Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kell a napirendet...

Hogyan kell a napirendet kialakítani?

Figyelt kérdés

6 hetes a babám. Általában jó baba. Az estéket sikerült már beállítani(fürdés-szopi-ágy minden nap ugyan abban az időpontban) és már éjszaka is szépen alszik(hajnalban kel enni). Azonban a nappok össze-vissza vannak. Ott kezdődik, hogy minden reggel teljesen máskor ébred. Van,hogy hajnalban 3kor eszik, aztán 6kor ébred, de nem éhes és csak 7kor hajlandó enni. Van hogy fél5kor ébred hajnalban, eszik és visszaalszik fél8ig stb. Evés után vagy visszaalszik, vagy nem...ez lutri. És az összevissza ébredés, reggeli alvás miatt még véletlenül sem alakul ugyan úgy 2 napunk.... Napközben is van mikor 2-3 órákat alszik, de van olyan napunk mikor 20 percekre ájul el akármit is csinálok.

Hogyan lehetne segíteni a babámnak beállítani a napirendet? Vagy túl korai még ez? Ti hogy csináltátok?


2012. márc. 8. 09:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez nálunk is így volt ennyi idősen, mindig ahhoz tudtam igazodni, hogy hogy indult a reggel, hánykor kelt a kislányom. Előbb-utóbb szépen be fog állni, ha tudod, akkor tedd le este nagyjából ugyanabban az időben.
2012. márc. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nekünk az esti rituálé viszonylag korán összejött, de a napirend pont a fentiek miatt kb 8hós korára sikerült és az alvás miatt a mai napig változik (13hós), szerintem ne akarj akár órára pontos napirendet sem összeállítani, inkább fix pontokat a napotokban, amit megtanul, pl délelőtt sétáltatás, mindig szopi után, vagy reggel amikor felkel, mindig játszószőnyegen bolondozás és ahogy cseperedik, úgy bővíted a kört és aztán lesz egy kerek egész. Amíg összevissza alszik, összevissza szopizik, ne várj ettől az egésztől egy kerek rendszert, korai még.
2012. márc. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem órához szeretném igazítani a gyereket:), csak jó lenne tudni pl., hogy mikor felébred reggel(bármikor is legyen az), akkor utána ébren van-e egy kicsit és csak később eszik és alszik,vagy egyből visszaalszik. Tehát nem az óra lenne a lényeg, hanem hogy KÖRÜLBELÜL ugyan azt igényelje reggelente.
2012. márc. 8. 09:29
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én fiamnak 9 hónapos korában alakult ki a napirend.
2012. márc. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
általában a reggeli ébredés határozza meg az egész napot. Nálunk este fix, 8-kor fürdés, aztán legkésőbb 9kor alszik a baba (4 hós). Kb 2 hétig szépen ment reggel fél 7-kor evett, aztán 10-kor, 1-kor, 4-kor, 7-kor, 9-kor. Utána éjjel valamikor. Mire már örültem, akkor kitalálta a kisasszony h ő nem kell fel reggel,csak később, borult minden. Mire megszoksz valamit, addigra jön más. Mi sose ragaszkodtunk a pontos napirendhez, nem az számít h délben vagy fél 1-kor eszik (mi se eszünk mindig akkor), hanem a szabályosság. Mindent a maga sorrendjében, leyen ideje a sétának, fürdésnek, Szerintem mindent jól csinálsz, még korai, majd 2-3 hósan a baba saját maga kialakít egy rendet, Ügyesek ezek a kis lurkók :)
2012. márc. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!