Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem tudunk kialakítani...

Miért nem tudunk kialakítani már egy napirendet?

Figyelt kérdés
10,5 hónaposommal egyszerűen képtelenség megtervezni egy napot. Mindenhol azt olvasom, hogy az ilyen korú babáknak már megvan a napi rutinjuk és itt konkrétan az alvásra gondolok. Mindenki le tudja rakni x időben a gyereket aludni csak én vagyok ennyire béna? Egy-két hétig tart egy rendet és szépen követhetően vannak a pihenői aztán megint nem. Már kezd egy kicsit elegem lenni mert ha intéznivaló is van nem tudom milyen időpontra beszéljem mert fogalmam sincs, hogy Ő mikor akar majd aludni. Ja és az altatás nálunk csak ciciztetés formájában működik amúgy meg lehet olyan hulla fáradt, hogy dől jobbra balra akkor sem tudom sehogy máshogy elaltatni. Ha így megyünk valahova, hogy rájön, hogy álmos akkor amíg haza nem érünk hisztizik folyamatosan. Már nem bírom ezt az ugra-bugrát főleg, hogy éjjel sem alszik normálisan, többször fent van. Másnál is van így? Adnátok valami tippet mit csináljak vele?
2013. nov. 7. 10:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Tippet a napirend kialakítására nem tudok,mert ez nekem sem ment,szóval nem csak te vagy béna :)Én sem tudtam meghatározott időben letenni aludni,mert ha épp akkor nem álmos akkor mit csináljak vele,szóval akkor altattam,mikor láttam ,hogy álmos. Igyekeztem ilyen pici korban a férjemmel együtt menni intézni bármilyen dolgot is,az én lányom is többnyire cicin aludt.Próbáljatok meg ketten menni vele ha dolog van,én volt,hogy Mamámat vittem magammal,mikor pl.fogászatra mentem vagy ilyenek.Vagy hagyd otthon Anyukádra,Anyósra ha megteheted.
2013. nov. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm a választ. Sajnos segítségem nulla. Anyuék, anyósék 150-200km-re a párom meg csak este jár haza munkából. Ezért is nehéz nagyon, szinte semmit nem tudok csinálni normálisan és ettől már a falra tudnék mászni. Azért jó lenne ha ez változna:-(......
2013. nov. 7. 11:27
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld fokozatosan, először a sétákat mindig ugyanabban az időben, meg az étkezést, a fürdetést...., aztán majd hozzá idomul a kicsi alvásban is. Ne aggódj, menni fog:) Nekünk is csak 1,5 éves korától aludt a kicsi ugyanabban az időben, egyet délelőtt és egyet késő délután. Addig össze-vissza. Ebben az időben úgy csináltam, hogy ébredés után intéztük a dolgokat, mint orvos vagy vásárlás, mert akkor tuti nem alszik egy ideig.
2013. nov. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Audj jól gyermekem című könyvet szerezd be, pdf formátumban letölthető, benne van a megoldás! Nálunk 7 hetes pici már egyedül alszik a kiságyában, mert követtem a könyv leírását. Az elején nehéz, ha már nagyobb a baba akkor főleg, de 2-3-4 nap energia ráfordítással ha követed a könyv leírásait, akkor sikerülni fog. Én is a tv-ből értesültem erről a könyvről, amikor Ördög Nóra nyilatkozott, hogy volt hogy óránként kelt a babája éjjel, és kínszenvedés volt visszaaltatni, és nála ez a könyv segített. Nos én is letöltöttem ezt a könyvet! ÉRDEMES!
2013. nov. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az étkezések és a fürdés altatás ideje az tartva van,egyedül az alvást nem sikerül belőni valahogy Neki:-) Utolsó köszönöm a tippet, mindenképp letöltöm és megnézem mert az éjszakáktól már kezdek végleg kidőlni. Szép napot mindenkinek.
2013. nov. 11. 06:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!