Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik szülés utáni depresszióba...

Akik szülés utáni depresszióban szenvedtek, hogy gyógyultatok meg?

Figyelt kérdés

Az elején leszögezném hogy nem hittem hogy van ilyen.

Viszont szülés után 7 hónappal sem vagyok jól! Eleinte azt hittem hogy a hormonok szórakoznak velem. Amikor 3 hós volt a kisfiam jobban lettem majd kb 5 hós kora óta újra rossz minden.

Folyamatos sírás, aggódás, lelkiismeret furdalás, most jutottam el arra a szintre h már beszélni sem akarok róla. Nem értem hogy mi van velem, nagyon vágytunk a babánkra mégsem tudok úgy örülni. Mindenki azzal jön h ugye hogy az anyaság a világ legcsodálatosabb dolga... Igen, jó dolog, de én nem mindig így élem meg ès ezért is furdal a lelkiismeret.

Bnőm áradozik a lányáról, én miért nem vagyok ennyire oda a fiamért???

Fáradt vagyok, pedig csak inni kel fel a fiam éjjel egyszer, sok a dolgom itthon de nem haladok vele és közben a fiammal sem játszom annyit mint kellene.

Össze vagyok zavarodva, utálom magam, utálom hogy így alakult minden.

Szülés elött minden szép volt, most meg csak a feszültség, a kapkodás, sírás és még sorolhatnám.

Nem vagyok boldog és ezért is furdal a lelkiismeret hiszen örülnöm kéne.

Orvosra nincs pénzem, a család bután néz rám és csak piszkálnak h miért vagyok ilyen pedig én nem akarok ilyen lenni.

Hogy segitsek magamon? Mit csináljak? Kétségbe vagyok esve.

Szivem szerint beülnék az autóba és elmennék innen a világ végére.


2013. nov. 13. 08:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Homeopáti, kineziológus, pszichiáter.

A tüneteid tipikusak, priviben szívesen írok bővebben is.

2013. nov. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Sok-sok beszelgetes ... de tenyleg. Vagy egy olyan csaladtaggal, akiben megbizol es tudodm hogy meghallgat, vagy szakember, azaz pszicholigus/pszichiater (kineziologushoz ne menj, kuruzslas, agymosas az egesz...).


Eloszor az is sokat segit, hogyha csak magadnak megfogalmazod, hogy mik is azok a dolgok amik boldoftalanna tedznek, mit hianyolszaz eletedbol, hogyan erezned magad jobban. A felelmek es problemak megfogalmazasa es megertese mar fel siker!

En 1,5 honapig voltam depresszios a szules utan, nagyon melyen voltam, ejjel-nappal sirtam, ellattam a babamat maximalisan, de inkabb ugy, mint egy robot, s nem ugy, mint edesanya..


Nekem pszichologus segitett kikaszalodni a depibol. Vannak allami szferaban dolgozo klinikai szakpszichologusok, nezz szet a kornyekeden, hatha akad egy jo szakember.

2013. nov. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

(Bocsanat a helyesirasi hibakert, mobilrol irok)


Utolso voltam

2013. nov. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia, nekem az segített, hogy kb. lesz.rtam a házimunkát. Csak mosni voltam hajlandó, meg hétvégén egy kicsit takarítani, amikor a férjem is itthon van. Rájöttem, hogy most a gyerek az első. Rendeltem magamnak kaját, apja ebédelt a munkahelyen, így főzni sem főztem. Egész nap játszottunk, jöttünk-mentünk. Én heti 2x eljártam otthonról mozogni. Ehhez kell egy megértő pár is!! Szépen helyreáll aztán a napirend, lesz újra idő takarítani, főzni...

Szóval kezdd azzal, hogy elengeded az elvárásaidat magaddal és a gyerekkel szemben is! :)

2013. nov. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segitséget. Igen, szülés után sokat vártam el magamtól aztán valahogy sikerült helyre hoznom a dolgokat. De most újra úgy érzem hogy rám szakadt minden és nincs kiút. A férjem rendes, de az ő türelme is véges lassan.
2013. nov. 13. 16:32
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia!Ha elmész a háziorvosodhoz,akkor ő tud adni beutalót ideggyógyászhoz/pszichológushoz és azért nem kell fizetni.Szerintem próbáld meg.Mennyit szoktál kimozdulni otthonról?Van esetleg valaki a párodon kívül akivel meg tudod osztani ezeket az érzéseket?
2013. nov. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!