Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ezen az oldalon miért azt...

Ezen az oldalon miért azt sulykolják az emberekbe, hogy 24-25 évesen korai szülni?

Figyelt kérdés

Észrevettem, hogy a témában, nagy többséggel le vannak szólva azok a nők, akik 24-25 évesen terveznének családot, terhesek. Nagyon megszólják őket, hogy mire szülnek, fiatalok még, mire a gyerek, nagyon fiatalok?

Azokra gondolok, akik tervezik a babát, készülnek rá, mert adott minden, és nem becsúszik. Miért állítják be "fiatal anyukának" őket, akik biztosan éretlenek? Mire kellene várniuk? Miért azt tartják az emberek normálisnak, hogy 30 évesen kell szülni?



2013. nov. 12. 08:34
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
68%

Mert akik ezt sulykolják irigyek h ők nem tehették meg. Vagy nem tudom. Erre tudok tippelni. Ha vki nem úgy gondolkodik meg cselekszik mint a másik az csak rossz lehet. :)

De mondom ez cska egy tipp. Mondjuk én azt tojnám le a legmagasabbról ki mit gondol hány évesen szülök. Én tudom mire vállaltam és mikor. Senki nem tartozik. :) Ki kell nevetni akinek meg nem tetszik mert irigység szól belőle.

2013. nov. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondolom, hogy mindenki el tudja dönteni, hogy mikorra vállalják be a babát, adott-e minden. Vagy ha be is csúszik, akkor tud mérlegelni, hogy jelenleg belefér-e az életébe egy baba, vagy sem. Csak felháborít ahogy egyes emberek tudják szapulni a másikat, és meggondolatlanul véleményt formálni, elbizonytalanítani másokat. Egyszerűen hihetetlen. Természetesen gondolom aki tervezi a gyereket azt nem tudják eltántorítani a negatív megjegyzések, csak mégis bicskanyitogató egy-egy hozzászólás.
2013. nov. 12. 09:34
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Te most 1-2 ember válasza alapján alkottál véleményt. Én pont nem látom ezt, amiről Te írtál, hanem inkább az ellenkezőjét. A 30 körül szülőket öregnek nevezik, feltételezik, hogy nincs türelmük a gyerekhez, hogy azért szülnek ekkor, mert előtte romlott életet éltek és még sorolhatnám. A másik tendencia, hogy a 18-20 éves kismamák ide járnak sírni, hogy őket mindenki lenézi.
2013. nov. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Én 23 évesen szültem az elsőt,most 27 vagyok,és a 2-at várjuk.Hát őszintén sosem érdekelt hogy ki mit szól hozzá,mindenünk megvan,dolgozunk,így szerettük volna,és semmin sem változtatnék.

Itt nők,anyukák ,kismamák vannak legtöbben,és nem is gondoltam volna én sem,hogy ennyi köztük a rosszindulatú,van hogy úgy leszólnak egy-egy válaszadót,vagy kérdezőt,hogy leesik az állam,én is észre vettem már olvasgatás közben.Jaaa,és mikor az idősebbek beszólnak,mikor a régi időkben 17-20 évesen már szültek,és hogy jaj milyenek ezek a mai fiatalok.Hagyjuk már...

2013. nov. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
77%
35 évesen még mindig fiatal leszel és lesz egy 10 éves kisfelnőtt gyereked,ez jóóó!;)én 31 évesen szültem és hiába sportoltam,nem olyan már egy női szervezet,mint 25 évesen:)ha megvan a fickó akivel gyermeket szeretnétek HAJRÁ!az meg hogy ki kell bulizni mulatni (és még ami ezzel jár)magunkat mielőtt anyák leszünk,annyiban igaz,hogy egy kisebb lurkó mellett már nem dajdajozhatsz havonta reggel 6-ig,mert az a gyerek kel reggel.:)
2013. nov. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
87%
nos én 22 éves vagyok és 6 hetes terhes, méghozzá tervezett baba, és nagyon boldogok vagyunk, az első uh-n engem is leszóltak konkrétan azt mondta a doki hogy a cigányok szülnek 22 évesen! mondani sem kell h többet nem megyek hozzá, utálom az ilyen bunkó paraszt embereket! semmi köze nincs senkinek h egy boldog pár akiknek megvan minden a gyermekvállaláshoz mikor határozzák el! ráadásul fiatal anyukának a legjobb lenni, véleményem szerint.
2013. nov. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
78%

Én mire 23leszek,a lányom 1,5 éves lesz.És bár nem tervezett baba,de abszolút nem vagyok éretlen felfogású.Párom idősebb,mint én.Én sose buliztam,nem pasiztam stb.És igen,mi még nem is éltünk jó anyagiak között,mikor terhes lettem.De segített a család,mindent meg lehet oldani egyébként is.Azért szülnek 30évesen,mert elöbb nem merik bevállalni az anyagiak miatt sem és mert a karrier az első.

Nekem meg uh-n mikor várt egy másik nő,sima hasi uh-ra,idősebb nő,kérdezte terhes vagyok-e és mennyi idős.Mondtam igen és 21éves leszek.Mondtam igen kicsit korai.Ő mit válaszolt?Nem baj régen ennyi idősen már több gyerek is volt,mellesleg inkább a fehérek szaporodjanak ennyi idősen.

2013. nov. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
72%
Én 33 voltam amikor a fiam megszületett. Így terveztem. 25 voltam, mikor megismerkedtem a párommal, 28, amikor összeházasodtunk, és igen nekem fontosabb volt addig, (23 évesen fejeztem be az egyetemet, külföldi gyakorlatokat, kibuliztam magam) hogy megteremtsük a megfelelő körülményeket, elérjem azt a pozíciót, amire vágyok. Így már elértem mindazt, amit akartam és már nem hajt a gyerkőcön kívül semmi. Nyugodtan nevelem fel, ha nem kapok már vezető beosztást az sem érdekel.Nekünk ez így teljesen jó, boldogok vagyunk és jövőre vagy utána jöhet a tesó, most 16 hónapos a fiam.
2013. nov. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

ennyi idős kornál a körülményekre reagálnak inkább, nem csak a korukat szokták leirni hanem valamilyen körülményre utalnak amiben élnek a párjukkal, a családdal ilyenek.


lehet azt irják le, hogy korai még a szülés egy 25 évesnek, miközben nem a korára hanem a helyzetére utalnak.

2014. márc. 15. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!