Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogy oldottatok meg?

Ti hogy oldottatok meg?

Figyelt kérdés
Olyan problemam lenne h a tesomnak lesz szulinapja es a csalad mindenkeppen etterembe akar menni megunnepelni. Az en babam 3,5 honapos es csak anyatejes. Hogy oldjam meg az eteteset ott? Ti mit szoktatok csinalni ha olyan helyre mentetek ahonnan nem ertek haza etetesre? Segitenetek?
2013. nov. 14. 09:10
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

én mindenhová olyan ruhában megyek, hogy tudjak szoptatni - kardigán, kigombolható felső, ing, rugalmas mellrészű felső, illetve volt, hogy vittem egy szép nagy könnyű sálat, ami mögé elbújtam (pl. ha séta közben a parkban lett éhes)

nálam nincs rendszer, ezért én nem sz..rozok, ott megetetem ahol éhes - kivéve utazás közben az autóban, ott sajnos a babaülésben kell lennie. (sosem evett időre, és soha nem is fog, hacsak ő nem akarja, nem lesz óramű-pocija) :)

az éttermekben amúgy mindig készségesek, ha szólsz, hogy etetni szeretnél fognak szerintem biztosítani helyiséget, és adnak neked széket is, amin etethetsz.

csak lazán, csak természetesen! :)

nekem mindenhol segítettek, és nagyon sok helyen biztosítanak is szoptatási lehetőséget (a pelenkázós, mozgássérült mellékhelyiségekbe. ami döbbenet, hogy a mekiben pl. nem volt szék a szoptatáshoz, ott gugolva etettem a babát, hihi) :)

- egy 6 hónapos baba anyukája -

2013. nov. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Én a lefejt anyatejet cumisuveg termoszban vittem. Ott 2 órán át tuti meleg. De megissza a baba hűvösebben is, persze nem hűtő hidegen.

Másik megoldás a tápszer ilyenkor.

2013. nov. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer voltam ilyen helyzetben...akkor én is a tápszer tanácsot kaptam

Megvettem.otthon kipróbáltuk

Mondanom se kell hogy egy korty,fanyali arc,kiköpés

ennyit erről..majd megoldjuk

Ha nincs is külön szobájuk neked,legalább egy nyugodt,viszonylag elzárt sarkot tuti biztosítanak neked

Textilpelust ne felejtsd otthon..én azzal fedtem a picit és a cicit ;-)

2013. nov. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%
Én nem mennék a helyedben, szerintem a családod megfogja érteni.
2013. nov. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:

Off

Nem értem a 14-es válaszolót...Akinek kisbabája van,az üljön otthon egész nap,mert nem lehet tudni,hogy mikor lesz éhes a pici?


On

Én is utáltam mások előtt,nyilvános helyen szoptatni.Úgy oldottam meg,hogy lefejtem a tejet és azt vittem,éttermekben egy szó nélkül felmelegítették,ha kértem.

De akár oda is telefonhatsz és megkérdezheted,hogy van-e erre alkalmas szoba és akkor szoptathatsz ott is.

2013. nov. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
6. kisbabámat szültem 4 hónapja, soha egy percig nem okozott gondot a kocsiban szoptatás, szerintem ott a legjobb, ha nem otthon vagyunk. Én menet közben is szoktam etetni, hipermarket parkolóban, akárhol. Egy pillanat alatt felhúzom annyira a pulcsit, amennyire kell, és már be is kapta a baba a cicit. Nem kell ezt túlidegeskedni, legelább nem kell alkalmazkodni másokhoz, akkor mész ki, amikor akarsz.
2013. nov. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

2-es vagyok

Én etetés előtt betettem a cumisüveget a hónom alá, vagy a ruhám alá és így testmeleg lett.

2013. nov. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

olvastam egy nöci írását, aki nagyon liberális anya volt, írta, bárhol megszoptatta a babát, egy idő után már takargatás nélkül is. az történt vele egyszer, amikor az utcán mellre rakta a gyereket egy jópofa fickó ilyet szólt; "ejj kislegény, de nagy falattal kell neked megbirkózni" :) :)

én büszke vagyok arra, hogy szoptatni tudok, és hogy a gyerek igényét kielégítem, ennek tudatában megszoptatom bárhol a kicsit, persze diszkréten, hogy MÁSOKNAK NE LEGYEN KELLEMETLEN, mert nem az a ciki, hogy te megeteted, hanem hogy ezt a természetes dolgot cikinek találod :)

2013. nov. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat, mind hasznos! Azon a helyen pont nincs kulon helyseg, de azt hiszem jo megoldasnak talalom az autot vagy azt h a cumisuveget a felsommel felmelegitem ha netalantan nem melegitenek meg nekem a konyhajukban. Vegulis szobahomersekletu anyatejet oda lehet neki adni? Mondjuk lefejem otthon es ott az etteremben minden melegites nelkul megkaphatja?
2013. nov. 14. 12:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!