Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik hagyták sírni babájukat,...

Akik hagyták sírni babájukat, milyen időközönként mentek oda hozzá? Hogy csináltátok?

Figyelt kérdés

NEGATÍV MEGJEGYZÉSEKET NEM KÉREK!

Második babám,elsőt folyton felkapkodtam,aminek a eredménye az lett,hogy mindenféle módon de altatni kellett.Most másképp szeretném.Nagyjából eszik,alszik,evésnél cicizik és kap pótlást,evések alkalmával,babusgatom picit,meg hagyom nem habzsolni nyugisan böfizni stb.Utána leteszem kiságyba,és van hogy nem alszik el rögtön hanem sír,erőlködve,szünetekkel,ilyenkor nem veszem fel,ellenőrzöm hogy nem e kakilt,hasa nem fáj,evett,tehát tuti azért mert nem szeretne elaludni.Olyankor megsimogatom vagy apja aztán nyugodt hangon mondjuk semmi baj ne sírj próbálj meg alukálni stb.Nem mindig megyünk oda csak időközönként.



2013. nov. 11. 10:37
1 2 3 4 5 6
 31/53 A kérdező kommentje:

Jó egy vita alakult ki mióta nem néztem ide...

Meg lehet nézni a mai generációt aki az eddigi osztályaimba került a suliban.

Elkényeztetett gyerekek,aki nem tudják kivárni míg más beszél,mindent megengednek maguknak és a szülők nekik.Hírből sem ismerik a tiszteletet.A szüleik meg a következetességet.

Mondom nekem ez a kisbaba a második már,és mindenben elégedett vagyok ahogy az elsőnél volt,csak az alvásával nem.És ezen fogok változtatni.

A baj az hogy a magár kötős egy ágyban alvós igény szerint szoptató anyukák tényleg nem látnak tovább az orruknál.

Valószínű hogy első babájuk.Kérdem én ha a nagyért el kell menni az oviba suliba és a baba cicin van akkor hogy teszitek meg????

érdem én a család többi tagjával milyen lett azóta viszonyotok?

Pl a férjeitekkel/párjaitokkal?

Mert ez is fontos...

2013. nov. 14. 07:28
 32/53 A kérdező kommentje:

Bocsánat újra elolvastam amit írtam és úgy értettem ha igény szerint szoptattok akkor hogy lesz napirend vagy hogy tudtok viszonyítani,tervezni?

Ha nem lehet tervezni hogy lehet elmenni nagyért pl oviba?

Nálunk pl busszal fél óra oda fél óra vissza ovi és esélytelen közben etetni.Előtte lehet s utána s mivel egy evés kb fél óra és másfél órát vagyunk legjobb esetben távol plusz készülődés ez pl megoldhatatlan.Kell napirend kell következetesség és igenis a baba könnyen gyorsan szokik hozzá valamihez akkor arról nem szokik le egykönnyen.Igen egy nyekkre a legkönnyebb cicire tenni de hol marad a többi minden amivel még kell foglalkozni(házimunka,nagyobb gyerekek,férj)

És igenis a pici baba egy már meglévő családba születik és a családnak is kell nézni a baba igényit de a babának is kell alkalmazkodni a már meglévő családhoz.És ez így van rendjén.És valóban nem hagyom csukott ajtó mögött sírni.Nyitott ajtó van,sokszor ránézek még ha alszik akkor is,ha sír akkor megnyugtatom de nem lehet minden szíre szóra felkapkodni.Aki a mondataimat nem tudja értelmezni az menjen vissza alsó tagozatba.De úgy hiszem nem nem tudja hanem nem akarja!

Én is úgy vagyok hogy elfogadom a másik álláspontot,de nem tudok azonosulni vele és nem fogadom el.És azért sem mert nem értek vele egyet és azért nem mert ha ti nem fogadjátok el(most a nem sírni hagyósakra gondolok)akkor én miért tegyem meg?

ÉS nagyon sokan nem a kérdésre válaszoltatok!!!

Ugyanis a kérdés úgy hangzott hogy aki sírni hagyta...

Nem aki nem hagyta sírni,azokhoz nem is szólt a kérdés,mert érdemben úgysem tudnak segíteni,hiszen nem alkalmazták.

És akkor még az első nagybetűs(direkt)mondatomról nem i beszéltem.

2013. nov. 14. 08:04
 33/53 anonim ***** válasza:

Az utolsó előtti válaszodra reagálnék, amiben kérdéseket tettél fel, még ha a következőben külön kéred, hogy ne válaszoljak....szóval nem is értem, most mit is akarsz....

Az igény szerinti szoptatás nem azt jelenti, hogy minden nyikkanásra mellre teszed a babát, akkor, ha minden más egyéb probléma kizárt (amiket leírtál), biztosan nehéz elfogadni, de az anyamell, nemcsak táplálkozásra szolgál, hanem biztonságot, megnyugvást jelent a babának és fájdalmat csillapít. A fiam hasfájós volt, de a hordozás ezt teljesen orvosolta, a testhelyzet miatt, ahogy felvettem és érezte a közelségemet, megnyugodott. Bárhová elmehettünk, napirendünk volt, de én a napirendet nem az óra szerinti órarendre értem, hanem megvolt a sorrend mindenben és ezt a gyerkőc alakította ki, amikor piciként többször aludt keveset, ezt megtette a kendőben. Kiszámítható volt már az első hónaptól minden. Egyáltalán nem lett hisztis, soha nem akaratos, mindent megért, nem lóg rajtam egész nap. Teljesen jól kialakította a napirendet, csak figyelni kellett a jelzéseire. Ha lesz tesó, szintén így lesz, mert el sem tudnám másképpen képzelni, főleg az első időszakot, amikor a picinek rám van szüksége és a nagynak is a megváltozott helyzet miatt. Sok anyukát ismerek, akik így simán megoldják a háztartást, mennek kendővel oviba, suliba és játszanak a naggyal és észre sem veszed, hogy a pici ott van. Amikor 5-6 hét után beáll a kellő tejmennyiség, akkor ők sem esznek gyakrabban, mint ahogy szükségük van rá, max ha növekedési ugrás van.

A férjemmel minden a legnagyobb rendben, ő is gy gondolja, hogy az első pár év a közelségről, gondoskodásról szól. Mindennek megvan a maga helye és ideje.

Altatásnál soha nem sír, mivel később is mesére szeretném altatni, ezért vacsi-fürdés-játék és mese olvasás vagy altató éneklése. Szopizik egyet és 15-20 perc alatt hang nélkül elalszik. Az idejét nem tudom, mikor sírt utoljára (kivéve balesetnél) nálunk ez nem jellemző, sem a hiszti és nem azért mert mindent megkap.

2013. nov. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 A kérdező kommentje:
Kedve utolsó,ez így korrekt és érthető amit leírtál é el is fogadom.A lehurrogásokat viszont nem.
2013. nov. 14. 12:54
 35/53 anonim ***** válasza:

"Bocsánat újra elolvastam amit írtam és úgy értettem ha igény szerint szoptattok akkor hogy lesz napirend vagy hogy tudtok viszonyítani,tervezni? "

Általában pont emiatt van otthon a babával az anyuka. Hogy ne kelljen az órát lesni, időre rohanni mindenhova. Én mindent igény szerint csináltam a babával, akkor aludt, amikor elálmosodott, akkor evett, amikor megéhezett stb. Az első néhány hónap elég kaotikus volt, de mint mondtam, mivel itthon voltam vele és nem lestem mániákusan az órát, ez egyáltalán nem volt probléma. Kb 6 hónapos korára magától kialakított egy napirendet, amit utána folyamatosan tartott.


"érdem én a család többi tagjával milyen lett azóta viszonyotok?

Pl a férjeitekkel/párjaitokkal?

Mert ez is fontos..."

Jobb, bensőségesebb, meghittebb. Szintén kb fél éves koráig aludt velünk, amikor is megpróbáltuk külön altatni, és mi voltunk a legjobban meglepődve, hogy egy mukkanás nélkül végigaludta az éjszakát. Előtte viszont nagyon is igényelte a közelségünket, és én hiszem, hogy attól lett ilyen nyugodt, kiegyensúlyozott, azért ment ilyen könnyen a "leválás", mert amikor kellett, akkor megkapta a sok babusgatást, törődést, amire szüksége volt. Az első estén, amikor külön szobában aludt a babánk, a férjem megtalálta a cumiját, és teljesen meghatódott, kicsit el is szomorodott, hogy milyen kár, hogy már nem ott köztünk szuszog a babánk, mert ő annyira szeretett vele aludni. Szóval ilyen is van, nem minden apa kap frászt a gyerekétől.


"Meg lehet nézni a mai generációt aki az eddigi osztályaimba került a suliban.

Elkényeztetett gyerekek,aki nem tudják kivárni míg más beszél,mindent megengednek maguknak és a szülők nekik.Hírből sem ismerik a tiszteletet.A szüleik meg a következetességet. "

És te azt gondolod, hogy ez azért van, mert újszülött korukban felvették és babusgatták őket, amikor erre volt szükségük? Ne haragudj, ennyire buta még te sem lehetsz, akkor sem, ha tanítónéni vagy (bocs, nem vagyok túl jó véleményekkel a mai pedagógusokról, tisztelet a kivételnek - ami te nem vagy). Azt hiszem inkább azokból a gyerekekből lesznek ilyenek, akikkel a szüleik nem törődtek, nem foglalkoztak velük eleget. Pl. babakorukban megtagadták tőlük a testközelséget.

2013. nov. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:
Látod kérdező még mindig nem látnak tovább.nem tudják megérteni,hogy attól,hogy a gyerek nincs az anyára kötve nem kapkodják fel ha hangot ad,még a gyerek babusgatva van,ölelgetve,szeretgetve,csak nem 24 órában,ugyanis pláne ha 2. az anyának más dolga is van.
2013. nov. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
34%

De a gyereket nem meghatározott időben kell babusgatni, amikor épp a szülőnek úgy tetszik. A babát akkor kell babusgatni, amikor ő igényli, különben megette az egészet a fene a kötelező napi órára történő szeretetadaggal...

Mi más dolga van az anyukának? Egy újszülött mellett elsősorban az a dolga, hogy kielégítse a baba igényeit, és az egyik legfontosabb igénye a testközelség. Minden más várhat. Aki gyereket szül, az fogadja el, hogy átmenetileg a baba körül fog forogni minden. Aki meg nem tudja elfogadni, az ne szüljön.

2013. nov. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:
Ne te határozd már meg, hogy ki szüljön.
2013. nov. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
Te esküszöm,nem érted miről beszélünk.Itt nem arról van szó,hogy menetrendszerűen van a gyerek babusgatva,hanem arról,hogy nincs a nap 24 órájában,nem kell állandóan kikapdosni és igenis az anyuka megtanulja mikor miért sír,nyöszörög vagy csak szimplán gügyög.Kisfiam babakorszakában is volt rendszer,amit együtt állítottunk ne,úgymond napirend,nyilván a baba ölelgetése nem volt időhöz kötve mielőtt belekötsz,meg volt mikor eszik,mikor fürdik stb.Ha láttam,hogy álmos akkor betettem az ágyba simogattam,hogy elaludjon,kimentem ha hallottam a hangját visszamentem simogattam kicsit,sosem hagytam,hogy ordítson,tehát ha sírt annak oka volt.De ettől függetlenül külön ágya és szobája volt/van,sosem használtam kendőt,volt,hogy rajtam aludt el az első pár hétben evés után,volt,hogy nyűgösebb napja volt,és a nap nagy részében az ölemben volt vagy mellettem feküdt,ettől függetlenül nem hiszem,hogy csak az a jó megoldás,ha az anya 24 órában a gyerek mellett van csak vele foglalkozik,ugyanis más dolga is van,és a babának meg kell tanulnia,senki nem beszélt arról,hogy erőszakkal kell rávenni a gyereket,de kikapdosni sem kell mindig,bőven elég ha elfoglalod,megsimogatod viszed magaddal vagy melléd teszed ha csinálsz valamit,hogy elnézelődjön,eljátszon.Ezektől nem lesz lelkibeteg az tuti,és lesz időd a másik gyerekre,a háztartásra és magadra és a párodra is kicsit.
2013. nov. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
amúgy bírom mikor kioktat valaki akinek kisebb babája van
2013. nov. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!