Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem szereti ha kanállal...

Miért nem szereti ha kanállal etetem?

Figyelt kérdés
11 hós babám egyik napról a másikra nem hajlandó enni semmi olyat ami kanállal adok.Elkezd sírni, kifeszíti magát, rázza a fejét. Ha a kezemből etetem azzal nincs semmi gondja pl. kenyér+sajt.
2013. nov. 5. 22:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem jön a foga esetleg és nem szereti hogy a kanál hozzáér az ínyéhez.
2013. nov. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Milyen kanalat használsz? Lehet éles a széle...

Ha műanyag, akkor nem tudom..


Próbáld meg felkelteni az érdeklődést a kanálra (vmi motivum, vicces színes izé.. stb )

2013. nov. 6. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az enyém is pnt most csinálja ezt,de hozzá még keveset is eszik,az enyémnek szerintem a foga a baja,mert jön 2 hátsó neki.Szinte csak a tápszert fogadja el,remélem nem sokáig tart.A Tiednek nem jön a foga?
2013. nov. 6. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A lányom is ennyi idős volt, amikor nem engedte magát kanállal etetni. Ettől kezdve csak olyan darabos ételt evett amit kézzel megtudott fogni:(

Hát katasztrófa volt, mert finnyás is volt, de a tésztákat ette meg a husit, illetve néhány zöldséget, kenyér, sajt falatkákat.

Viszont 1,5 évesen gyönyörűen evett önállóan villával.

2013. nov. 6. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem jön a foga és a kanállal sincs semmi gond. Szerintem adom neki darabokban a zöldségeket, gyümölcsöket majd elrágcsálja. Érdekes mert a krémtúrót elfogadja kanállal. :)
2013. nov. 6. 11:23
 6/6 anonim ***** válasza:
Kisfiamnak is volt egy ilyen korszaka 11-12 hónapos korában. Semmit sem tudtam neki kanállal adni, sőt ő még a kezemből sem ette, csak ő magának. Katonáztam neki kenyérfalatokat, az etetőszék tálcájára raktam, és onnan felcsipegette. Vagy karikáztam banánt, vagy párolt zöldségeket, tésztát raktam elé. Nagyon nehéz időszak volt, mert nem sok minden van, amit maga tud(ott) enni, ráadásul válogatós is a drágám, de elmúlt. Most 14 hónapos, most ott tartunk, hogy esze ágában sincs egyedül enni, újra nekem kell etetni KANÁLLAL! Szerintem ez csak ilyen időszak nálunk, hogy ki akarják próbálni, hogy így is lehet enni, de majd idővel rájönnek, hogy azért mégiscsak jobb, ha anya etet.
2013. nov. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!