Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az újszülött csecsemőt meddig...

Az újszülött csecsemőt meddig szükséges este is szoptatni? Mik a tapasztalataitok? Ha esetleg kis tápszerrel keverem az anyatejet, akkor lehet, hogy jóllakottabb és végigalussza az éjszakát?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, hogy a tápszer laktatóbb és a baba átalussza az éjszakát.
2013. nov. 5. 15:50
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
81%

Tényleg nem azon múlik, hogy mit kap. Az anyatej + tápszer hasfájást okozna? Eszerint babák ezrei, akik pótlást kapnak, mind szenvednének? Legfeljebb abban az esetben, ha túleteted. Nekem eddig mind a 3 babám kiköpte a cumit, cicit, ha jóllakott, bár tudom ez nem feltétlen van így mindenkinél.

Ha amúgy van elég tejed, akkor csak ezért ne kezdj el tápszerezni, mert ugyanúgy fel fog ébredni. Nem hinném, hogy a tápszer laktatóbb, inkább azt mondanám, hogy nehezebben emésztődik, mert mégiscsak egy mesterséges dolog, akármennyire igyekeznek az anyatejhez hasonlóra készíteni.

2013. nov. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
49%
Igen, okozhat hasfájást, ha a baba egy étkezésen belül kap anyatejet és tápszert is, ezért ha valaki fej, akkor azt ajánlják, hogy gyűjtse össze és külön étkezésnél adja, ne minden étkezésnél kicsi tejet, plusz tápszert. Nyilván ha valaki szoptat és úgy nem elég a teje, akkor még mindig jobb, ha azt a keveset odaadja neki és utána ad tápszert, mintha csak tápszert adna, de akkor is okozhat hasfájást és akinek van elég teje, mint a kérdezőnek ott ez is egy szempont.
2013. nov. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Úristen 8-as! Hogy te mekkora egy alja söpredék vagy! H lehet ilyet mondani annak, aki feltett egy egyszerű kérdést, ami minden normális anya fejében megfordul? Látszik, h mit képzelsz magadról, de feljtsd el sürgősen, mert a töredéke sem vagy annak, ami az ocsmány gondolatokkal teli fejedben van magadról. Idióta!
2013. nov. 6. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
79%-os... Te ezt honnan szeded, hogy a tápszerpótlás okozhat hasfájást? Mert érdekes módon én még se védőnőtől, se gyerekorvostól, se semmilyen SZAKEMBERTŐL nem hallottam ilyet. Lehet, hogy az a gyerek akkor is hasfájós lenne, ha csak tápot vagy csak anyatejet kapna.
2013. nov. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!