Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik hagyták sírni babájukat,...

Akik hagyták sírni babájukat, milyen időközönként mentek oda hozzá? Hogy csináltátok?

Figyelt kérdés

NEGATÍV MEGJEGYZÉSEKET NEM KÉREK!

Második babám,elsőt folyton felkapkodtam,aminek a eredménye az lett,hogy mindenféle módon de altatni kellett.Most másképp szeretném.Nagyjából eszik,alszik,evésnél cicizik és kap pótlást,evések alkalmával,babusgatom picit,meg hagyom nem habzsolni nyugisan böfizni stb.Utána leteszem kiságyba,és van hogy nem alszik el rögtön hanem sír,erőlködve,szünetekkel,ilyenkor nem veszem fel,ellenőrzöm hogy nem e kakilt,hasa nem fáj,evett,tehát tuti azért mert nem szeretne elaludni.Olyankor megsimogatom vagy apja aztán nyugodt hangon mondjuk semmi baj ne sírj próbálj meg alukálni stb.Nem mindig megyünk oda csak időközönként.



2013. nov. 11. 10:37
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
Úgysem érti meg, mert bebeszélte magának, hogy csak az a jó, ahogy ő csinálja. Ezt nevezik szűklátókörűségnek.
2013. nov. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:
Bizony,aztán majd ha a férje megjegyzi,hogy vele is foglalkozhatna akkor jön ide,sírni.
2013. nov. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:
Most már unom a témát,a felesleges vitát,úgyhogy csak annyit mondanék, lehet néha türelmetlenebb vagyok,de nem bánom azt ahogy eddig neveltem a fiam,a jelenlegi eredmény szerint jól csináljuk,nem csinálnám másképp,én ismerem a gyerekem,és van józan eszem is.Ha azt hiszi a 70 és a 64%os,hogy így kell csinálják így de az tuti változni fog a véleményük a dackorszakban,és a következő gyereknél.
2013. nov. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:
Ööö, sehol nem írtam, hogy mennyi idős a babám van. De a kedvedért elmondom, már nem is annyira baba, 2 éves lesz lassan. És bizony nagyon örülök neki, hogy úgy csináltam a dolgokat, ahogy, mert mára van egy tündéri, kiegyensúlyozott, kedves és okos kisfiam, aki szépen eljátszik önállóan, nincsenek alvásproblémái, nem kapaszkodik belém kétsébeesetten, mert baba korában megkapta azt, amire szüksége volt, ezért nem vált szorongóvá.
2013. nov. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:

"Bizony,aztán majd ha a férje megjegyzi,hogy vele is foglalkozhatna akkor jön ide,sírni."

Erről már írtam, de akkor mégegyszer. A férjemmel is foglalkozom, általában együtt foglalkozunk a gyerekkel, ha tehetjük. Ő nem az a típusú apuka, aki hazaérve a munkából kanapénehezéknek képzeli magát, és a gyereket csak hétvégente látja 5 percre. Akkor romlana meg a kapcsolatunk a férjemmel, ha hagytam volna sírni a gyereket, ugyanis ő is olyan elveket vall, mint én. Rengetegszer előfordult, hogy ő kelt fel hozzá éjszaka, amikor felsírt, ő ringatta vissza.

2013. nov. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:

"...mert mára van egy tündéri, kiegyensúlyozott, kedves és okos kisfiam, aki szépen eljátszik önállóan, nincsenek alvásproblémái, nem kapaszkodik belém kétsébeesetten,..."

Érdekes az én 1,5 évesem is pont ilyen, pedig sosem volt rám kötve, tápszeres volt, első perctől külön alszik, viszont megkapott és megkap minden szeretet gondoskodást, törődést, amit egy gyerek kívánhat.

2013. nov. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:

Megszólaltak a nagy pszichomókusok :)

Örülnétek, ha problémánk lenne, mi? Kiegyensúlyozott, boldog családban élünk, mindenünk megvan, amit szeretnénk. Semmi szükségem arra, hogy tanácsokat kérjek, mint írtam a következő gyereknél sem csinálnám másképp. Egy gyereket az első 2 évben szeretettel és gondoskodással, türelemmel, közelséggel elrontani nem lehet. A férjem is és én is így gondoljuk, soha egyetlen ingerült szava nem volt még sem velem sem a gyerekkel kapcsolatban, pedig együtt vagyunk 10. éve. Mi is így nőttünk fel, jobban mondva én, az ő édesanyja meghalt amikor 4 éves volt és neki is a szeretet a legfontosabb és az, hogy a gyerekünk igényeit kielégítsük: legyen az szoptatás, babusgatás. Érdekes módon még soha nem volt egyetlen komolyabb hisztink sem. Meggyőződésem, attól, hogy ilyen környezetben és hozzáállással neveljük. Ti is elfogultak vagyok a saját elképzelésetekkel kapcsolatosan, csak sajnos egyre több kutatás foglakozik, azzal, hogy miért fontos az első 3 év. Olvassatok utána, hagyd 64%-os, soha nem érik fel.

2013. nov. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:

"Érdekes az én 1,5 évesem is pont ilyen, pedig sosem volt rám kötve, tápszeres volt, első perctől külön alszik, viszont megkapott és megkap minden szeretet gondoskodást, törődést, amit egy gyerek kívánhat."

A gondoskodás és törődés kategóriájába beletartozik az is, hogy nem hagyjuk sírni a babát.

Én egy szóval sem mondtam, hogy mindenkinek magára kéne kötöznie a babát, vagy hogy csak a szoptatott baba lehet kiegyensúlyozott. Az enyém is tápszeres volt és csak séták alkalmával használtuk a hordozókendőt.

Az a legnagyobb baj ezzel az egésszel, hogy olyan maradandó károkat okozunk ezzel a gyerek személyiségében, amiket később nagyon nehéz, vagy talán lehetetlen helyrehozni. Valóban nagyon-nagyon fontos, hogy az ember élete első szakaszában mit tapasztal. Soha nem fog emlékezni rá, hogy babakorában hagyták-e sírni, de a személyiségére nagyon nagy hatással van, hogy azt tanulta-e a világról, hogy érdemes küzdeni, megszólalni, próbálkozni, mert van eredménye, van rá válasz, vagy tök felesleges magát strapálnia, úgysem változik semmi.

2013. nov. 15. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:
Ok, én feladom. Csak az a jó, ahogy Ti csináljátok, mi pedig rossz szülők vagyunk. Legyetek ettől a gondolattól boldogok. Viszlát.
2013. nov. 15. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 A kérdező kommentje:

Azt hiszem én is feladom.

Az elsőszülöttről nem esett szó...

Szegényke..

Ugyanis nekem van egy 4,5 éve kislányom is és megígértem neki hogy mire felébred az oviban érte megyünk és annak bizony időpontja van,és busszal megyünk,és az sem vár ránk!!!

És én betartom amit ígértem mert nekem mindkét gyerekem fontos!!!!

Igen a szeretet sokszorozódik,de sajnos az idő nem és nem nőtt azóta nekem se,csak maradt a két kezem.

Az első babások ezt úgysem értik.

És képzeljétek a férjemnek is szüksége van rám.És habár mi is együtt foglalkozunk a gyerekekkel(bár most ő főleg a naggyal) de a kettesben eltöltött idő is kell.

Nekünk most ez a munkánk,a pici ellátása,nevelése elsősorban.És ugyanúgy ahogy munka mellett elvégzi az ember a háztartást és nagyobb gyerekkel is van a párunkat sem szabad elhanyagolni szerintem.Arany középutat kell megtalálni.De ehhez napirendre és és rendszerességre van szükség.És attól,hogy ezt betartom nem leszek rosszabb és attól,hogy nem veszem fel minden nyekkre ugyanúgy nagyon szeretem.A szeretet nem ebben mérik,és ugyan honnan tudhatná bárki hogy én mit érzek?

És egyébként igaz 3 óránként eszik a babám de pl ha teszem azt 2 óra múlva az éhséges sírást hallom nem fogom kivárni a 3 órát.És ha úgy van igénye hogy nem alszik magammal viszem ahogy annak idején a naggyal is tettem,de nem magamra kötve,hanem pl hordozóban.Gondolom ha a már kialakult derékproblémám mellé esetleg emiatt lerobbanok és nem tudom ellátni se a kicsit se a nagyot azzal teszek nagy kárt.

De mindegy,akik velem értenek egyet értik miről beszélek,a többieknek hiába magyarázzuk.

Mindenki tegyen belátása szerint.

Sajnos a kérdésemre meg nem igazán kaptam választ,habár a cél az lett volna.

2013. nov. 15. 08:24
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!