Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik hagyták sírni babájukat,...

Akik hagyták sírni babájukat, milyen időközönként mentek oda hozzá? Hogy csináltátok?

Figyelt kérdés

NEGATÍV MEGJEGYZÉSEKET NEM KÉREK!

Második babám,elsőt folyton felkapkodtam,aminek a eredménye az lett,hogy mindenféle módon de altatni kellett.Most másképp szeretném.Nagyjából eszik,alszik,evésnél cicizik és kap pótlást,evések alkalmával,babusgatom picit,meg hagyom nem habzsolni nyugisan böfizni stb.Utána leteszem kiságyba,és van hogy nem alszik el rögtön hanem sír,erőlködve,szünetekkel,ilyenkor nem veszem fel,ellenőrzöm hogy nem e kakilt,hasa nem fáj,evett,tehát tuti azért mert nem szeretne elaludni.Olyankor megsimogatom vagy apja aztán nyugodt hangon mondjuk semmi baj ne sírj próbálj meg alukálni stb.Nem mindig megyünk oda csak időközönként.



2013. nov. 11. 10:37
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
29%
Mindenki nevelje a saját gyerekét, ahogy akarja. Ki így, ki úgy, de ha bizonyos témában már rendelkezésre állnak tudományos publikációk a sírni hagyás következményeiről (nem csak Dr. R. J. részéről) akkor azt érdemes lenne megszívlelni. Az első 3 év a legfontosabb egy gyermek életében, amit később nem lehet pótolni. Egy kisgyermeket, ne adj isten csecsemőt nem az első évben kell a régi értelemben vett módon nevelni. Szeretni, óvni, gondoskodni kell róla. Hogy ez másoknál azt jelenti, hogy cumisüvegből táplálja, külön szobában elvárja néhány hetes kortól, hogy egyedül ellegyen és aludjon, 9 hónap szimbiózis után......én is a plüss nyulat javaslom. A hordozásnak nagy tudója lehetsz, ha azt hiszed, hogy 15 kg-os gyereket hordozni kell :) hahahaha. Gondolom tanárként is ilyen tájékozott vagy :)Egy boldog, hordozott, igény szerint szoptatott és egymás mellett aludt boldog gyermek boldog anyukája. :) :) :) :)
2013. nov. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:
A fiam cumisüvegből evett, mivel tápszeres volt, sosem hordoztam, első perctől külön szobában aludt, ettől még ugyanúgy óvom, gondoskodom róla és szeretem. Boldog, kiegyensúlyozott, önálló, állandóan mosolygó, egészséges, 17 hónapos fiam van. Azért lehet, hogy most elmegyek és veszek egy plüssnyulat, hiszen nagyon okos véleményed szerint nekem is az való. Finoman szólva is nevetséges vagy.
2013. nov. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 anonim ***** válasza:
70%os még mindig csak a saját "igazát" magyarázza,pontosan azért,mert az előbbi felsorolásom teljes mértékben illik rá...csakhogy tudd az anya igénye az együtt alvás, a minden nyekkenésre felvevés,és az is,hogy 2 évesen még szoptat, a gyermeknek az az igénye amihez szokik,ha ahhoz szokik,hogy egyedül alszik el akkor egyedül fog,ha ahhoz,hogy az anya robotként körülugrálja mert ő épp adott egy hangot akkor ahhoz,a kérdező azt írta,hogy rázárja az ajtót hogy ordítson csak a gyerek,egyénként Kedves Kérdező nem jól fogalmazol ez nem sírni hagyás,hogy nem kapdosod fel,és oda mész hozzá mindig csak nem veszed ki minden nyekkre,a sírni hagyás az,ha rázárod az ajtó hagy üvöltsön...70%os nem az a két véglet van,hogy valaki 24 órában a gyerekkel a nyakában él,vagy,hogy valaki letolja a gyereket néha ad neki enni,kicseréli a pelust és ennyi,ezek között van az aranyközépút,amikor az anya saját és gyermeke igényeit is figyelembe veszi,és nem egyként kezeli magukat,tehát a gyereknek van saját ágya abba alszik,nem köti magára,mint egy kis majmot,de babusgatja,ölbe veszi,csak nem 24 órában,az teljesen mindegy a gyerek szoptatva van vagy cumisüvegből kapja a tejet és a tápszert,mindkét módon egészséges,kiegyensúlyozott kisgyerek lesz.El vagy nagyon tévedve,javaslom kicsit szállj magadba.
2013. nov. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 anonim ***** válasza:
* a kérdező nem azt írta
2013. nov. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
Nem gondolom, hogy nekem kellene magamba szállnom. Pontosan Ti nem láttok tovább az orrotoknál: a hordozás, az igény szerinti szoptatás és az egy szobában (de külön ágyban) alvás nem a 0-24 mellen lógást jelenti, de honnan is tudnátok, amikor nem ezt csináljátok? Ti erről gondoljátok, hogy nem jó, néhány kiragadott mondatból elkönyveltétek, hogy ezeket csak az elvakult ősanyák csinálják. Dehogy. Ez nem az anya, hanem a gyermek igénye és már bocs, de azért vagyok itthon vele, hogy tőlem kapja a lehető legjobbat és legtöbbet és én azt gondolom, hogy (látva a fejlődését és a hozzáértők véleményét) teljesen jó úton haladunk. Nincs két egyforma gyerek, így nincs két egyforma igény. Ajánlnom Dr. Vekerdy T. Jól szeretni című könyvét a figyelmetekbe. Fogalmatok sincs arról, amiről beszélek. 16 hónapos a fiam, nincs szükségem önigazolásra, csak rá kell néznem és tudom, hogy minden jól van így, ahogy van. A 70-es és 80-as évek gyereknevelési elveit meg lehet nézni a mai fiatalokon.
2013. nov. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
te miről beszélsz?? 2,5 éves fiam egy önálló,kiegyensúlyozott,boldog,értelmes kisfiú,aki egyedül alszik,öltözik,fél éve szobatiszta és folyékonyan beszél,kedves kisfiú,pedig sosem aludtunk együtt,cumisüveges volt,sosem kötöttem magamra és,következetes voltam mindig. A mai tiniken pont az látszik,hogy nem nevelik Őket a szüleik és letolják Őket az ovisokon,meg a kisiskolásokon meg az akaratosság,a tiszteletlenség,türelmetlenség,elkényeztetettség,mindent ráhagyás.Csináld ahogy akarod,de nincs jogod hozzá,hogy elítéld azt aki nem a trend szerint neveli a gyerekét,és igenis az anya igénye nem a gyereké a vele alvás,meg a magadra kötés.
2013. nov. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:
De úgyis szemellenzős vagy...
2013. nov. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:

Nézd "kedves" 70%-os, utoljára írok neked, mert úgysem érted, de azért teszek még egy próbát. Furcsán hangzik az a Te szádból, hogy mi gondoljuk azt a Te módszeredről, hogy nem jó. Ez a magam részéről nem így van.Én elfogadom, hogy más máshogyan csinálja (nem az én dolgom megítélni hogy ez jó vagy nem). AZONBAN! Legjobb emlékeim szerint nem én javasoltam, hogy gyerek helyett inkább plüssnyulad vagy aranyhalad legyen. Javíts ki, ha nem így van kérlek. Akkor ki is nem lát tovább az orránál, ki nem tudja elfogadni, hogy az övétől eltérő módszerek is léteznek, Ki ítéli meg a másikat pár mondat alapján? Valóban nem ártana elgondolkodnod egy kicsit. Legyen szép estéd és picivel több toleranciát kívánok neked.

Abban is igaza van a 64%-os válaszolónak, hogy amiről Te írsz Kérdező, az nem sírni hagyás. Az egészen mást jelent, csak egyes elvakult nők ezt nem fogják fel.

2013. nov. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:

Bármibe fogadni mertem volna, hogy pedagógus vagy...

Annyira szomorú, elkeserítő, és ijesztő, hogy ilyenek kezei alatt nőnek fel a gyerekeink :(

3 hetes, az ég szerelmére, mire akarod trenírozni? Miért halnál bele, ha amikor éppen anyahiánya van, és arra vágyik, hogy vedd fel, te eleget teszel ennek? Lesz ő 15 kg is igen, de mire annyi lesz, addigra már nem igényelné a hordozást, abban az esetben, ha MOST megkapná, amire szüksége van. De nem fogja. Szegény :(

2013. nov. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
hű megint egy szemellenzős anyuka..
2013. nov. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!