Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik hagyták sírni babájukat,...

Akik hagyták sírni babájukat, milyen időközönként mentek oda hozzá? Hogy csináltátok?

Figyelt kérdés

NEGATÍV MEGJEGYZÉSEKET NEM KÉREK!

Második babám,elsőt folyton felkapkodtam,aminek a eredménye az lett,hogy mindenféle módon de altatni kellett.Most másképp szeretném.Nagyjából eszik,alszik,evésnél cicizik és kap pótlást,evések alkalmával,babusgatom picit,meg hagyom nem habzsolni nyugisan böfizni stb.Utána leteszem kiságyba,és van hogy nem alszik el rögtön hanem sír,erőlködve,szünetekkel,ilyenkor nem veszem fel,ellenőrzöm hogy nem e kakilt,hasa nem fáj,evett,tehát tuti azért mert nem szeretne elaludni.Olyankor megsimogatom vagy apja aztán nyugodt hangon mondjuk semmi baj ne sírj próbálj meg alukálni stb.Nem mindig megyünk oda csak időközönként.



2013. nov. 11. 10:37
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
Úgy csináltam, hogy rögtön odamentem hozzá, simogattam, énekeltem neki,sokszor megvártam míg elalszik, de nem vettem ki az ágyból, hogy ne azt szokja meg, hogy a kezemben ringatva kell elaludni.
2013. nov. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
Melléfeküdtem, mikor nem volt más baja, csak azért sírt, mert a testközelségemre vágyott. Így nem szokta meg, hogy felkapkodom, hogy altatva van. Egész hamar megtanult egyedül elaludni, de közben ki volt elégítve a szeretetéhsége is, mivel sosem hagytam sírni.
2013. nov. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
73%
Én pont fordítottja vagyok neked :) az első gyereknél gondoltam hogy na mi az már hogy dajkálom és különben is egyedül kell elaludnia. Nála úgy csináltam hogy leraktam a kiságyba amikor már álmos volt, sokszor ott álltam mellette és simogattam a hátát vagy mikor már fel tudott állni akkor újra és újra lefektetni. Sokkal sokkal nehezebb út volt az mint amit a második gyerkőcnél csináltam. A másodikat babusgattam, dajkálgattam énekelgettem neki, sőt sokszor cicin aludt el vagy később a cumisüvegen. Sokkal egyszerűbb és sokkal stresszmentesebb így altatni. Az első gyereknél volt hogy 1-1,5 óráig tartott mire elaludt, sokszor feszült voltam mert azért hallgatni hogy sír... A másodiknál elhatároztam hogy azt teszem ami neki és nekem a legjobb. És ez vált be. ő max 10-15 perc alatt bealszik. Ma már 1,5 éves, és egyedül a szobájában tápszer kíséretében és a kedvenc rongyinyuszijával önállóan elalszik. Te tudod hogy mit szeretnél de én nem csinálnám még egyszer így.
2013. nov. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
80%

[link]


Hát én nem hagytam sírni soha és a tesót sem fogom, sőt, hamarabb teszem kendőbe, nem várok vele, mint az elsővel. Persze, ha lesz tesó.

2013. nov. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
3 gyerekem van. Az elsőt én is kikapkodtam, de nagyon sokat volt kézben, mert nagyon hasfájós volt. Nagyon nehezen tanult meg egyedül elaludni. A második újszülöttként nagyon nyugodt volt, egyedül aludt el mindig. Kb 9-10 hónapos lett, mikor ez változott, akkor a kiságy mellé ültem a földre, fogtam a kezét, simogattam, stb. Nem altattam sosem, vagy csak nagyon ritkán. Kb 1-1,5 éves kora körül volt egy időszak, amikor nagyon nehezen aludt el, de egyedül. Most 3 éves, néha most is nehezen alszik el, ha nagyon fáradt, nagy nem túl álmos pl (du alszik még), de mindig egyedül! A legkisebb most 3 hónapos, ő is egyedül alszik el. Csak akkor veszem ki, ha nagyon sír, mert nagyon nyugodt baba és akkor tudom, hogy valami baj van. Többnyire megsimogatom, ha fel-fel sír, ez elég szokott lenni, de reagálok a sírására mindig, ha más nem, beszéddel, mert ő még nagyon kicsi! Sokszor tényleg csak testközelségre vágyik, és ezt meg is adom neki oilyankor. Szerintem egy újszülöttnél ezt még nem kell nagyon tudatosan csinálni, inkább ösztönből, érzed, mire van szüksége. Ha már nagyobbacska, pár hónapos akkor lehet már másképp. Szerintem ha sír, nyugodtan vedd fel, nyugtasd meg, és tedd vissza! Nem fogod ezzel elrontani! Ha csak nyafog, akkor elég egy simogatás, érezze, hogy ott vagy! Vannak időszakok, amikor semmi nem jó, csak ha ölben alszik el, ez van és kész! Pl nálunk: frontok, fogzás (2 foga kijött 6 hetesen), hasfájás, szerencsére nálunk nem volt, de pl nem tudott büfögni, csak sírogatott, felvettem, büfizett, megnyugodott, elaludt. Ha pedig nincs semmi extra, akkor mindig törekszem rá, hogy egyedül aludjon el, de érzem, hogy ez mikor nem megy, és akkor nem is erőltetem, mert az neki sem jó és nekünk sem.
2013. nov. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
39%
Kérdező, miért nem tartasz inkább aranyhalat? Az való Neked.
2013. nov. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
34%
"NEGATÍV MEGJEGYZÉSEKET NEM KÉREK!" Na, ebben mi nem volt érthető utolsó?
2013. nov. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
0%

Én is pont így csináltam. Nem emlékszem, mennyi idő alatt adtam fel, de 3,5 éves korára tanult meg egyedül elaludni. A barátnőm, másfél évig "altatta" így a gyerekét (nem vicc!), az övé is most 3,5, éjjel egy ágyban kell vele aludni, mert retteg egyedül. Nekünk nagyon nem jött be.

Ahogy kiveszem a leírásodból, még újszülött a babád. De mi lesz, amikor egy pár héttel idősebb lesz, és nem lesz igénye arra, hogy egész nap aludjon? Akkor is leteszed majd, aztán hadd ordítson, ha nem is álmos? Vagy hogyan képzelted a későbbieket?

Tudom, csak egyetértő válaszokat vártál, de ezeken gondolkodj el, mert nem jól csinálod. Tapasztalat.

2013. nov. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
Szerintem ha nagyon pici akkor ne hagyd annyit magára,tehát jó,hogy nem kapkodod ki minden nyekkenésre,de ha nem álmos én inkább vinném magammal pihenőszékbe,játszószőnyegre,hordozóba,tehát,hogy lássa ott vagy,tudjon nézelődni,tehát ha csak azért rakod be,mert már evett,aludt,volt peluscsere,és épp dolgod van.ha meg álmos,és aludnia kéne akkor 5 percenként menj be hozzá nyugtasd meg simogasd meg,és megtanulja.
2013. nov. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 A kérdező kommentje:
A baba 3 hetes és igen szerintem még aludnia,ennie kéne nagyjából felváltva.Mondom:elsőt elrontottam,most nem szeretném ha segítség kellene az elalváshoz neki.Nem hagyom magára,ha nem is 5 percenként de bemegyünk hozzá én vagy apa és megnyugtatjuk,megsimogatjuk,de ezt írtam is.Ezenkívül nagytesó egyfolytában ott van tehát hall hangokat.
2013. nov. 11. 15:45
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!