akkor úgy alakítja,hogy itthon lehessen. Nagyszerű férfi,nagyszerű apa!!!!


éppen ezért azt írom,hogy semmit nem változott a kapcsolatunk- mivel nem tudok patyolatot tartani,ezért veszekszünk néha,de ennyi. Ettől ugyan úgy szeretjük egymást,nem hánytorgatom fel hogy soha nincs itthon,nem tölt sok időt a gyerekekkel. Neki megvan a munkája,néha többet is vállal mint kellene,nekem pedig jelenleg az a melóm,hogy a gyerekekkel legyek ha kell,nevelgessem Őket- de nem szokott bele szólni ebbe. Nem vagyunk az a család,aki azt vallja,hogy "a férfi dolgozik,az anya nevelje a gyerekeket,vezesse a háztartást". Ha én is dolgoznék,megosztottan csinálnák az itthoni dolgokat is.

2013. nov. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
75%

Az en ferjem amolyan "minta-apa", rengeteget segit, akar keres nelkul is. Furdetni egyutt szoktunk, pelenkat nagyon szeret cserelni, mert a lanyom olyankor mindig gagyoraszik neki, vigyorog, amolyan kis rituale lett ez kettejuk kozt. Amig en szoptatok addig o szokta megcsinalni a tapszert.


Engem nagyon meglepett egyebkent, hogy ennyire jo apa valt belole, de nyilvan nagyon orulom neki:)

2013. nov. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
2 gyerekünk van, a kicsi nagyon sírós, így kénytelen besegíteni, de szívesen segít szerintem. A nagyot ő intézi, sokszor altatja is. Amíg csak a nagy volt csak kérésre segített éj játszani is kb 1 éves korától tud vele.
2013. nov. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!