Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Naponta ötször enni nem jobb,...

Naponta ötször enni nem jobb, mint a napi 3x étkezés! Mit szóltok ehez?

Figyelt kérdés

[link]


Különben én is napi 3x-i étkezéssel fogytam le és sokkal jobb volt, mint szinte minden 2. órában kajálni


2010. szept. 1. 08:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
szerintem az a legjobb ha akkor eszik az ember, amikor éhes...
2010. szept. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 danielito23 ***** válasza:
34%

Ori Hofmekler Warrior Diet-je így néz ki:

-Napközben "éhezz" kontrollal! Ha éhes vagy, akkor nyers gyümölcs illetve zöldség, esetleg csonthéjasok. Ez az alulevési ciklus, ahol a szervezeted megszabadul a méreganyagoktól, az alacsony inzulin szint mellett pedig fontos hormonok termelődnek. Az alulevési ciklusban kell edzeni is, ami alapvetően fontos része az életmódnak. Mivel a nevével ellentétben ez nem diéta hanem életmód.

-Este pedig nyers zöldségekkel kezdve, folytatva a főtt zöldségekkel, majd pedig hússal, tojással, stb. legvégül pedig a szénhidráttal befejezni. Ez az ajánlott sorrend a túlevési ciklusban, ami az egész napból kb 4 óra. Utána minden kezdődik újra.

Élhető életmód, működik!!!

Jelezném hogy így élek és az edzéseimet kettlebell-el végzem. A warrior diet kezdetén még 16 kg-os bell-el edzettem, amit azóta 24 kg-osra emeltem. Szálkás vagyok mint a barom és egyre erősebb!!

Az életmódtól várható előnyös hatások:

Formás és erős testfelépítés, szellemi frissesség, tiszta fej egész nap. Tudsz koncentrálni, az edzések is remekül mennek, egyszerűen jobban érzed magad.

Nem írok le mindent, amit a könyvben olvashatsz, mivel az nagyon hosszú lenne. Lényeg a lényeg, hogy tudományos alapokra helyezett, működő dolog. A lényeg hogy szimplán nem veszed el azzal az energiát a testedtől, hogy folyamatosan eszel és ezzel folyamatos emésztésre kényszeríted. "Melyik oroszlán a veszélyesebb? Az éhes vagy a jóllakott?"

Mellesleg a könyv még csak angolul elérhető. Érdemes elolvasni, aztán levonni a következtetéseket.

2010. szept. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
danielito: én 15 éves lány vagyok, szerinted ez az életmód a megfelelő nekem ?
2010. szept. 1. 09:55
 4/12 A kérdező kommentje:
Minden tisztelettel kérdem, természetesen
2010. szept. 1. 09:55
 5/12 anonim ***** válasza:
60%
Én ha éhes vagyok eszem. Ha nem vagyok éhes nem eszem. Letojom az órát, a kaloriát meg a többi marhaságot. Csak plussz nyűg lenne. Inkább egy kis edzés és máris le van dolgozva.
2010. szept. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
61%

Csak megemlíteném, hogy az esti zabálás (főleg szénhidrát!) hosszú távon cukorbetegséget, rákot és hasonló "szupcsi" betegségeket okoz. Természetesen nem mindenkinél, de nem tudhatod, nálad mi lesz.

Azért, mert éjszaka a szervezetnek nem emészteni kell, hanem pihenni, regenerálódni.

A fogyás (és a normál testsúly és az edzettség) fontos, de nem mindegy, milyen módszerrel csinálod, és annak milyen következményei vannak.


Kérdezőnek: részben egyetértek. De sokan ott értik félre a napi 5 evést, hogy 2 óránként akarnak rántott húst enni. Nem! Vannak a fő étkezések, szám szerint három. És van két olyan, ahova tul.képpen a "nasi" van beiktatva. Gyümölcs, joghurt. Ezeket nem egy nagy cucc bekapni, "előállítani" (=kivenni a hűtőből). Ha meg bírod állni, hogy nem nasizol, elég a 3 étkezés. De azok, akiknek fogyniuk kell, nem ok nélkül híztak meg, hanem a folyamatos és fölösleges kajálástól. Ha eltiltod őket a "nasitól", pár nap után kirámoják a hűtőt. Ha adsz nekik lehetőséget az egészséges nassolásra, bírni fogják.

2010. szept. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A napi 5szöri kajálás nemcsak azért kell, hogy ne legyél éhes, hanem mert szinten tartja az anyagcserét, nem lassul le, tehát könnyebben megy a fogyás is. És valóban sokféle módszerrel le lehet fogyni, de nem mindegy a fogyás minősége.

Ahogy előttem is írta valaki, a napi 5szöri étkezés nem főétkezéseket jelent, hanem 3 "normálisabb" étkezést, természetesen odafigyelve, hogy mit eszünk, tízóraira és uzsira pedig valamilyen könnyű kaját. Gyümölcs, zöldség, joghurt. Amúgy meg nem jó akkor enni, amikor éhes vagy, mert 100%hogy többet eszel, mintha nem totál üres gyomorral kezdesz enni.

2010. szept. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Eddig csak akkor ettem, amikor éreztem, hogy éhes vagyok. Ez napi kétszer fordult elő, ebből már leszögezhető, hogy nem csupán azok híznak meg, akik egész nap esznek, lett rajtam 15-20 kg felesleg. Hiába csak kétszer ettem, mindig teleettem magam. Persze az is közrejátszik, hogy rossz ételeket választottam, pl. 3-4 szelet kenyér reggelire... de ennyire éhes voltam. Pár hete átálltam a napi ötszöri evésre, s nem vagyok éhes. Egyszerűen szuper érzés. Reggelire csak egy zsömit (magvas) eszek és elég. Kb. 3 óránként eszek. Nem tudnám betartani, mert elfelejtenék enni, így állítottam emlékeztetőt a telefonomra, mindig csipog, ha ennem kell. Ahogyan mások is írták, nem nagy dolog kivenni a joghurtot a hűtőből, vagy sütni két tojást. Így legalább többet is iszom, minden étkezésnél megy be a víz. Ez plusz még egy dolog, amit nyertem a napi öt étkezéssel :). Ráadásul a fogyás érdekében valamennyivel növelni kell a fehérjebevitelt, ezt a három étkezéssel nem is tudnám bevinni. Erre is jó a két mellékétkezés. Ráadásul így, hogy soha nem vagyok hűde éhes, az édesség sem vonz annyira. Így a végére azt válaszolnám a kérdésre, saját tapasztalat alapján, hogy napi ötször enni sokkal több előnnyel jár, mint a napi 3 étkezés :)
2010. szept. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
jobb 3 óránként enni. vajon a sportolók, testépítők miért esznek így? talán mert évtizedek óta beválik... erre jönnk ezek az úk welnesses kitalációk mint a színdiéta meg a 3 napos diéta stb
2010. szept. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Majdnemhogy mindegy hogy 3 vagy 5, az összkalória mennyisége a meghatározó.
2010. szept. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!