Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a jobb, ha kevés a tej?...

Mi a jobb, ha kevés a tej? Tápszer vagy étkezés kiváltása?

Figyelt kérdés
Úgy vettem észre, hogy egyre kevesebb a tejem a 8 hónaposomnak. Szopizik egyszer hajnalban és reggel, majd uzsonnára. A reggeli még elég, kihúzzuk a tízóraiig, de az uzsonna egyre keservesebb, nyüglődik cicin, hamarabb is kéri a vacsit (tejpép, Sinlac vagy gabonapép). Így arra gondoltam, hogy már nem szenvedünk ekkor a szopival, kiváltom neki, úgyis nyitott rá. De mivel amúgy napközben nem kér cicit, csak ritkán, félek, hogy kevés lenne neki a tejalapú. Szerintetek mi a jobb uzsonnára ilyenkor? Tápszer (sose kapott még) vagy gyümölcs vmi tejtermékkel?

2013. nov. 7. 17:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha nyitott rá akkor nyugodtan adjál már neki valami "szilárdat".Már nyugodtan adhatsz neki joghurtot és túrót gyümölccsel, sőt még vajas kenyérdarabkákat is.Én gyerekeim ilyenkor már csirkemell sonkát is kaptak.

Amúgy nem értem.Ebédet kap?10 órai nem gyümölcs?Nekem mind a 2 gyerekemnél az első kiváltott étkezés a 10 órai volt, aztán az ebéd, utána az uzsi, és jó 1 éves kora után kapott a lányom reggelit és legvégül ezután nem sokkal volt vacsora.A fiam még csak 11 hónapos, de már csak reggel és este van szopi vagy 2 hónapja.Ő egyébként a tápszert meg se issza.

2013. nov. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mindenképpen meg kell lenni legalább 3 tejalapú étkezésnek. Ami nem feltétlenül kell, hogy tápszer legyen. Ha szereti a tejpépet és megeszi, akkor az is ugyanazokat az összetevőket tartalmaz, mint a tápszer, csak szilárd és talán kicsit még laktatóbb is, így kaphatja azt is.

De a 3 étkezésnek, mindenképpen tejalapúnak kell lennie. Ha ebből csak 1 vagy 2 szopi, akkor minden nap a 3. tejpép legyen. És akkor a maradék lehet zöldség-gyümölcs. Bár ha már bevezeted a tejterméket, akkor az is tejalapú, az is hozzátevődik.

A fiam pl. 7 hónapos korától nem volt hajlandó semmilyen tápszert megenni, ő akkor már nem szopizott és ő napi 3 alkalommal kapott tejpépet. Máshogy sajnos nem ment. A tápszertől a végén már hányt. Orvos, védőnő egyaránt rábólintott, és fejlődött ugyanúgy szépen a fiam a tejpéptől is.

2013. nov. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hoppá, kimaradt. Igen, az ebéd főzelék szokott lenni hússal. Vacsorát már sajnos régebben ki kellett váltanom, mert az éjjelre már tényleg kevés volt neki.

Csak megijedtem, hogy legalább 500 ml tejalapút kell fogyasztani 1 éves korig, és fogalmam sincs, hogy ez meg van-e :(

2013. nov. 7. 18:13
 4/6 anonim ***** válasza:

Én próbálkoznék azért a tápszerrel is.

Betegség, durva fogzás idején van, hogy elutasítják a szilárd, kanalas ételt, viszont a tápszer vagy az anyatej/szopi megy. Ha nem elég a tejed már, ne egy ilyen időszakban kelljen kipróbálni, hogy eszi-e a baba.

Lassan be lehet vezetni a joghurtot, sajtot, túrót is az étrendjébe, lényegében az is tejalapú, de ők még olyan picikét esznek, nem lenne meg a fél liter.

Vagy megpróbálhatod:

reggel anyatej

tízórai gyümölcs (babakeksz, vagy gabonapép bele)

ebéd husis főzelék

uzsonna tejpép

vacsora főzelék és utóvacsinak szopi vagy kis tápszer elalvás előtt.

2013. nov. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha gyakrabban megkínálod simán vissza lehet hozni a tejmennyiséget. Ha ehhez nincs kedved, akkor szerintem adj tápszert.
2013. nov. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld többször megkínálni anyatejjel, ha szeretnéd még 1 éves koron túl is szoptatni (így nő a tejmennyiség), utána etesd szilárd étellel, ha éhes marad. Ha nem szeretnéd ezt az utat, akkor szerintem kellene neki egy kis tápszer vagy tejpép (annak tápszer az alapja legtöbbször), de már egyéb tejtermékekkel (túró, sajt, joghurt) és próbálkozhattok.
2013. nov. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!